На базі Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру облаштовано дев’ять реанімаційних ліжок і підготовлено 80 місць для хворих на CОVID-19. Уже сьогодні центр готовий для прийому хворих з важкою і середньою формою перебігу коронавірусної інфекції.
«Без перебільшення, у найкоротший термін нам вдалося підготувати і оснастити усім необхідним це комунальне некомерційне підприємство обласної ради до прийому хворих на CОVID-19. Так, на 500 тисяч гривень з обласного бюджету закуплено медичних препаратів. Кількість апаратів штучної вентиляції легень, яких наразі у центрі шість, збільшиться днями удвічі. Це апарати експертного класу, придбані за кошти з обласного бюджету. Також придбано та встановлено шість кардіомоніторів. Ще 200 тисяч гривень виділено цьому медичному закладу на пленарному засіданні
5 березня на придбання необхідних засобів захисту, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Фтизіопульмонологічний медичний центр не випадково обраний для лікування хворих на CОVID-19. Тут працює висококваліфікований медичний персонал, який займається лікуванням у тому числі і хворих з патологією легень. Лікарі та медичні сестри повністю забезпечені засобами захисту, адже, як не раз наголошувалося, маємо захистити медичних працівників».
Головний лікар фтизіопульмонологічного медичного центру Вадим Рудик стверджує, що допомагають у період пандемії волонтери і благодійники — фінансово, обладнанням і засобами захисту.
Як додав очільник обласної ради, кошти з обласного бюджету були виділені раніше і на ремонт приміщень, і на будівництво сучасних очисних споруд.
«По суті, це старт для створення на базі цього медичного закладу повноцінного обласного інфекційного відділення, — зазначив Віктор Овчарук. — На останньому пленарному засіданні депутати обласної ради підтримали цю пропозицію і звернулися до Кабінету Міністрів щодо виділення із стабілізаційного фонду державного бюджету Тернопільському обласному бюджету 33 мільйонів гривень для облаштування сучасного інфекційного відділення на 25 боксованих палат. Кошти поки що не надійшли, але ми розпочали роботу власними силами. Життя показує, що інфекційне відділення, де могли б лікуватися мешканці області, — вимога часу. Кількість хворих на туберкульоз, лікуванням яких переважно займається фтизіопульмонологічний медичний центр, зменшується. Водночас, на жаль, не зникають інші інфекційні захворювання. Створивши відповідне відділення, ми забезпечимо краян кваліфікованою медичною допомогою, — це по-перше. А по-друге, збережемо справді професійні кадри».
Джерело: НОВА Тернопільська газета