Центр не має аналогів в Україні. Приміщення буде повністю адаптоване під потреби інвалідів війни, бійців з травмами.
Участь в закладанні капсули взяли представники громадськості Тернополя, воїни АТО, ветерани, націоналістичні організації, волонтери, духовенство. Поблагословив починання судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Роман Дутчак, відтак після спільної молитви на ділянці розпочались підготовчі роботи.
Ініціатори створення реабілітаційного центру — ветеран третього окремого полку спеціального призначення Володимир Розум’як, керівник Тернопільського обласного осередку Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств ветеран-доброволець Валерій Чоботар (Гатило), спортсмен з обмеженими можливостями та учасник «Ігри Героїв’2017» Святослав Олійник, голова Тернопільської міської Спілки ветеранів війни в Афганістані Роман Храпцьо, учасник боїв на Донбасі, командир снайперського взводу морської піхоти Сергій Похитайло, учасник боїв на Донбасі, офіцер роти особливого призначення Роман Мельник — провели також прес-конференцію з нагоди зазначеної події. Як розповів на ній Валерій Чоботар (Гатило), на фронті, окрім фізичних ушкоджень, бійці часто зазнають моральних травм, що залишають важкий психологічний відбиток. Дотепер на Тернопільщині не було відповідного комплексного спеціалізованого реабілітаційного центру. Частина «атовців» відновлюється в лікарні у Більче-Золотому, частині — пропонують реабілітацію в обласній психоневрологічній лікарні. Остання дещо відлякує воїнів, адже вони не хочуть, аби хтось подумав, що в них є якісь відхилення. Саме новий центр має стати закладом, де наші бійці зможуть оздоровитись і фізично, і морально.
На місці закладення капсули вже наступного року має з’явитись приміщення на тисячу квадратних метрів. На цій ділянці колись була розташована насосна станція, однак вона не використовувалась, тому площа перетворилась на хащі. Втім, усю територію, де колись була станція, а також навколишні насадження облагородять, облаштують доріжки та квітники.
Спорудження такого унікального реабілітаційного комплексу підтримала відома волонтерка, активістка ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» Лілія Мусіхіна. Зокрема, у свому дописі у соціальній мережі Фейсбук вона зазначила: «Потрібен клуб, де ветерани війни чулись би, як удома. Куди б ходили не тоді, коли погано, за приписом лікаря чи… “бо женуть”, а тоді, коли хочеться. Назвіть його, як хочете: «Клуб комбатантів», «Дім ветеранів»… Він потрібен. Вже. І буде потрібен постійно. Є надія, що він таки існуватиме в реальності, а не в наших фантазіях. На березі озера. Я вже навіть бачила місце. Там — класно. Тому все буде супер!»
У реабілітаційному центрі заплановано великий басейн, зал психологічної реабілітації, конференц-зал на 50 місць, зал лікувальної фізкультури, кабінети стоматолога та уролога, кабінет масажу, фізіотерапевтичний кабінет, кафе. Діятиме також ігрова кімната для дітей воїнів, де малеча зможе провести час, поки тато проходитиме процедури. Реабілітаційний центр буде частиною житлового комплексу.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: АТО, реабілітаційний центр, Тернопіль