Роботи проводяться в рамках реалізації другого проєкту розвитку міської інфраструктури і фінансуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Реконструкція насосної станції, що подає воду майже для 75% населення міста, і зведення станції знезалізнення суттєво вплинуть на покращення якості води у Тернополі та загалом на надання послуг підприємством.
Чим особлива нова станція?
Станція знезалізнення води буде оснащена сучасною автоматичною системою управління, а також буде запроваджено новий метод знезараження води, який лише починає впроваджуватися в Україні. Мова йде про знезараження змішаними оксидантами, що виробляються американською компанією. Такий метод порівняно з традиційним знезараженням хлором за той же час забезпечує більш ретельне й швидке усунення більшої кількості мікроорганізмів, має кращі смакові характеристики й запах, а також ефективно видаляє і надалі не дає утворюватися біообростанням у резервуарах зберігання води й трубопроводах.
Що передбачає будівництво?
Будівництво на об’єкті розпочалося восени 2020 року. Завершити його заплановано до кінця 2021 року. Комплексом робіт передбачено будівництво станції знезалізнення води продуктивністю 42 тис. м³/добу; реконструкцію насосної станції ІІІ-го підйому із заміною чотирьох насосних агрегатів на нові, усіх експлуатаційних трубопроводів від 400 до 800 мм із нержавіючої сталі. Буде побудовано дві двотрансформаторні підстанції, проведено нові кабельні лінії, а також зведено лабораторно-побутово-виробничий корпус, де розміщуватиметься центральна лабораторія КП «Тернопільводоканал».
Джерело: НОВА Тернопільська газета