П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
У Києві визнали, що загальноукраїнською альтернативою дорогому газу є дешева та екологічно чиста енергія

Опубліковано: 16 Листопада о 18:00 178


За даними міністерства, торф видобувають в північних регіонах України – Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській і Житомирській областях. Лідером є Волинська область, на яку припадає 30% видобутку по всій Україні.


Міністерство енергетики та вугільної промисловості розглядає торф як альтернативне паливо дорогому природному газу для споживачів бюджетної сфери. Про це в ефірі одного з національних телеканалів заявив радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський.

У Кабміні нарешті взялися за торф

«Альтернативою для забезпечення газом може бути торфовидобувна промисловість… Для того, щоб замістити одну тисячу кубічних метрів природного газу, достатньо 3,5 тонни торфу», – сказав радник, додавши, що торф є недорогим і доступним паливом для бюджетної сфери: «Ціна за одну тисячу кубічних метрів газу складає 7 тис. грн., а одна тонна торфу дешевша за 900 грн.»

Розрахунки показують, що витрати на використання торфу удвічі нижчі, ніж вартість газу, а активне використання торфу дасть змогу відродити в Україні його видобуток та виробництво з нього паливних брикетів.

«Нині в Україні залишилося 7 із 30 торфозаводів, які були ще в 90-их роках. За 27 років обсяги видобутку торфу скоротилися в 10 разів, а виробництво брикетів — у 5 разів… Ще десять років тому Україна давала мільйон тонн торфобрикетів і 2 мільйони тонн сільськогосподарського торфу, а нинішнього року план з видобутку складає лише 453 тис. тонн, а з виробництва брикетів – 188 тис. тонн, що відповідає рівню 2010 року», – зазначив Максим Белявський.

За даними міністерства, торф видобувають в північних регіонах України – Волинській, Київській, Чернігівській, Сумській і Житомирській областях. Лідером є Волинська область, на яку припадає 30% видобутку по всій Україні.

«Арифметика торфу» від «Інституту Майбутнього»

Підтримує колегу з уряду і навіть заявляє про ще більші переваги від торфу відомий блогер та  засновник «Інституту Майбутнього» Юрій Романенко.

«У словах урядовця є дві важливі змістовні речі. По-перше, держава не веде системної політики щодо відродження торф’яної промисловості. Навіть через три роки після початку конфлікту з Росією ми не зуміли збільшити видобуток торфу. Попри величезну потребу. Причина дуже проста – банальна жадібність олігархів. Саме ця жадібність не дозволяє провести приватизацію торф’яних заводів, тому що влада і олігархи бояться, що їх не отримають свої. Плюс конфлікт інтересів з обласними адміністраціями, які виділяють землю. Землю з покладами торфу часто вже комусь продали під інші потреби. В результаті обсяги видобутку скоротилися до вражаючого мінімуму, — окреслив проблему експерт. — По-друге, насправді економія від торфу ще більше, ніж стверджують в уряді. Калорійність газу, що йде в домівки українців, значно менша від декларованої. Тому, коли ми перейшли б на опалення торфом, виграш виявився б величезним. Розповім на своєму прикладі.

У минулому році за сезон ми спалили максимум 9 тонн торфу з листопада по квітень, включаючи половину квітня. Разом майже 7 місяців. У місяць — по 1 тонні 300 кілограмів. До цього палили газом, його йшло до 1000 кубів у місяць на дім 110 квадратів. Причина таких величезних витрат – низька калорійність газу, яка просто не дозволяла нормально нагріти будинок. Котел у нас стояв сучасний. Врешті я купив твердопаливний котел, який автоматично контролює температуру. Ефект – небо і земля. Торф дуже калорійний і дуже добре гріє будинок. В добу йде від двох до п’яти відер брикетів залежно від температури. Так що насправді ефект економії ще вищий. Замість 7 тисяч гривень в місяць опалення в минулому сезоні коштувало мені у середньому 1000 гривень. Звичайно ж, важливими опціями є технічні характеристики котла, площа будинку, утеплення та інші речі. А ще ми ні копійки не беремо у держави і самі вирішуємо, коли і скільки палити. Ось така арифметика торфу», – наголосив Юрій Романенко.

Нагадаємо, міський голова Тернополя Сергій Надал офіційно запевнив, що жодна нова котельня на альтернативному паливі у місті не запрацює, поки не буде погоджено усі необхідні дозволи з екологами. «Головне завдання мерії Тернополя – це безпечність для його мешканців. Тому кожен об’єкт має пройти екологічну експертизу. Тільки на основі таких висновків та дозволів і будемо приймати рішення про запуск кожної котельні на альтернативному паливі», – зазначив міський голова.

Орест Романків


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Телескопічна палиця: стильний і надійний помічник...


Рубрика: Опубліковано: о 16:21


У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада