Оперативний штаб по боротьбі з COVID-19 у Тернополі прийняв рішення про надання дозволу з 5 травня на часткове відновлення роботи ряду сфер життєдіяльності, що були дозволені Постановою Кабінету Міністрів України. Зокрема, йдеться про торгівлю продуктами швидкого харчування, надання фінансових послуг, ургентну стоматологічну допомогу.
З цього приводу міський голова Тернополя Сергій Надал заявив наступне: «Цього рішення всі чекали з нетерпінням давно. Тепер головне — щоб проведені карантинні заходи не виявились марними. На виконання вимог Кабінету Міністрів України підприємці повинні жорстко дотримуватися санітарних норм: регулярно проводити дезінфекцію приміщень, вимірювання температури у працівників, неухильно дотримуватись вимог гігієни. Звертаюся до підприємців: ви несете відповідальність не тільки за здоров’я працівників і клієнтів, а й за здоров’я їхніх рідних і близьких.»
Сьогодні епідеміологічна ситуація в області залишається складною, в першу чергу через появу нового осередку інфікування на півночі Тернопільщини під час великодніх свят. Тому радикальна відміна карантину може спровокувати різке погіршення ситуації.
«Можливо, в інших містах України можуть вдаватися до швидших методів виходу з карантину. Але поки Тернопільська область залишається серед лідерів щодо кількості хворих на коронавірус, ми не маємо права ризикувати. Вихід з карантину буде поетапним, залежно від рівня захворювання», — пояснив Сергій Надал.
Які конкретні види діяльності дозволені в Тернополі з 5 травня 2020 року:
1. Діяльність з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки за умови забезпечення персоналу і споживачів засобами індивідуального захисту, зокрема, респіраторами або захисними масками, а також із дотриманням вимог санітарної обробки приміщень не рідше, ніж двічі у день, вимірюванням температури працівників перед початком роботи, безконтактною передачею замовлень.
2. Торгівля продуктами швидкого харчування, в тому числі кавою і гарячими напоями в одноразовому пакуванні – із забороною вживання їжі та напоїв у місці продажу, за умови забезпечення персоналу і споживачів засобами індивідуального захисту, зокрема, респіраторами або захисними масками, а також з дотриманням вимог санітарної обробки приміщень не рідше, ніж двічі у день, вимірюванням температури працівників перед початком роботи, безконтактною передачею замовлень.
3. Провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ за умови перебування в приміщенні не більше одного відвідувача, з використанням засобів індивідуального захисту працівниками та відвідувачами, а також з дотриманням інших санітарних та протиепідемічних заходів — прибирання з деззасобами двічі в день з відміткою в графіку прибирань.
4. Надання ургентної (невідкладної) стоматологічної допомоги приватними стоматологічними клініками і кабінетами за умов:
– наявності довідки, розміщеної на доступному для відвідувачів місці про результати аналізів обстеження на COVID-19 методом ПЛР;
– забезпечення роботи медичного персоналу в засобах індивідуального захисту згідно з наказом МОЗ України від 30.04.2020 р. №994 «Про внесення змін до додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»;
– за попереднім записом, але не більше одного пацієнта в кабінеті;
– дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів в умовах карантину згідно з наказами МОЗ України.
Пресслужба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: карантин, малий і середній бізнес, пандемія, послаблення карантину, Тернопіль, Тернопільська міська рада