Понеділок, 17 червня 2024
• Замість весілля – похорон. Наречена захисника з Тернополя одягнула білу сукню… • Аварія у Тернополі: автобус врізався в стовп • Волонтери з Бережан зібрали 2,5 тонни макулатури задля донатів • 34 тисячі гривень видурили у пенсіонерки з Тернопільщини • “Пишаємось нашим татом!” Донька захисника з Тернопільщини зворушила привітанням • Шантажували подружжя і вимагали 4 тисячі доларів • “Тонко відчував своїх моделей”. Передчасно обірвалось життя відомого фотографа з Тернополя • “Пришвидшував” виготовлення паспортів: судитимуть чоловіка із Чорткова • Картину Івана Марчука продали за 300 тисяч доларів • Затримали тернополянина, який продав… гранату • Мер із Тернопільщини зустрівся в Німеччині із Зеленським і Шольцом • У заповіднику на Тернопільщині виявили рідкісну орхідею • Лавандова клумба – біля Степана Бандери у Тернополі • Тернополянин Ілля Маршалок – бронзовий призер чемпіонату України з боротьби самбо • Діти захисників із Тернопільщини вирушили в літній табір у Нирків • Вбивство у Почаєві: дружина не прокинулась після побиття чоловіком… • Після зливи міст у Струсові… поплив. Яка причина? • Родинне дерево – на пів стіни! На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • «Тиждень донорства крові»: тернополян запрошують здати кров для захисників • У багажнику – туша косулі. Двоє мисливців з Тернопільщині порушили заборону на полювання
Творець вікон у небо. Володимир Шерстій – іконописець «із янголом на плечі»

Опубліковано: 11 Вересня о 11:11 92


— Ікона — не просто картина, це — мистецтво для Бога. Зрозуміло, що митець, який їх створює, повинен бути не лише неперевершеним художником, а й глибоко віруючою людиною… Ікони, які я створюю — намолені, — розповідає Володимир Шерстій. — Я щодня молюся до них, розмовляю з ними… Ікона потребує молитви. Вона — точка дотику видимого й невидимого світів, не лише художній витвір, а й носій певної енергетики. Недаремно ікону називають вікном у небо. Людина, яка торкнулася ікони, причастилася небом...


«Із янголом на плечі» — саме так назвав свою уже третю персональну виставку в Тернополі чортківський іконописець Володимир Шерстій. У Тернопільському обласному художньому музеї — 69 ікон, написаних у візантійському стилі. Цього разу виставка особлива ще й тим, що присвячена 60-річчю митця.
Його шлях до іконописання був довгим. Ще з дитинства його оточували ікони, мальовані його дідусем.
— Іконописом я цікавився віддавна, адже любов до цього мистецтва була закладена у мене в генах. Річ у тім, що мій дідусь, батько моєї мами — був іконописцем, розмальовував храми, свого часу студіював це прадавнє мистецтво навіть у Відні! — розповідає Володимир Михайлович. — Я змалку мав потяг до малювання: закінчив художню школу у Підволочиську, працював художником-оформлювачем. Мабуть, уже тоді «хтось вгорі» знав, що і я, як дідусь, також писатиму ікони: призначення, дане Богом, знайшло мене і за тисячу кілометрів від рідної домівки…
До Латинської Америки пана Володимира, як і багатьох наших співвітчизників, майже два десятки років тому привели пошуки хліба насущного. Працював у Аргентині на реставрації католицьких храмів, згодом потрапив до Бразилії. І там, за тисячу кілометрів від рідного дому, він взяв у руки пензель і вивів свій перший лик Пресвятої Богородиці…
Перша персональна виставка Володимира Шерстія відбулася у 2003 році у місті Куритиба, Бразилія. Нині у доробку іконописця — понад тисячу робіт, які прикрашають церкви не лише України, й Бразилії, Аргентини, Італії та приватні колекції в різних куточках світу. Також художник співпрацює із містом Фатіма – центром світового паломництва, що у Португалії.
Володимир Шерстій має власний індивідуальний почерк, майстерно поєднує традицію і новаторство в іконописі. Попри дотримання класичних канонів (ікони у візантійському стилі, писані на дереві), його роботи — м’якші, ліричніші.
— Немає чітко визначеного часу, який витрачаю на створення однієї роботи. Буває, що можу ікону написати за добу, а інколи – на створення полотна йде декілька тижнів. Все залежить від настрою та натхнення. Коли тяжко на душі чи ж просто у голову лізуть погані думки – одразу молюся, бо писати ікони треба з чистим серцем та ясною головою, — зазначає пан Володимир. — Коли віддаю роботи на виставку, то стіни у моїй майстерні пустують, відчуваю, ніби чогось не вистачає. Переважну більшість робіт продаю, але є декілька, які не виставляю і ніколи не продам. У майбутньому вони перейдуть в музей чи родині.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ольга Ганношина була нареченою бійця 24-ї окремої механізованої бригади Віталія Малюка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:49


16 червня на вулиці Текстильнiй у Тернополі сталася аварія з травмованими...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:14


Волонтери ГО “Вплив мрій” із Бережан провели акцію зі збору макулатури, щоб виручити кошти на потреби ЗСУ. Зібрали 2,5 тонни, отримали понад 12 тисяч гривень...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:52


Мешканка Чортківського району довірилася аферисту і перерахувала на його карту понад 34 тисячі гривень...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:31


Зворушливий і щемкий допис у День батька написала про свого тата-військовослужбовця Анастасія Бобрівець із Тернопільщини...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:12



Теми дня
17 Червня
16 Червня
14 Червня
13 Червня
12 Червня