Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, днями планує підвищити тарифи на тепло для населення для перших шести виробників теплоенергії на 15,9% – 19,8% відповідно з новою ціною на газ, підвищеної урядом з 1 листопада на 23,5%.
Так, нові тарифи з ростом одноставочного тарифу на тепло у рамках зазначеного вище діапазону заплановано затвердити для КП «Вінницяміськтеплоенерго», КП «Міськтепловодоенерго» міста Кам’янець-Подільський, ТОВ «Рівнетеплоенерго», ДКП «Хмельницьктеплокомуненерго», КПТМ «Черкаситеплокомун-енерго» та ПрАТ «Черкаське хімволокно».
Водночас тариф на теплоенергію, вироблену цими підприємствами для потреб бюджетних установ, може бути знижено на 10,9% – 17,7%, інших категорій — на 11,5-17,5% (крім «Черкаського хімволокна», де заплановано їх зростання на 6,3-6,4%).
Тариф для потреб релігійних організацій, згідно з проектом постанови НКРЕ, значно зросте — від 63,5% до 91,6%.
Крім того, комісія на засіданні 23 листопада схвалила і постановила опублікувати для громадського обговорення проекти щодо встановлення нових тарифів ще для 20 виробників теплової енергії, тарифоутворення яких залишається в її повноваженні.
Нагадаємо, Кабмін підвищив ціну на газ для населення на 23%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.
З 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення складає 8550 гривень за 1 тисячу кубічних метрів. Відповідне рішення Кабінет Міністрів прийняв на засіданні 19 жовтня. Доти тариф на газ для населення в Україні складав 6957,9 грн. за 1 тисячу кубометрів. Таким чином, ціни на газ зросли на 23%.
«Міністерство енергетики та вугільної промисловості відповідно до домовленостей, які були досягнуті між урядом та Міжнародним валютним фондом, підготувало проект постанови, який визначає нову ціну на газ для населення. Проект постанови покладає спеціальні обов’язки на НАК «Нафтогаз України» продавати з 1 листопада 2018 року постачальникам газу для населення газ за ціною 8550 грн. за 1 тисячу кубічних метрів», — заявив міністр енергетики Ігор Насалик.
Рішення було схвалено членами Кабміну одноголосно.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що більше року тривали перемовини МВФ з метою зняти питання підвищення цін на газ для населення з порядку денного. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості.
За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент, що доходи українців поки що не дозволяють платити ринкову ціну на газ.
«Замість 60% ціна на газ зросте лише на 23% — майже втричі менше, ніж могло би бути», — сказав прем’єр. Пізніше він заявив, що через підвищення ціни на газ на 23% тарифи на тепло можуть зрости не більш ніж на 16%, зауваживши, що підвищення тарифів стало вимушеним кроком, «щоб країна могла далі розвиватися».
«У 2006-2013 роках державний борг України був нарощений більш ніж на 50 млрд. доларів. Тепер настав час повертати ці борги — у наступні п’ять років держава Україна має віддати більше 30 мільярдів доларів», — заявив прем’єр.
Як повідомлялося, постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов’язання з продажу газу населенню і ТКЕ діятимуть до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, а ще пізніше — до кінця липня, серпня та вересня.
Нагадаємо, у вересні з візитом у Києві перебувала місія МВФ. Ключовою умовою для отримання наступного траншу від МВФ було підвищення цін на газ для населення до ринкових.
Транш від МВФ відкриє Україні доступ до отримання іншого офіційного фінансування від Єврокомісії та Світового банку на 1,5 млрд. доларів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Володимир Гройсман, тарифи, теплоенергія