П’ятниця, 28 березня 2025
• Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків • На тренінгу від НСЗУ Тернопільщину представила заступниця генерального директора Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон • 35 років рятував людей. Пожежник Степан Кунцьо з Тернопільщини святкує 90-річчя • Теребовлянську громаду оштрафували майже на пів мільйона гривень через забрудненням земель • Посварився з дівчиною і почав надсилати незнайомкам інтимні фото • Лелек із лози виготовили студенти у Кременці • Листівки для поранених воїнів намалювали юні тернополяни • Згорів столітній храм. У селі на Тернопільщині моляться просто неба • З 15 березня у Тернополі відновлюється опалювальний сезон • Юний музикант Олександр Кайдаш із Тернополя підкорює міжнародні сцени • На підвіконні – вісім горщиків із коноплею. Тернополянину загрожує тюрма
Туніс — країна миру і спокою

Опубліковано: 13 Липня о 16:16 293


Туніс — дивовижна північно-африканська країна.  Це — білопіщані пляжі, французька кухня з морепродуктів, досхочу оливок, фініків, арабський колорит місцевих базарів,  вражаючі подорожі Сахарою, а ще лікувальні процедури  водоростями та грязями.


Словом, якихось три години і п’ятнадцять хвилин (рівно стільки триває переліт з Києва до Тунісу) — і  ви потрапляєте у зовсім інший світ.

Щодо  відпочинку наших співвітчизників,  то для українців сезон, як правило, починається з 15 червня, коли температура моря сягає +23. Торік кількість туристів із України, як розповідають місцеві туроператори,  сягнула рекорду. Це літо через відомі політичні події не буде таким безтурботним. Самі ж тунісці, зустрічаючи українських туристів, з цікавістю  та співчуттям розпитують про події у нашій країні,  мовляв, вони теж  у 2011-ому пережили  буремні часи. Власне, з політичної теми починається  справжнє знайомство з Тунісом. Навіть вибір готелю теж виявляється нині питанням  політичного комфорту. Приміром, після огляду кількох готелів різних категорій  вибір зупинила на тризірковому готелі у  курортному місті Сус: кухня багата на страви із риби, чистота, чудовий пляж, професійний догляд за дітьми, є  безкоштовна пральня і т.п. Усе цілком співпадає  з моїм уявленням про відпочинок для родин із середнім достатком…

Довідка

Столиця —  Туніс
Населення – 9,6 млн. осіб
Символ – оливкове дерево
Море – Середземне
Релігія — іслам
Валюта — динар
Мови – арабська, французька

Тунісці  загалом доброзичливий народ. Щоправда, й вони не зуміли мирно врегулювати політичну кризу. Після Жасминової революції 2011 року країна збідніла, та туристичний  бізнес буквально через рік оговтався. Цікаво, що за всю  сучасну історію Тунісу не збанкрутував жоден готель. Наш гід розповідала, що причиною революції стала… банальна захланність дружини президента (першу особу  країни, Зін ель-Абідіна Бен Алі, найбільше звинувачували за надмірне збагачення родини його другої дружини). Президент злякався бунту і втік до Саудівської Аравїї.  Там він і живе. Нині про боротьбу народу Тунісу з корупційним режимом нагадують хіба що шматки колючого дроту, яких досі не прибрали з центру столиці. Тунісці також особливі тим, що з-поміж інших арабських народів чи не найбільш європеїзовані. Молодь любить відвідувати дискотеки, нічні клуби, де заробляють танцями дівчата з Росії та України, вживати пиво… До речі,  середній вік мешканців  країни — трохи більше 30 років, однак старість до тунісців приходить рано (середній вік життя жінок — 74 роки, чоловіків — 69). До лікарів у похилому віці ніхто не звертається, бо вважають, що “всі хвороби старості — то  гріхи молодості”.  Подружнє життя у Тунісі має свої правила, скажімо,  дівчина розуміє, що виходить заміж не за чоловіка, а за його родину.

За сім днів журналістської подорожі вдалося багато побачити. Мандрівка північною частиною країни засвідчила, якою унікальною на врожаї овочів та фруктів є африканська земля. Виявляється, Туніс на 98% забезпечує себе харчами. У сільськогосподарській зоні заборонено будувати готелі. Держава регулює ціни на сільськогосподарську продукцію і викупляє весь товар. Туристи завжди відзначали високу якість харчування у готелях, що на порядок вища, ніж у  Туреччині чи в Єгипті. Самі ж тунісці готують прості страви: рибу та овочі на грилі, люблять баранину, споживають багато хліба. А гостей приймають холодною водою та міцним чаєм з білою пінкою. Ціни на продукти, якщо перевести туніські динари на українські гривні, такі: на рибних гуртовнях кілограм тунця коштує 24 грн.,  кілограм баранини — 80-100 грн., м’ясо молодого верблюда —140 грн. Це при тому, що середня зарплата готельного працівника коливається у межах 2-3 тисяч гривень. Та в арабському світі інші виміри статків…

гід-перекладач Атнен Пураві.

Для нас, українців, найбільшим статком завжди було і є здоров’я.  У Тунісі центрами здоров’я є готелі, в яких розташовані зали таласотерапії.   В одному із них мені вдалося побувати. Враження неперевершені: грязеві аплікації, масажі, трав’яні чаї, басейн з морською водою — справжній релакс!  Нагадаю, що таласотерапія — це лікування морськими мікроорганізмами (водоростями та грязями). Спеціалізовані курорти розташовані лише на морських узбережжях, оскільки корисні для здоров’я людини мікроорганізми життєздатні  протягом двох діб. За допомогою таласотерапії лікують захворювання суглобів —остеохондрози, артрози, артрити, знімають стреси, борються з целюлітом…

Без перебільшень,  Туніс володіє особливим магнетизмом. На жаль, сім днів, проведених там,  надзвичайно мало, щоб і морем насолодитися, і побувати на кількох екскурсіях, і відчути весь колорит традицій арабського світу. Є сподівання, що фінансові можливості та спокій у нашій країні стануть приводом для того, щоб українці знову почали подорожувати до країни, назва якої розшифровується як “земля, на якій треба жити мирно та спокійно”.

Іванка Торчак


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня вже вкотре перетворилася на осередок мистецького гарту, у простір, наповнений творчим натхненням та позитивною енергетикою, аже в стінах медичного закладу відбулася знакова, навіть історична подія — лікарню відвідав відомий український письменник, поет, перекладач, музикант, волонтер і військовослужбовець Сергій Жадан, а з ним — його творчий побратим, (а тепер ще й побратим по зброї), музикант і композитор, учасник гурту «Жадан і собаки» — Євген Турчинов...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Одержав 17 500 доларів США за документи, що дають змогу виїхати за кордон під час воєнного стану - у зловживанні впливом підозрюють поліцейського на Тернопільщині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:13


Тернопільські поліцейські подякували та вручили подарунок школяреві, який повідомив про спробу вербування ворогом...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:50


Бездиханне тіло 39-річної тернополянки знайшла матір у квартирі свого колишнього чоловіка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:39


Понад 160 писанок на курячих, гусячих і страусиних яйцях представили подружжя майстрів Леся та Юрій Цікало у Тернопільському обласному художньому музеї ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:43



Теми дня
24 Березня
21 Березня
20 Березня
18 Березня