П’ятниця, 24 травня 2024
• 19 годин під завалами та понад рік боротьби за життя. Історія захисника з Тернополя • “Пів години зупинки серця”. Співак Віктор Павлік переніс складну операцію • Поліція розслідує бійку між підлітками в Івачеві Горішньому • “Розкажемо про війну молоді з усього світу”. Священник із Тернополя бере участь в конгресі в Римі • Семи Героям присвоїли звання «Почесний громадянин Тернопільської області» • Суд припинив роботу ресторану в центрі Тернополя через… вентиляцію • Закопала семеро живих цуценят… Пенсіонерці з Тернополя “світить” тюрма • На Донеччині загинув Герой із Підгаєцької громади • 260 тисяч українців оновили дані в застосунку «Резерв+» • Вдарив у обличчя і пограбував. Розбійний напад у Тернополі • Олега Вийванка переобрали головою Тернопільського міськрайонного суду • “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП
В Україні скасували статус “обмежено придатний”: юрист відповів, що зміниться

Опубліковано: 4 Квітня о 12:00 19


Верховна Рада залишила лише статуси "придатний" та "непридатний" до військової служби.


Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №10313, який передбачає скасування статусу “обмежено придатний”. Особи, які раніше мали такий статус, повинні протягом 9 місяців повторно пройти військово-лікарську комісію.

Як розповів у коментарі 24 Каналу юрист у питаннях армії та проходження військової служби Олександр Золотухін. Верховна Рада скасувала статус “обмежено придатний” та залишила лише “придатний” чи “непридатний” до військової служби. Міністерство оборони України має свій внутрішній наказ номер 402, який містить перелік хвороб, згідно з яким військовозобов’язаних відносять до “придатних”, “обмежено придатних” та “непридатних”.

“Поки Міноборони не змінить цей наказ, то жодної перекваліфікації “обмежено придатних” не відбуватиметься. Адже немає документа, на який можна посилатися для того, щоб кваліфікувати особу як “придатну” чи “непридатну”, – зауважив юрист.

Міноборони має визначити, який статус надавати людям, які мають певний діагноз та раніше були “обмежено придатними”. Лише після ухвалення внутрішнього наказу, який буде основоположним для ВЛК, військовозобов’язані, які раніше були визнані обмежено придатними, зможуть проходити комісію для встановлення придатності до проходження військової служби.

Юрист також зауважив, що для чоловіків, які мали статус “обмежено придатний” у воєнний час, мають бути визначені умови проходження служби. Для них мають бути створені специфічні умови, адже людина має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Найімовірніше, чекати наказ від Міноборони довго не доведеться, оскільки є дев’ятимісячний термін, протягом якого особи, які раніше були “обмежено придатні”, мають пройти повторно військово-лікарську комісію. Він починається з моменту, коли закон набирає чинності.

Також Міноборони, окрім того, що має розробити внутрішній наказ, має ще зареєструвати його в Міністерстві юстиції. Наказ має пройти юридичну оцінку на предмет того, наскільки він законний та відповідає внутрішньому національному законодавству та забезпечує дотримання прав людини.

Разом із перекваліфікацією “обмежено придатних” до цього законопроєкту були внесені зміни щодо Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. Цей реєстр буде комунікувати з низкою інших реєстрів, зокрема демографічним, реєстром судових рішень, реєстром Мін’юсту щодо актів цивільного стану та іншими реєстрами.

“З Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних можна черпати основну інформацію про призовника. Згода на обробку персональних даних військовозобов’язаного не вимагається. Міністерство матиме доступ до більшості інформації про людину, яка необхідна для заповнення так званої військової картотеки”, – додав юрист.

Доступ до такого реєстру має обмежена кількість людей. Вони несуть відповідальність за факти в ньому, оскільки всі відомості, які містяться в такій картотеці, конфіденційні.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

З перших днів повномасштабного вторгнення Назар пішов добровольцем захищати країну...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:32


Співак Віктор Павлік, який родом із Теребовлі, нещодавно переніс операцію на серці...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:23


Під час моніторингу соціальних мереж поліцейські виявили відео бійки між неповнолітніми...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:20


Світ онлайн-гемблінгу не стоїть на місці - щомісяця провідні розробники випускають десятки нових ігрових автоматів, які вражають своєю графікою, функціоналом та оригінальністю...


Рубрика: Опубліковано: о 10:10


Отець Роман Демуш із Тернополя разом з іншими делегатами з України бере участь в Міжнародному конгресі на тему «Задля синодального душпастирства молоді: нові стилі та стратегії лідерства»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:27Теми дня
24 Травня
23 Травня
22 Травня
21 Травня
20 Травня