Субота, 18 травня 2024
• “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках • У Тернополі нацгвардійці поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій
Виплата допомоги по догляду за хворими дітьми для працюючих батьків

Опубліковано: 21 Березня о 10:00 4


Одним з видів матеріального забезпечення та соціальних послуг за страхуванням з тимчасової непрацездатності, згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», є надання допомоги в зв’язку з необхідністю догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі за хворими дітьми до 14 років.


За 2020 рік в Тернопільському міському відділенні управління ВД Фонду соціального страхування України в Тернопільській області таку допомогу отримали понад 2 тис. застрахованих осіб, що компенсувало їм втрачений за весь період здійснення догляду заробіток на загальну суму 3,7 млн. гривень.
Понад 14,3 тисячі днів тимчасової непрацездатності у зв’язку із потребою догляду за хворими дітьми застрахованих осіб міста Тернополя оплачені коштами Фонду.
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів, а у разі, якщо є потреба в стаціонарному лікуванні – з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї (крім догляду за хворою дитиною віком до 14 років) надається застрахованій особі з першого дня, але не більше, як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби члена сім’ї та побутових обставин, – не більш як за сім календарних днів.
Розмір допомоги залежить від страхового стажу та виплачується в таких розмірах: 50 відсотків середньої заробітної плати застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років, 60 відсотків середньої заробітної плати при наявності страхового стажу від трьох до п’яти років, 70 відсотків середньої заробітної плати при страховому стажу від п’яти до восьми років та 100 відсотків середньої заробітної плати якщо страховий стаж становить понад вісім років.
Фонд соціального страхування України також відшкодовує витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей (дітей) після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.
Застраховані особи, в тому числі діти, мають право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). Вони ж визначають термін лікування в реабілітаційному відділенні, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.
Застраховані особи можуть самостійно обирати реабілітаційне відділення з переліку санаторно-курортних закладів відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації.
Особи, які супроводжують дітей (один із застрахованих батьків або застрахована особа, яка їх замінює – опікун, піклувальник) під час перебування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу забезпечуються проживанням та харчуванням (без лікування).

Богдан Букшований, заступник начальника відділення – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Тернопільського міського відділення управління ВД Фонду соціального страхування України в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


«Контінентал Фармерз Груп» закінчила посадку картоплі та завершила посів ярих культур на своїх полях...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:02Теми дня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня