Аристократична зовнішність, гострий розум, щирість і невимушеність у спілкуванні — усе це теж про неї, відому тернопільську мистецтвознавицю та дослідницю творчості Пінзеля, завідувачку відділу науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Віру Стецько, яка 2 квітня відзначила свій ювілей.
«Вітаю, рідна, з Днем народження! Ти ввійшла в моє життя, в мою душу, в мою творчість… Дякую Богу, що майже 40 років ми разом, — так зворушливо привітав свою кохану дружину чоловік пані Віри, відомий тернопільський художник Дмитро Стецько, зазначивши, що найбільше відповідальний саме перед дружиною. — Віра для мене — друг, порадник, перший критик і вічний цензор. Дуже боявся, коли ще був холостим, мати таку дружину, яка б мені заважала. Ось цей дитячий і юнацький образ коханої, який виношував, якраз у ній яскраво втілений”.
Жінка-натхненниця, ікона стилю, яка надихає чоловіка на створення шедеврів, Віра Стецько, тим не менше, не є «дружиною другого плану», а самодостатнім науковцем та мистецтвознавцем. Дослідниця творчості «Галицького Мікеланджело» — Іоана Пінзеля — вона фактично наново відкрила унікального митця не лише для тернопільської, а й світової спільноти. Підтвердження цього — унікальне видання «Таїна Пінзеля», альбом-каталог, укладачем та автором тексту до якого, власне, і виступила пані Віра, і який умістив під однією обкладинкою усього українського Пінзеля. Долучилася Віра Стецько і до проведення виставки скульптур Пінзеля у найвідвідуванішому музеї світу – паризькому Луврі.
За талант, за любов, за вміння побачити та зберегти красу – велике спасибі і доземний уклін, і хай доля посилає ще многії літа!
Джерело: НОВА Тернопільська газета