Пані Світлана попросила призначити засідання на іншу дату, оскільки днями перенесла операцію і погано себе почуває. Учасники процесу, зокрема, й обвинувачуваний Андрій Горбатюк, не заперечили. Пані Світлана напередодні спеціально прилетіла на засідання з Нової Зеландії, а бабуся загиблої Іларія Невожай — з Італії.
11 листопада минулого року колегія суддів Тернопільського міськрайонного суду проявила рішучість у даній справі й винесла суворий вирок для Андрія Горбатюка — довічне позбавлення волі. Нагадаємо, що вбивство сталося у ніч на 16 квітня 2019-го року. Упродовж року справу слухали в суді. Під час дебатів в суді першої інстанції прокуратура просила покарати підсудного на 15 років позбавлення волі, рідні загиблої вимагали для нього довічного ув’язнення. Горбатюк натомість заперечив свою причетність до вбивства, а відповідно не погоджується з вироком. Обвинувачуваний і його захисники подали апеляційні скарги.
Адвокат Петро Грода так прокоментував позицію захисту:
– Без сумніву, життя особи — найвища цінність, але життя кожної людини і її доля також. Винуватець повинен бути покараний, але в установленому законом порядку. Докази повинні бути зібрані, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом. Є певні правила, чи відповідно до них діяло як досудове слідство, так і суд? Суть нашої апеляційної скарги полягає в наступному: ми вважаємо, що висновки суду необґрунтовані дослідженими доказами в судовому засіданні. Чому? Бо суд виніс вирок на підставі показів свідків, огляду місця події і експертизи. Свідки лише говорять про те, що обвинувачуваний був у тій квартирі, але він і не заперечує цього. Горбатюк стверджує, що о 22:30 вийшов із квартири. Суд абсолютно не обґрунтував його дії з 22-ої до 9 години ранку. Серед доказів, вписаних у протокол огляду місця події, є кровавий слід, який не належить Горбатюку, 17 відбитків пальців інших осіб. Немає епітелію ні в Горбатюка, ні в потерпілої. Немає достатньо доказів, щоб стверджувати, що це саме він наносив удари. Нікого не оправдовую, нікого не засуджую. Дуже співчуваю потерпілим.
Після судового засідання, коли конвоїри виводили Андрія Горбатюка із судової зали, пані Світлані стало зле і вона впала. Через хвилювання і стрес бабуся вбитої теж ледве трималася. Важко їм пережити втрату рідної людини.
— Ми летіли з далеких країн на засідання, щоб відстояти справедливе покарання для вбивці, — розповіла бабуся загиблої Іларія Невожай. — Таня — єдина моя онучка. Я п’ять років мила зимною водою посуд в Італії, заробляла копійки на лікування онучки, бо в неї була вроджена важка недуга, її прооперували в Харкові. А він вбив… Сто ударів ножем…. Цей ніж я привезла з Італії… Таня була дуже доброю, співала, танцювала, грала на гітарі, на піаніно, не пила, не курила, не вживала наркотики. Як так можна було вчинити з нею?
— Вимагаю пожиттєвого покарання! Він більше двох годин жорстоко мучив Таню, розіп’яв її, різав на шматки, цідив кров… — ледве стримувала емоції Світлана Храпко. — Після нанесення ударів ще смажив картоплю, яйця, а Таня помирала… Забрав два її смартфони і пішов. Переламав їй руки, ноги, хребет… Шиї не було — вся порізана. Він насолоджувався вбивством, як Чикатило. А прокуратура просить 15 років… Нині він сидить в приватній камері в розкішних апартаментах. Яке може бути виправлення, якщо він навіть у СІЗО вживав наркотики і до нього викликали швидку? Він несе загрозу суспільству. Сподіваюся, апеляційний суд буде об’єктивний.
— Ми не оскаржували вирок, бо вважаємо його законним, обґрунтованим і вмотивованим, не бачимо підстав для його скасування. Досудове і судове розслідування відбулося в рамках законодавства. Визначене обвинувачуваному покарання спрямоване на виправлення і попередження нових умисних насильницьких жорстоких злочинів, — зазначив представник потерпілої Володимир Рубінський.
Джерело: НОВА Тернопільська газета