Субота, 18 травня 2024
• “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках • У Тернополі нацгвардійці поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій
Центр, де живе творчість!

Автор: Опубліковано: 25 Грудня о 8:00 57


Мистецькі заходи, виставки та фестивалі, концерти, майстер-класи і творчі лабораторії – мабуть, немає на теренах області заходу, до якого б не долучилися фахівці із Тернопільського обласного методичного центру народної творчості.


При центрі творчості діє фольклорний колектив із глибоко символічною назвою «Оберіг», адже усі працівники центру – народної культури обереги… Саме завдяки їх творчому неспокою, громадській активності й таланту культурне життя області плідне і багатогранне, а мистецька спадщина багата духовними здобутками.
Тернопільський обласний методичний центр народної творчості КУ ТОР – це високопрофесійний колектив талановитих фахівців, однодумців, який упевнено дивиться в майбутнє, примножуючи і передаючи у спадок нащадкам усе найкраще, що несе у собі українська культура.

Діяльність центру
Тернопільський обласний методичний центр народної творчості зберігає багаторічні традиції та впроваджує інноваційні форми роботи з розвитку аматорського мистецтва, народних художніх промислів, вивчає, відроджує та популяризує автентичні звичаї й обряди на Тернопіллі.
Основна діяльність центру спрямована на забезпечення всебічної методичної та практичної допомоги клубним установам та аматорським художнім колективам, нематеріальної культурної спадщини, організацію та проведення всеукраїнських, регіональних, обласних культурно-мистецьких заходів, сприяння діяльності початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області.
Результатом видавничої справи установи є методичні посібники, збірники з аналітичними, репертуарними, сценарними матеріалами тощо. Здійснюється дизайн та розробка афіш, буклетів, запрошень.
Доброю традицією є персональні, групові та загальні виставки під час ювілейних і державних свят, фестивалів і творчих звітів за участю представників влади, громадськості, телебачення, радіо, преси. Центр народної творчості проводить підвищення кваліфікації працівників, спрямоване на послідовне удосконалення професійних знань, умінь та навичок, зростання майстерності, запровадження сучасних форм та методів роботи.
Окрім того, навчально-методичний кабінет нашого центру творчості надає навчально-методичні консультації і послуги та допомогу мистецьким закладам освіти на Тернопіллі.

 

Сучасність…
– Усі заходи, що відбуваються в області, всі фестивалі, конкурси – усе проходить через Центр народної творчості. Тільки за останніх пів року наш центр провів понад два десятки різноманітних та різнопланових заходів, – зазначає очільник центру Володимир Вермінський. – Долучилися до організації та проведення всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини» у Монастириськах, масштабного фестивалю «Фест Господар» у Денисові, фольклорно-мистецького дійства «Борщівська вишиванка», патріотичного фестивалю «Бишківська упівська звитяга» у селі Бишки Козівської громади і фестивалю патріотичної пісні «Герої не вмирають» у Великих Гаях.
Окрім того, брали участь у виставках майстрів у художньому та краєзнавчому музеях, різноманітних творчих заходах в обласній бібліотеці для молоді. Часто організуємо майстер-класи для учнів шкіл та не залишаємо поза увагою діток з інвалідністю – організовуємо і проводимо майстер-класи та свята, де вони можуть проявити свої таланти у різних жанрах, залучаємо їх до культурно-мистецького життя краю.
Діяльність центру народної творчості висвітлюється у соцмережі Facebook, більше того, у нас навіть є свій YouTube-канал, де викладаємо усе зняте.

… і трішки історії
Тернопільському обласному методичному центру народної творчості виповнилося 82 роки!
Починалася історія закладу з 19 грудня 1939 року – тоді він був утворений як обласний Будинок народної творчості. Після Другої світової війни відновив свою роботу в січні 1945 року. У 1945 році в Тернопільській області діяли 123 хори, 99 драматичних, 9 хореографічних колективів, у 1947-ому — 250 хорових, 430 драматичних, 110 хореографічних, 312 музичних, 5 акробатичних, 49 художніх бригад, 415 самостійних виконавців.
Із здобуттям Україною незалежності центр всебічно сприяв відродженню національної культури, спрямував свою роботу на вивчення, узагальнення та впровадження свят, обрядів, звичаїв, ритуалів, в основу яких покладені традиції українського народу.

ЧИТАЙТЕ
ТА ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС:
Facebook: ternopilomcnt
Instagram: folk.lore.ter
ДИВІТЬСЯ НАШІ ВІДЕО В YOUTUBE:
https://youtu.be/PKyXOtdz34Y
Телефонуйте: тел./факс (0352) 25-28-75
Приходьте: вул. Медова, 3  


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


«Контінентал Фармерз Груп» закінчила посадку картоплі та завершила посів ярих культур на своїх полях...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:02Теми дня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня