Неділя, 26 січня 2025
• Усе село прощалося з Героєм. На Тернопільщині поховали воїна Андрія Рижкова • Смертельна аварія на Зборівщині: одна людина загинула, інша – в лікарні • 100-літній ювілей святкує колишній директор маслосирзаводу з Тернопільщини • “Соборність нині доводиться затверджувати в “гарячих” точках”, – захисник Денис Лучка • “Свою історію пишемо кров’ю по святій землі”, — єпископ Володимир Фірман • Сім’я з п’ятьма дітьми на Тернопільщині жила взимку в халабуді • На подвір’ї дитсадка в Тернополі виявили гранату • “Роботодавець” із Кременця займався торгівлею людьми • Загинув у російському полоні. На Тернопільщині вшанують пам’ять Павла Дмитраша • Командир взводу нараховував підлеглому «бойові» за ремонт будинку своєї доньки • Аварія на Бучаччині: зіткнулися три автомобілі • На Тернопільщині встановили понад 600 кнопок «Терміновий виклик поліції» • Товк молотком знайомого… Тернопільські правоохоронці затримали нападника • Три роки без справжньої зими: як змінився клімат в Україні • “Пташки” з Тернополя знищують ворогів на фронті (ВІДЕО) • Трагедія в Кременці: бус придавив водія… • До війни займався дезінфекцією, а нині – розвідник. Розповідь про воїна з Тернополя • У Великій Березовиці створили спільноту родин зниклих безвісти воїнів • У Тернополі засуджено начальника російської катівні, в якій утримували полонених захисників Азовсталі • Двом працівникам одного із районних ТЦК та СП Тернопільщини інкримінують корупційні та насильницькі злочини
Творець вікон у небо. Володимир Шерстій – іконописець «із янголом на плечі»

Опубліковано: 11 Вересня о 11:11 108


— Ікона — не просто картина, це — мистецтво для Бога. Зрозуміло, що митець, який їх створює, повинен бути не лише неперевершеним художником, а й глибоко віруючою людиною… Ікони, які я створюю — намолені, — розповідає Володимир Шерстій. — Я щодня молюся до них, розмовляю з ними… Ікона потребує молитви. Вона — точка дотику видимого й невидимого світів, не лише художній витвір, а й носій певної енергетики. Недаремно ікону називають вікном у небо. Людина, яка торкнулася ікони, причастилася небом...


«Із янголом на плечі» — саме так назвав свою уже третю персональну виставку в Тернополі чортківський іконописець Володимир Шерстій. У Тернопільському обласному художньому музеї — 69 ікон, написаних у візантійському стилі. Цього разу виставка особлива ще й тим, що присвячена 60-річчю митця.
Його шлях до іконописання був довгим. Ще з дитинства його оточували ікони, мальовані його дідусем.
— Іконописом я цікавився віддавна, адже любов до цього мистецтва була закладена у мене в генах. Річ у тім, що мій дідусь, батько моєї мами — був іконописцем, розмальовував храми, свого часу студіював це прадавнє мистецтво навіть у Відні! — розповідає Володимир Михайлович. — Я змалку мав потяг до малювання: закінчив художню школу у Підволочиську, працював художником-оформлювачем. Мабуть, уже тоді «хтось вгорі» знав, що і я, як дідусь, також писатиму ікони: призначення, дане Богом, знайшло мене і за тисячу кілометрів від рідної домівки…
До Латинської Америки пана Володимира, як і багатьох наших співвітчизників, майже два десятки років тому привели пошуки хліба насущного. Працював у Аргентині на реставрації католицьких храмів, згодом потрапив до Бразилії. І там, за тисячу кілометрів від рідного дому, він взяв у руки пензель і вивів свій перший лик Пресвятої Богородиці…
Перша персональна виставка Володимира Шерстія відбулася у 2003 році у місті Куритиба, Бразилія. Нині у доробку іконописця — понад тисячу робіт, які прикрашають церкви не лише України, й Бразилії, Аргентини, Італії та приватні колекції в різних куточках світу. Також художник співпрацює із містом Фатіма – центром світового паломництва, що у Португалії.
Володимир Шерстій має власний індивідуальний почерк, майстерно поєднує традицію і новаторство в іконописі. Попри дотримання класичних канонів (ікони у візантійському стилі, писані на дереві), його роботи — м’якші, ліричніші.
— Немає чітко визначеного часу, який витрачаю на створення однієї роботи. Буває, що можу ікону написати за добу, а інколи – на створення полотна йде декілька тижнів. Все залежить від настрою та натхнення. Коли тяжко на душі чи ж просто у голову лізуть погані думки – одразу молюся, бо писати ікони треба з чистим серцем та ясною головою, — зазначає пан Володимир. — Коли віддаю роботи на виставку, то стіни у моїй майстерні пустують, відчуваю, ніби чогось не вистачає. Переважну більшість робіт продаю, але є декілька, які не виставляю і ніколи не продам. У майбутньому вони перейдуть в музей чи родині.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

22 січня в селі Обич Шумської громади відбувся чин поховання та віддання військових почестей 49-річному захиснику Андрію Рижкову, який загинув 13 січня 2025 року на території Курської області (рф)...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:10


Смертельна автопригода трапилася на Тернопільщині: на місці ДТП працюють працівники поліції...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:01


Довгожитель із села Білокриниця Кременецької громади на Тернопільщині Станіслав Щирба відзначив столітній ювілей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:17


Урочистий захід із нагоди відзначення 106-ої річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР — День Соборності України сьогодні відбувся на межі Тернопільської і Хмельницької областей...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:14



Теми дня
23 Січня
21 Січня
Відео