«О 5.00 год ми отримали повідомлення, що російські військові перейшли український кордон і почали бомбардувати мирні міста. У нас була команда зайняти кругову оборону та не допустити захоплення острова Зміїний, – згадує військовий події 24 лютого. – З 5 години ранку до нас приходили повідомлення від росіян, щоб здати острів або вони відкриють вогонь. Ми їм просто не відповідали. А коли настав критичний момент, почалися обстріли – вихопили рацію і вказали напрямок кораблю. Це вже сталося на емоціях».
Ворог обстрілював позиції морських піхотинців з вимогою здатися та спустити український прапор. Вони тримали оборонну до останнього. Українських військових захопили в полон. Через відсутність з ними зв’язку, ЗМІ повідомили, що захисники загинули.
«Перебуваючи в полоні, росіяни нам казали, що вони очікували, що їх будуть зустрічати з квітами. Вони не очікували, що українці прагнуть свободи й незалежності», – каже «Локі».
Військовослужбовців острова Зміїний перевозили з одного місця утримання в інше. Їм показували відеоролики про те, що Україна програє. Перебуваючи в полоні, російські військові намагалися зламати наших захисників, щоб вони видали позиції військового командування. Попри усе це жоден український військовий не здався.
Майже через два місяці частину морських піхотинців вдалося повернули додому. Про те, що стали символом героїзму та незламності для світу, військові навіть не здогадувалися. Лише після повернення побачили гасла про «Русскій воєнний корабль».
Так, у День морської піхоти України начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш зустрівся із військовим та подякував йому за його незламність.
«Немає кайданів, які зможуть скувати українців. Чи окупанта, який може нас перемогти. Українські військовослужбовці, медики, волонтери – доводять це сьогодні. Герої, які продовжують боротися за нашу свободу. Військовослужбовці з острова Зміїного – це Герої сучасності, яких знає весь світ. Дякую, що перебуваючи у полоні, не пали духом та продовжували вірити у нашу перемогу. Дякую за вашу незламність», – зазначив Володимир Труш.
Зараз військовослужбовець «Локі» проходить реабілітацію та готується повернутися нести службу. На запитання: «Чи вважає він себе Героєм?», ствердно відповідає – НІ. Адже, на його думку, Герої – це хлопці, які зараз на передовій. Герої – це волонтери. Герої – це увесь український народ, який скоро буде святкувати велику перемогу.
Джерело: НОВА Тернопільська газета