Субота, 27 липня 2024
• У Кременці посадовці вимагали у підприємців хабарі за перемогу в тендері • Шахраї зняли з картки пенсіонера з Тернополя майже пів мільйона гривень • Зібрали донати на… блокпості. Діти із Заліщиків підтримують ЗСУ • “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • У Тернополі відкрили меморіальну дошку Герою Віталію Венгеру • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня
«У «Громадянській позиції» – професіонали і патріоти України. Там немає олігархів, корупціонерів та Росії»

Опубліковано: 18 Липня о 11:00 9


Україна має вступити до НАТО та ЄС. Конфлікт з воєнного варто перетворити на політичний та економічний.


Що чекає гривню у 2019 році і чи може її курс знизитися до 20 гривень за долар, як вижити малому бізнесу, як пенсії і зарплати в Україні зробити європейськими, знає кандидат у народні депутати від «Громадянської позиції», професор Олександр Савченко.
Олександр Савченко — відомий фінансист, банкір, професор, ексзаступник голови Національного банку України, колишній виконавчий директор Європейського банку реконструкції та розвитку, ректор Міжнародної школи. Серед ТОП-3 найважливіших справ, які він зробив для України, називає зрив планів М. Горбачова і Г. Явлінського отримати від МВФ 25 млрд. доларів на збереження СРСР, організацію і безпосереднє керівництво виготовленням української національної валюти – гривні — та відкриття найбільшої кредитної лінії для малого бізнесу на суму 300 млн. євро.

— Як Ви зрозуміли, що саме тепер час іти до влади і приєднатися до партії «Громадянська позиція»?

— Це рішення було прийнято не розумом, воно прийшло з небес, а от підтримати Анатолія Гриценка та «Громадянську позицію» є вже моїм раціональним вибором. Знаю, що ця сила є про-
українською, якої боїться Кремль.

— Які, на Вашу думку, головні переваги партії «Громадянська позиція» перед іншими політичними силами?

— У цій партії перевірені часом професіонали і патріоти України, але головне — там нема не лише грошей, але й духу олігархів, корупціонерів та Росії.

Країна 28 років є заручницею олігархату, корупціонерів та Кремля

— На Вашу думку, які помилки попередньої влади необхідно виправляти першочергово?

— Попередня влада не помилялась, вона свідомо робила свою справу – збагачувалась… Хто насправді керує Україною? Відповідь на це питання ніби очевидна: Верховна Рада (законодавчий орган), президент та Кабінет Міністрів (виконавчі органи), судова система України.

Я заявляю, що де-юре так і є, але де-факто (насправді) структура суб’єктів державного управління зовсім інша. Отже, реально країною зараз (і вже 28 років) керують: олігархат на чолі з олігархом-фаворитом (олігарх-фаворит має право годувати президента України в першу чергу, зі зміною влади змінюється й олігарх-фаворит; корупціонери (державне корупційне угруповання) — до цієї групи можуть входити представники всіх гілок державної влади від президента та прем’єра до народного депутата, прокурора чи судді; Росія, Кремль — до 2014 р. Москва по суті монопольно здійснювала зовнішнє управління Україною; Захід — м’яка сила, вплив Заходу через кредити, гранти, поради (США, ЄС, МВФ) зростає, але значно поступається першим трьом силам; українська еліта, пасіонарії (найслабша ланка влади) також впливає і збільшує свій вплив на життя українців, але епізодично, час від часу, на Майданах.

Я стверджую, що кожен з цих реальних п’яти суб’єктів влади має своїх депутатів, своїх міністрів, своїх мерів, прокурорів, суддів. Але Захід та український народ завжди були в меншості і опозиції до тіньової влади.

Тому я з сумом констатую, що фактично країна вже 28 років є заручницею лише трьох сил: олігархату, корупціонерів і Кремля. Вони, ці сили, і є тіньовою, але реальною системою управління України. Вони разом приймають всі стратегічні рішення стосовно України, вони співпрацюють між собою, вони разом наживаються на Україні і українцях. Вони всі «в долі». Я навіть розрахував цю «долю»: приблизно 13% нашого ВВП. Якщо врахувати частку нашого ВВП, яка йде на погашення та обслуговування державних боргів, а це 10,5%, то стає зрозумілим, чому Україна найбідніша країна Європи.

Дві загрози: трудова міграція і збільшення зовнішніх боргів

— Чому при високій популярности у 89-92 роках Ви припинили займатися державною діяльністю?

— У мене не було можливости займатись професійною діяльністю в Україні, тому я вирішив допомагати державі на міжнародному рівні. У 1993 р.
я був обраний виконавчим директором ЄБРР і працював у Лондоні до 1996 року.

— Назвіть ТОП-3 найважливіших справ, які Ви зробили для України?

— Зірвав плани М. Горбачова і Г. Явлінського отримати від МВФ 25 млрд. дол. на збереження СРСР; організував і безпосередньо керував виготовленням української національної валюти – гривні; відкрив найбільшу кредитну лінію для малого бізнесу на суму 300 млн. євро.

— Яка, на Вашу думку, найбільша економічна загроза для України і чи є у Вас шляхи її вирішення?

— Є дві загрози — трудова міграція української молоді за кордон і збільшення зовнішніх боргів під високі проценти. У нас є шляхи вирішення як першої, так і другої проблеми.

Як підвищити пенсії і зарплати

— Що чекає гривню у 2019 році та чи може її курс знизитися до 20 гривень за долар?

— Курс гривні в 2019 р. буде коливатись в межах 25 — 29 грн. / дол.

— Як українці самостійно можуть прогнозувати курс гривні? Головні поради від Олександра Савченка?

— На 3-5 років курс залежить від темпів зростання ВВП: чим вищі темпи зростання ВВП, тим сильніша гривня. Курс також залежить від інфляції: чим нижче інфляція, тим сильнішою стає гривня.

— Як вижити малому бізнесу в Україні?

— Шукати нові ринки, нові продукти, нових партнерів і працювати більш інтенсивно та більш інноваційно. Якщо Ви так не можете, краще працювати найманим працівником в гарній компанії.

— Як боротися з монополістами та олігархами в Україні?

— З ними не треба боротись, їх треба ліквідувати. Для цього потрібні сильні і чесні антимонопольні  та правоохоронні органи.

— Чи актуальна концепція «країна в смартфоні» для України та які проблеми вона вирішить?

— Актуальна, але в смартфон можна засунути і корупційні, і нераціональні схеми… Тому спочатку раціоналізація, а далі — цифровізація.

— Чому в Україні немає фондового ринку та хто може зробити його відкритим і функціональним?

— Нині численні фондові біржі належать російським та українським корупціонерам. Всіх їх треба закрити. Відкрити одну державну і на п’ять років  віддати її в управління, наприклад, німецькій фондовій біржі. Знаю, що за таких умов уже за рік український бізнес зможе залучати капітал на українській біржі!

— Пенсії в Україні: як пенсіонерам гідно жити?

— Треба прив’язати мінімальну пенсію до мінімальної зарплати 50%, таким чином мінімальна пенсія має вже зараз зрости до 2000 грн.

— Коли в Україні будуть європейські зарплати?

— Якщо оберемо до парламенту «Громадянську позицію», через п’ять років середня зарплата буде більше 600 євро.

— Зовнішня політика: з якими країнами Україні варто створювати економічні альянси, а з якими – політичні?

— США, ЄС, Китай — економіка та інвестиції, США, ЄС, НАТО  — політика.

— Чи є майбутнє у регіонального об’єднання ГУАМ? Чому ми ігноруємо економічне партнерство з такими країнами, як Грузія, Азербайджан та Молдова?

— У ГУАМу нема майбутнього, я знаю ці країни та ментальність їх народів. Україні треба створювати Міжмор’є під патронатом Британії та Швеції, куди мають входити Україна, Польща, Литва, Латвія, Естонія та Грузія.

— Яке найоптимальніше вирішення конфлікту з Росією?

— Україна має вступити  до НАТО та ЄС. Конфлікт з воєнного варто перетворити  на політичний та економічний.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Серед фігурантів — депутатка Кременецької міської ради, перша заступниця міського голови, староста одного з сіл громади та директор комунального підприємства...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:11


Тернополянин сподівався отримати фінансову допомогу від благодійного фонду, а натомість втратив усі заощадження...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:42


Юні волонтери із Заліщиків облаштували імпровізований блокпост і зібрали кошти для ЗСУ...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:36


26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


26 липня на фасаді будинку на вул. Князя Василя Костянтина Острозького, 21-А освятили меморіальну таблицю Герою-захиснику, тернополянину Венгеру Віталію Олеговичу...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:45



Теми дня
27 Липня
26 Липня
25 Липня
24 Липня