Зустріч голови ТОДА з журналістами та представниками громадськості відбулася у Вишнівецькому замку в п’ятницю, 19 березня. Рівно рік тому, в перший день на посаді, Володимир Труш відразу зіткнувся з дуже непростою ситуацією — саме того дня на Тернопіллі зафіксовано перший діагноз COVID-19 і виникла необхідність введення надзвичайної ситуації.
За цей час керівництву області довелося прийняти не одне важке, важливе, а часом і доленосне рішення. Стосувалися вони, насамперед, охорони здоров’я. Саме з ситуації, що склалася у медичній галузі, і розпочав свій звіт голова облдержадміністрації. Отож, що вдалося зробити за рік?
Медицина
— Мабуть, такої уваги до галузі охорони здоров’я до цього часу не було, наголосив Володимир Труш. — Ми посилили роботу лабораторного центру, який сьогодні є найпотужнішим у Західному регіоні. Закупили устаткування, підготували приміщення нового корпусу. Зробили це в надзвичайно короткі терміни. Завдяки цьому установа може проводити понад 2 тисячі досліджень за добу.
Нові відділення відкриті також в обласному фтизіапульмонологічному центрі, де сьогодні надають допомогу найважчим пацієнтам. Новий корпус для пацієнтів з COVID-19 на 105 ліжок відкрито в університетській лікарні. За кошти спонсорів проведено ремонтні роботи, за бюджетні — закуплено усе необхідне устаткування.
В області підготовлено 1951 ліжко для надання допомоги хворим на COVID-19 (ще 200 можна буде відкрити за необхідності у короткі терміни). 90% ліжкового фонду підведено до кисню. У закладах охорони здоров’я встановлені кисневі станції.
Оновлено обладнання в опорних лікарнях на суму 42 млн. грн. Закуплено УЗД-апарати, рентген-апарати та бочки для збереження кисню. Триває модернізація шести приймальних відділень – трьох у Тернополі, по одному у Кременці, Чорткові та Бережанах. Усі відділення будуть адаптовані до найновіших стандартів надання допомоги.
Освіта
— Упродовж року в області створено нові місця у дитсадках для понад пів тисячі дітей, — проінформував голова облдержадміністрації. — У рамках програми Велике будівництво відкрився новий садок на 120 місць у селі Біла. Дітям у ньому комфортно та цікаво, вони задоволені.
Добудовано дитсадочок у селі Слобідка (колишній Козівський район) на 25 місць, ясла-садок «Сонечко» (Теребовлянський район), ясла-садок «Казка» (Монастириський район).
З січня 2021 року змінилися підходи до організації харчування у школах. Оновлено обладнання харчоблоків шкіл на суму 13 млн. грн. Для забезпечення підвезення дітей до навчальних закладів школам області передано 12 шкільних автобусів. Капітальні ремонти в закладах освіти проведені на суму 70 млн. грн.
Крім того, у рамках президентської програми в області капітально відремонтовано школу у Новому Селі (Підволочиський район), Хоросткові (Гусятинський район), Трибухівці (Бучацький район), Лозовій (Байковецька громада).
У школах області оновлено кабінети природничих наук на суму 17 млн. грн. У рамках програми «Нова українська школа» виконано робіт на суму 51 млн. грн., у рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів» — на 20 млн. грн.
Економіка
— Нам вдалося звершити рік з показником виконання бюджету на рівні 99%, — зазначив керівник ОДА. — І це попри всі форсмажори, що виникали впродовж року. За підсумками перших чотирьох місяців прогнозувалося значне недовиконання, однак після травня ситуація значно покращилася. Місцеві бюджети виконали показники на 98,2%, а обласний бюджет — на 99,3%.
Попри пандемію та усі наслідки, які вона спричинила, в області впродовж року створено 8 тис. нових робочих місць, на 700 осіб збільшилась кількість зареєстрованих підприємців.
Тернопільщина активно долучилася до програми «5-7-9». З початку дії програми в області видано 299 кредитів на суму понад 860 млн. грн. Відкрито асфальтобетонний завод компанії ТОВ «Техно-Буд-Центр», цех з виробництва гранульованого вапняку ПрАТ «Тернопільський кар’єр», відновлено роботу ТОВ «Бережанський цегельний завод «Керамік».
Спорт
У галузі спорту на пресконференції відзначили ремонт міського стадіону в смт. Микулинці, спортивного майданчика Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №7, спортивного майданчика Чортківського державного медичного коледжу, спортивного ядра у місті Кременець, мультифункціонального спортивного майданчика для ігрових видів спорту у Чорткові.
Дороги
— Упродовж року в області капітально відремонтовано 162 км доріг державного значення, — наголосив Володимир Труш. — Це рекордний показник за останні десять років. Найбільша дорога у нас М-19, яка перетинає область з півночі на південь. Роботи тривали на кількох ділянках.
Думаю, що усі присутні вже бачили результат. Це кардинально інша дорожня артерія краю. Два інших об’єкти — траса Тернопіль — Броди та дорога Р-43 у Ланівцях. Окрім дорожнього полотна, відремонтовано 5 км тротуарів, зроблено нову розмітку, встановлено 126 ліхтарів. Тепер мешканці області зможуть швидко та безпечно дістатись з Лановеччини до Хмельниччини та Києва. У цьому році маємо ще амбітніші плани та цілі. Але жоден проєкт не вдалося б реалізувати без команди, без людей, яких ви сьогодні тут бачите, і людей, які зараз на своїх місцях працюють над втіленням нових проєктів. Участь кожного з них дуже важлива, бо тільки системна й синхронна робота дає результат.
На завершення Володимир Труш подякував усім, хто долучився протягом року до розбудови нашого краю, а також наголосив, що це — тільки початок!
Джерело: НОВА Тернопільська газета