Якщо традиційні звіти міських та сільських голів, як правило, нудні й на них зганяють чиновників, то це не про Вишнівецьку об’єднану територіальну громаду. Журналісти не йняли віри, бачачи, як суботнього дня, 4 листопада, до будинку культури, що в приміщенні Вишнівецького замку, сходились молодь, люди середнього віку — цілими сім’ями, бабусі, дідусі… І то без жодного примусу, а навпаки, як розповідали, прийшли, щоб підтримати голову громади Володимира Кравця і в жодному разі не дозволити йому скласти повноваження голови громади. Річ у тім, що через тиск з боку корупціонерів з високих владних кабінетів Володимир Васильович нещодавно заявив, що не тримається за крісло голови громади і при необхідності може написати заяву про складання повноважень. Коли ж під час звіту він повідомив, що залишається й далі на посаді голови, зал вибухнув оплесками! Ви таке колись бачили?! І це справді було щиро! Під час зустрічі мешканці громади висловлювали чимало теплих слів на підтримку пана Кравця, а опісля старожили, котрі бачили у Вишнівці не одного керівника, щиро дякували йому за роботу.
Вишнівецька ОТГ серед найперспективніших громад України
Десять місяців тому мешканці смт. Вишнівець, сіл Загороддя, Бодаки, Бутин, Старий Вишнівець, Федьківці, Мишківці, Кинахівці та Поляни довірили управління громадою Володимирові Кравцю, віддавши за нього 86% голосів. Що ж зроблено за цей час на території громади?
— Люди повірили мені, тому це покладає на мене велику відповідальність. Усі ми хочемо змін не на папері, а в реальності, а зробити це можна лише спільними зусиллями, — почав свій виступ Володимир Васильович. — Пригадую, після виборів почалися сильні снігопади, ми боролися зі стихією, і у мене почав пропадати настрій (усміхається — авт.). Розтанув сніг — вигулькнуло усюди сміття. Ми засукали рукава і взялися за благоустрій Вишнівецької громади.
За цей рік у селі Бутин на 90% замінено вікна у школі, окультурнено подвір’я, покладено бруківку, проводиться капітальний ремонт даху, зроблено новий септик і замінено каналізацію, відремонтовано дах дитячого садочка, проведено обрізку дерев, облаштовано кювет, зокрема, 1,5 км до центральної дороги, почищено місцеве кладовище, ліквідовано 12 стихійних сміттєзвалищ, здійснено грейдерування доріг.
У селі Бодаки проведено поточний ремонт приміщень школи та дитсадка, придбано акустичну систему для озвучення різних заходів, підсипано дороги, обрізано дерева, облаштовано кювети.
У Кинахівцях прокладено дорогу, що з’єднала Кинахівці та Бутин (відколи існують села, там не асфальтували шлях), облаштовано нову кладку між цими селами. Висипано також дорогу, яка з’єднує с.Поляни з Бутином.
У Федьківцях підсипано та здійснено грейдерування доріг.
У Старому Вишнівці проводиться капітальний ремонт даху школи, невдовзі замінимо решту вікон — на це виділено 200 тисяч гривень. А ще розчищено старе польське кладовище, замінили автоматику на водонапірній башті, підсипали кілька вулиць.
Та найбільше вдалося поліпшити благоустрій Вишнівця. Там завершується ремонт приміщення ще для однієї групи дитячого садка, чотирьох кабінетів у Вишнівецькій школі (на 2018-ий рік запланована повномасштабна реконструкція школи, яка стане опорною у громаді). У селищі облаштували дитячий майданчик, а ще один облаштуємо навесні (конструкції вже закуплені і чекають часу, щоб тішити малечу). Відкрили сучасний стадіон, аналогів якому за газонопокриттям нема в області, нині на ньому відбуваються матчі Другої ліги, грає ФК «Нива» (Тернопіль). Проведено освітлення вулиць, очищено кювети, обрізано дерева, здійснено реконструкцію скверу, залишилося застелити газон, посадити квіти, встановити фонтан і центр міста матиме інше обличчя! А ще проклали кілометр асфальтованої дороги, проводили грейдерування та розчищення вулиць, зачистили стихійні сміттєзвалища. Коли Тернопіль був заблокований через снігопади, у Вишнівецькій громаді всі дороги були прогорнуті! Придбали також камінний хрест на могилу закатованим енкаведистами мешканцям Вишнівеччини, які поховані на польському кладовищі. Розумію, що багато чого ще не зроблено, бо, коли я ішов на вибори, держава обіцяла 1 млн. грн. на тисячу населення, а виділила лише 2,5 млн. грн. на 8,5 тисячі.
Поліпшення благоустрою населених пунктів Вишнівецької громади — це спільна праця голови громади, в.о. старост сіл та усіх небайдужих мешканців. Під час зустрічі Володимир Васильович привітав новообраних старост: Андрія Коберника (с. Старий Вишнівець), Миколу Шандрука (с. Бодаки) та Андрія Жилу (с. Бутин). Вибори старост відбулися 29 жовтня.
«Корупцію можна подолати, якщо не йти на повідку…»
Під час зустрічі Володимир Кравець відверто розповів мешканцям громади і про резонансну справу із затриманням податківців-хабарників, котрі вимагали чималу суму грошей у ПАП «Добрий самарянин», котре свого часу заснував і яким до обрання на посаду голови керував Володимир Васильович, нині при справах — його дружина. Через спецоперацію правоохоронних органів із документування факту вимагання хабара, що тривала майже два місяці, пану Кравцю, за рекомендацією слідчих, довелося на деякий час відсторонитися від роботи і навіть переховуватися.
— Влітку почалися проблеми в ПАП «Добрий самарянин»: СБУ заявила в земельну інспекцію, що нібито наше підприємство обробляє 300 га державних земель у Старому Вишнівці. Насправді у цьому селі є 80 га таких земель, із них 70 га — це берег, який неможливо обробляти. Була проведена перевірка, знайшли 10 га землі, виділеної учасникам АТО, на яку вони ще не оформили документи. Ми сплатили близько 10 тис. грн. штрафу і думали, що на тому буде кінець. Та через кілька тижнів нам повідомили, що на підприємстві буде комплексна перевірка і це при тому, що «Добрий самарянин» не був внесений до реєстру для перевірки. Далі перевіряючий сказав нашому бухгалтеру, що треба заплатити 400 тис. грн. хабара, бо, мовляв, штрафи складуть 5 млн. грн. Я думав, що це жарт. Якщо раніше перевіряючі щось обережно писали на аркушику, просили на бензин, то тепер — прямий шантаж! Відтоді почалися поневіряння в «Доброго самарянина» і в мене особисто. Наш юрист аргументовано пояснив вимагачам, що з нашого боку нема порушень. «Якщо не погоджуєтесь, будемо «копати» і можемо знайти кримінал на Кравця…» — пригрозили фіскали. Я не міг цього стерпіти!
— Володимир Васильович діяв у визначений законом спосіб: повідомив правоохоронні органи, заявив у ЗМІ. Він кинув сміливий виклик корупції! Вся операція відбувалася під керівництвом столичних правоохоронних органів, — зазначив юрист Віталій Горба.
— Корупціонери застосовували усі методи, навіть вийшли на мою доньку і пригрозили, що у сім’ї хочуть забрати бізнес, — продовжує Володимир Кравець. — Спершу дружина хотіла заявити про вимагання хабара місцевим правоохоронцям, однак нам порадили звернутися до Києва. НАБУ направило нас до слідчого комітету при МВС. Приїхали 26 столичних правоохоронців, почалася операція, прослуховування телефонів… Коли завершиться слідство, я увімкну вам записи і ви будете шоковані масштабами корупції в Тернопільській області! І все це відбувається не в Києві, не в Донецьку, а у нас, в Західній Україні. Одні «пресують» бізнесменів, інші «дерибанять» держбюджет, захоплюють підприємства, «віджимають» землі… «Добрий самарянин» вирішив дати відсіч! Корупцію можна подолати, якщо не йти на повідку у корупціонерів. Нині до нас звертаються підприємці, котрі на собі теж відчули шантаж з боку фіскалів, щоб разом подолати цю мафію.
«Вишнівець нарешті має господаря!»
Після звіту мешканці громади обговорили із головою нагальні проблеми, які потрібно надалі вирішувати. Зокрема, було порушено питання про передачу громаді приміщень колишньої шкіргалантерейної фабрики, що межує із Вишнівецьким палацом. Серед інших болючих питань — захист будинків від підтоплення, облаштування ринку для продажу сільськогосподарської продукції, патрулювання вулиць, введення посади інспектора з благоустрою та ін.
— Маємо брати приклад із Володимира Васильовича: не бути рабами гнилої корупційної системи, аби створити дітям гідне майбутнє! — зазначив один із мешканців громади.
— Вишнівець нарешті має господаря і порядну людину! — наголосив інший.
— Щиро дякуємо, Володимире Васильовичу, за допомогу з капітального ремонту пожежних автомобілів та вікон у приміщенні частини! — звернувся після звіту до голови громади начальник Вишнівецької пожежної частини.
— Коли ми об’єднувалися у Вишнівецьку громаду, в нас було багато планів, ми вірили, що змінимо життя на краще, але якби не Володимир Васильович, цих змін довелося б чекати довше. Голова громади об’їздив усі села, оглянув соціальні об’єкти і робив це не для «галочки», а щоб побачити проблеми і поступово їх вирішувати. Наша громада увійшла до топ-40 України серед найперспективніших громад! І це передусім заслуга Володимира Васильовича та всієї команди. Бачачи, з яким запалом та відданістю наш голова громади береться за кожну справу, ми зобов’язані допомагати йому. Володимир Васильович побудував роботу апарату та старост на трьох простих, але надзвичайно важливих принципах: чесність, справедливість та людяність. Вірю, що з таким головою ми досягнемо успіху! — наголосив в.о. старости села Бодаки Сергій Волохатий.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Вишнівець, Володимир Кравець, громада