Педагогічні працівники Тернополя, які отримують заробітну плату за рахунок державної освітньої субвенції, отримують надбавку за престижність у роботі у розмірі 10% до посадового окладу. А педагоги перших класів, які працюють за стандартом Нової української школи, – 20%.
У повному обсязі виплачуються також всі інші види надбавок та доплат.
Розмір надбавки за престижність у роботі встановлюється керівником закладу в межах фонду оплати праці, що регулюється постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до п.1 постанови КМУ від 23.03.2011 року № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів».
До слова, на 2019 рік для виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти Тернополя, які мають фінансуватися за рахунок коштів державної освітньої субвенції, затверджено видатки у розмірі 338, 4 млн. грн. Фактична потреба по заробітній платі, включаючи виплату надбавки за престижність, складає 368,4 млн. грн.
Ситуація в інших регіонах щодо виплати компенсацій освітянам критична.
Наприклад, навіть у Києві дефіцит освітньої субвенції склав станом на 1 вересня 2018 року 865 млн. грн. Ці кошти йшли на оплату за напруженість та престижність професії. Тому освітяни Києва регулярно виходять під Київську міську державну адміністрацію та Кабінет Міністрів на акції протесту щодо проведення всіх виплат.
За останні місяці 2018 року в оплаті праці всі столичні педагогічні працівники закладів середньої освіти недоотримали надбавку за престижність. Також повністю зникла надбавка за напруженість, це 20%.
Прес-служба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: освіта, ТМР