Тернопіль гідно допоміг Україні у найважчі дні нової «газової війни» з Кремлем, коли Путін дав команду заморозити українців. Тернопіль скоротив постачання газу, але не закрив школи та дитячі садки. Допомогли нові котельні на альтернативному пальному.
До історії питання
Нагадаємо, після того, як Україна виграла «газовий арбітраж», російський «Газпром» відмовився відновити постачання газу в Україну і розпочав процес розірвання всіх контрактів із «Нафтогазом України» на постачання газу в майбутньому. ЗМІ назвали такі дії «Газпрому» «другим фронтом» у політичній війні, зазначаючи, що Україна змушена закривати школи і дитсадки, щоб зекономити газ. У свою чергу голова «Нафтогазу» звернувся до українців із закликом економити газ. Місцевим адміністраціям також рекомендували призупинити навчання у школах та дитячих садках.
Україна все-таки залежна від російського газу
Після Революції Гідності доводилося неодноразово чути від найвищих осіб держави, що Україна не споживає російський газ, що Україна не купує російський газ, що через це загалом зменшився експорт «Газпрому». Однак насправді виявилося все не так. Україна продовжує сидіти на російській «газовій голці». І щоб реально отримати газову незалежність від Росії, Україна приречена переходити на альтернативні джерела енергетики.
Альтернативний приклад Тернополя
У Тернополі ще кілька років тому мерія оголосила про плани повністю відмовитися від споживання російського газу. Для цього у місті почали створювати котельні на альтернативних джерелах палива. Однак активна протидія «газового лобі» в особі псевдоактивістів змусила відкласти їх запровадження. Акцентували й нібито на екологічних проблемах, і на тому, що Україна вже не споживає російський газ (насправді це брехня). У той же час профільний державний Інститут громадського здоров’я після багатьох екологічних аналізів, громадських слухань та вивчення дозвільних документів дозволив Держпродспоживслужбі України видати дозвіл на роботу котелень на альтернативному паливі у Тернополі. Тобто офіційно визнав тернопільські котельні на альтернативі екологічно безпечними.
І у сам розпал «газової війни» з Росією, коли Київ вимагав відключити від опалення всі соціальні об’єкти, у Тернополі розпочала роботу котельня на «альтернативі», яка отримала всі дозвільні документи. Це дало змогу не лише не відключати від опалення школи, садочки, лікарні, адміністративні будівлі (таке відключення у сильний мороз могло спровокувати руйнування всіх мереж), а й значно скоротити споживання газу. Так, голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що Тернополю у найбільш «гарячі» дні «газової війни» (1-3 березня ц. р.) вдалося зекономити для держави понад 3 млн. куб. газу.
Висновок напрошується один. Коли газові війни стали частиною відкритої агресії Росії проти України, наша держава не має іншого варіанту, ніж переходити на альтернативні джерела палива. У Тернополі – це довели. «Альтернатива» допоможе зупинити ворога.
Володимир Женюх
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: альтернативне паливо, котельні, Тернопіль