Тернопільське міське відділення управління ВД Фонду соціального страхування України в Тернопільській області на сьогодні здійснило фінансування втраченого заробітку через загальне захворювання в сумі 2,7 млн. гривень, в тому числі з приводу ізоляції від COVID-19 на суму 277 тис. гривень на підставі оформленої заяви-розрахунку роботодавця та листка непрацездатності працівника із зазначенням причини тимчасової непрацездатності: 1 – загальне захворювання та – 11 «ізоляція COVID – 19».
Право на допомогу від Фонду мають застраховані особи за період лікування чи перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров`я, в тимчасових спеціалізованих шпиталях, а також на самоізоляції під медичним наглядом, у зв`язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної інфекції, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемії. Потребу в самоізоляції і видачу листка непрацездатності визначає сімейний лікар та лікар-епідеміолог.
Застраховані особи, котрі захворіли або госпіталізовані з підозрою на коронавірус отримують соціальні виплати через тимчасову втрату працездатності, розмір виплат залежить від страхового стажу та середньої зарплати працівника. Фінансова допомога виплачується фондом з 6 дня тимчасової непрацездатності і до повного одужання.
Імунопрофілактика є одним з основних запобіжних способів боротьби з інфекційними захворюваннями. Згідно даних ВОЗ, в даний час проводяться клінічні дослідження 52 вакцин-кандидатів (інформація щотижнево оновлюється). Для розробки проти SARS-CoV-2 використовуються традиційні технології виробництва вакцин та інноваційні методи, такі як платформи на основі векторів, вірусоподібних частин, ДНК та РНК-вакцини.
В Україні вакцинацію від COVID19 проводять вакцинами : Covishield (Індія, виготовлена за ліцензією британсько-шведської компанії Аstra Zeneca), Corona Vac Biotech, Pfizer, Astra Zeneca SK Bio (для людей 65+ та для повторного щеплення Covishield) та Corona Vac ( Китай).
В даний час проводяться розробки вакцини і в Україні:
– Інститут біології клітини (Львів) під керівництвом академіка А. Сибірного – білок COVID вирощують на дріжджах, очищують в біореакторі, далі доводиться до лікарської форми і як рекомбінантна вакцина може бути зареєстрована до клінічних та клінічних випробувань;
– Інститут біохімії ім. Палладіна, який очолює академік С. Комісаренко – вакцина розробляється за схожим принципом, але за іншою технологією на базі вітчизняних заводів з виробництва білкової субстанції;
– Компанія «Діапроф Мед» зазначила про нейтралізацію вірусу на клітинах, знаходяться на стадії лікарської форми для початку клінічних випробувань.
Епідеміологічної безпеки можна досягти завдяки високому охопленню населення вакцинацією та адекватній імунній відповіді у вакцинованих осіб. Бережіть себе!
Галина Кривокульська, завідувач сектору обґрунтованості видачі листків непрацездатності Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області
Джерело: НОВА Тернопільська газета