Компенсацію комунальних витрат можуть отримати громади, які дали безкоштовний прихисток переселенцям у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності (у школах, садочках та ін.). Мова йде про всі витрати пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.
Для отримання відшкодування громадам достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг. Важливо, не пізніше третього робочого дня після звітного місяця.
Військові адміністрації надсилатимуть Мінрегіону відповідні дані по громадах, а Мінрегіон буде готувати акт уряду про виділення коштів.
Відшкодовуватися будуть витрати на комунальні послуги, що надані з 1 березня 2022 року. Тобто на початку квітня громади матимуть змогу подавати свої заявки на відшкодування.
Дякуємо всім громадам, що гостинно приймають переселенців, які були вимушені покинути свої домівки через бойові дії!
Ви піклуєтеся про переселенців, а держава спробує віддячити вам, відшкодувавши принаймні комунальні витрати!
Уряд дозволив використовувати гроші з “Пакунка малюка” на будь-які потреби
Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє родинам під час воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації з “Пакунка малюка” на будь-які необхідні товари.
Рішення ухвалювалось виходячи з того, що ці кошти можуть знадобитися родинам на їжу, ліки, пальне, щоб переміститися в безпечне місце. І це – питання життя та здоров’я новонародженої дитини.
Постановою зняті обмеження на використання коштів грошової компенсації “Пакунка малюка” на весь період воєнного стану та один місяць після його завершення. При цьому не застосовується вимога використання коштів грошової компенсації “Пакунка малюка” протягом 12 місяців.
Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після переказу коштів на картку, то зараз кошти залишаються в родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць після його завершення без цього обмеження.
Це рішення допоможе родинам під час воєнного стану отримати грошову компенсацію “пакунка малюка” за спрощеним порядком, який враховує можливі непередбачувані обставини пологів та тимчасове переміщення родин. Зокрема, рішення про призначення грошової компенсації одноразової натуральної допомоги “Пакунок малюка” приймає структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.
Для її отримання один з батьків має подати:
– заяву з копією свідоцтва про народження дитини;
– довідку з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги ,,пакунок малюка”.
Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.
У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.
Джерело: НОВА Тернопільська газета