Понеділок, 20 травня 2024
• Олега Вийванка переобрали головою Тернопільського міськрайонного суду • “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках
Відновлення працездатності офіційно працевлаштованих громадян за рахунок коштів Фонду соціального страхування

Автор: Опубліковано: 25 Червня о 17:26 4


Здорові люди – хороші працівники, а відповідно, здорове суспільство – міцна держава. Тому в профілактиці захворювань, у здоров’ї громадян зацікавлені усі – і роботодавці, і самі працівники, і Фонд соціального страхування України. Тим більше, в часи, коли весь світ лихоманить від коронавірусної пандемії, яка забрала здоров’я багатьох тисяч жителів області.


Часто вийти з важкого стану після хвороби допомагає долікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортних закладів. Така можливість є для застрахованих осіб, тобто тих, хто офіційно працевлаштований і сплачує або за якого сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У Фонді радять: щоб завжди розраховувати на допомогу та бути впевненими у власній захищеності, громадяни при влаштуванні на роботу, в першу чергу мають звертати увагу на умови трудових відносин з роботодавцем. Укладання трудового договору гарантує надання соціального захисту з боку держави в повному обсязі.

– Отож, як відновити працездатність за кошти Фонду соціального страхування? – запитую у в.о.начальника Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області Євгена Лукавого?
– Як зберегти своє головне життєве благо – здоров’я? Над цим питанням працюють чимало державних інституцій, в тому числі й Фонд соціального страхування України. Відновлення працездатності та швидке повернення застрахованої особи до роботи – першочергові завдання, здійснити які допомагають кошти Фонду. Забезпечення безоплатною реабілітацією гарантується для всіх офіційно працевлаштованих громадян за наявності медичної потреби. Працівники підприємств, установ та організацій, після видужання, можуть отримати послуги з відновлювального лікування, визначені «Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» №39.
Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.
З 1 січня 2018 року механізм забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду соціального страхування України було реформовано та переведено на адресність. Зокрема, застрахованим особам надано можливість самостійно обирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування, путівки було замінено на тристоронні договори, а право направляти пацієнтів для проходження реабілітації отримали всі заклади охорони здоров’я України, що мають відділення для стаціонарного лікування відповідного профілю.
Також таким правом можуть скористатись і матері(члени сімей) для долікування дитини в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.
Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (Операції об’єднаних сил), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду 1 раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань. Загалом термін долікування визначається лікуючим лікарем та ЛКК, але має складати не більше 24 днів.
-Який механізм отримання реабілітації за кошти Фонду?
– Найперше, після надання висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем, лікувальний заклад повідомляє відділення Фонду про необхідність долікування особи, яка має покази. Особу інформують про перелік санаторіїв, які відповідають вимогам профілю хвороби, і вона самостійно обирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування.
Представник відділення Фонду узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і застрахованою особою.
І зі стаціонару лікарні людина направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування. На час реабілітації продовжується лікарняний листок, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати працівнику втрачений за час лікування заробіток. Після проходження реабілітації застрахованою особою підписується акт приймання-передачі наданих послуг.
– Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини. Чи належить реабілітація таким пацієнтам?
-Так. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду, зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації. Це дозволяє швидше відновитись після важкого захворювання, а також після інших операцій і травм, а в деяких випадках уберегти від настання первинної інвалідності.
Звертаю увагу, що усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб. На лікування направляються пацієнти, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.
Доречно зауважити, що переважна більшість пацієнтів (підгострий період інфаркта міокарда, підгострий період інсультів, підгострий період операцій ортопедичних, травматологічних, після оперативних втручань на органах травлення, порушенням перебігу вагітності та інші), які потребують відновного лікування в умовах санаторно-курортного закладу, не можуть долати великі відстані, щоб дістатись до оздоровниць.
Отже, направлення застрахованих осіб до конкретного реабілітаційного відділення, конкретного санаторію обумовлено наявністю медичних показань та протипоказань, функціональним класом хвороби, важкістю загального стану хворого, особливостями адаптації до умов навколишнього середовища, віддаленістю оздоровниці від лікувального закладу. Перелік санаторіїв у розрізі профілів медичної реабілітації оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду соціального страхування України, у розділі «Діяльність фонду», в рубриці «Медичні та соціальні послуги».
– Чи контролюєте якість лікування в санаторно-курортних закладах?
– Правлінням Фонду внесено зміни до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням, аби посилити контроль за якістю та обсягом реабілітації: програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, запроваджено показники ефективності реабілітації.
– Зрозуміло, що відновлення працездатності та швидке повернення застрахованої особи до роботи – надважливі завдання. Куди звертатися у разі виникнення запитань щодо реабілітаційного лікування?
– Консультації та роз’яснення можна отримати в управлінні та відділеннях УВД Фонду в районах. В Тернополі – у Тернопільському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, буд.51 (каб. 310) або за телефоном 43-49-46.
Варто про реабілітацію після захворювання замислитись працівникам, аби уникнути в подальшому важких ускладнень та втрати здоров’я і працездатності. А працівники Фонду соціального страхування, які працюють над питаннями профілактики захворювань, ознайомлять з документацією, нададуть кваліфіковану допомогу, адже усі ми – з одного боку барикад боротьби із хворобами.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

17 травня 2024-го року на зборах суддів Тернопільського міськрайонного суду обрано голову суду - Вийванка Олега Михайловича, який дотепер вже обіймав цю посаду...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00Теми дня
19 Травня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня