Неділя, 06 квітня 2025
• Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків
Володимир Труш: “Немає кайданів, які зможуть скувати українців”

Опубліковано: 24 Травня о 10:40 15


Захисники острова Зміїний стали символом незламності та героїзму. Вони першими прийняли удар з моря і задали напрямок «рускому воєнному кораблю». Цю легендарну фразу знають у всьому світі. Самі ж захисники, про те, що стали Героями, дізналися лише після повернення додому з полону. Серед хлопців, які мужньо тримали оборону, – наш земляк – командир тактичної групи острова Зміїний – позивний «Локі».


«О 5.00 год ми отримали повідомлення, що російські військові перейшли український кордон і почали бомбардувати мирні міста. У нас була команда зайняти кругову оборону та не допустити захоплення острова Зміїний, – згадує військовий події 24 лютого. – З 5 години ранку до нас приходили повідомлення від росіян, щоб здати острів або вони відкриють вогонь. Ми їм просто не відповідали. А коли настав критичний момент, почалися обстріли – вихопили рацію і вказали напрямок кораблю. Це вже сталося на емоціях».
Ворог обстрілював позиції морських піхотинців з вимогою здатися та спустити український прапор. Вони тримали оборонну до останнього. Українських військових захопили в полон. Через відсутність з ними зв’язку, ЗМІ повідомили, що захисники загинули.
«Перебуваючи в полоні, росіяни нам казали, що вони очікували, що їх будуть зустрічати з квітами. Вони не очікували, що українці прагнуть свободи й незалежності», – каже «Локі».
Військовослужбовців острова Зміїний перевозили з одного місця утримання в інше. Їм показували відеоролики про те, що Україна програє. Перебуваючи в полоні, російські військові намагалися зламати наших захисників, щоб вони видали позиції військового командування. Попри усе це жоден український військовий не здався.
Майже через два місяці частину морських піхотинців вдалося повернули додому. Про те, що стали символом героїзму та незламності для світу, військові навіть не здогадувалися. Лише після повернення побачили гасла про «Русскій воєнний корабль».
Так, у День морської піхоти України начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш зустрівся із військовим та подякував йому за його незламність.
«Немає кайданів, які зможуть скувати українців. Чи окупанта, який може нас перемогти. Українські військовослужбовці, медики, волонтери – доводять це сьогодні. Герої, які продовжують боротися за нашу свободу. Військовослужбовці з острова Зміїного – це Герої сучасності, яких знає весь світ. Дякую, що перебуваючи у полоні, не пали духом та продовжували вірити у нашу перемогу. Дякую за вашу незламність», – зазначив Володимир Труш.
Зараз військовослужбовець «Локі» проходить реабілітацію та готується повернутися нести службу. На запитання: «Чи вважає він себе Героєм?», ствердно відповідає – НІ. Адже, на його думку, Герої – це хлопці, які зараз на передовій. Герої – це волонтери. Герої – це увесь український народ, який скоро буде святкувати велику перемогу.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01


Найкращим фото Тернопільської області 2024 стала світлина з видом на Василіянський монастир у Бучачі. Автор — Роман Бречко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:53


4 квітня у громадському просторі «Open Space Ternopil» відбувся туристичний форум «Тернопільщина вражає 2025», який об'єднав представників туристичної індустрії, крафтових виробників та експертів для обговорення майбутнього туризму на Тернопільщині та в Україні...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:46


Поліцейські викрили організовану злочинну групу з Тернопільщини, яка незаконно видобула піску на 76 мільйонів гривень...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:27


У неділю, 6 квітня, о 16-ій годині в Марійському духовному центрі "Зарваниця" відбудеться архиєпархіальна Хресна дорога за справедливий мир...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:22



Теми дня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня
30 Березня
Відео