Бо й справді: цьогоріч під час традиційного параду випускників у суботу, 24 червня, під пильним оком місцевої публіки центром міста пройшли 1173 елегантні сукні та вишукані костюми, порівняно з якими знаменита червона “оскарівська” доріжка просто відпочиває… Адже пройтися шкільним парадом у цей день – практично те ж, що крокувати червоною доріжкою за омріяним «Оскаром»-атестатом.
Дефіле випускників: «Оскар» відпочиває
З манікюром-макіяжем, гіпюром і мереживом, із тризубами з бісеру на спині чи з «рокерськими» ланцюгами та синім волоссям, — тернопільські випускниці дивували і вражали. Довгі вечірні сукні, елегантні коктейльні, класичні приталені з пишними «повітряними» спідницями, оригінальні сукні у ретро-стилі, у стилі ампір і оздоблені вишивкою – нині асортимент нарядів для випускного не знає меж. Як, зрештою, і ціни на них — від 700 гривень за прокат сукні чи костюма, 1000-1500 гривень за ду-у-же “бюджетний” наряд і далі аж до тисячі у.о за шиту і вишивану сукню на замовлення. Нині підготовка до випускного часом нагадує справжні весільні клопоти, а загальна «ціна питання» може дорівнювати вартості туристичної поїздки на екзотичні острови. Залежно від смаків і фінансових спроможностей можна обирати вбрання практично до цінової безконечності. Тим не менше, більшості краль цьогоріч вдалося не переборщити і з довжиною, і з декольте, і з прозорістю наряду, і модне дефіле по-тернопільськи було більше схоже все-таки на шкільний випускний, а не вечірку десь на спекотних берегах Ібіци. Додайте сюди ще різнобарв’я та різноцвіття вишиванок: цьогоріч охочих продефілювати випускним парадом у вишитому вбранні знайшлося чимало. Переможці конкурсу на кращий вишиваний випускний костюм отримали відзнаки та по тисячу гривень премії.
Медалістів по ЗНО рахують
Проте не гламуром єдиним… Під час офіційної частини на стадіоні на випускників чекали драйвові ритми від гурту «Тартак», виступи місцевих колективів, вітання від освітян і міського голови Сергія Надала та урочисте вручення 117-ом випускникам медалей (73 колишні школярі отримали золоті медалі та 44 — срібні). До слова, ще до результатів ЗНО, а, нагадаємо, цьогоріч учні 11-их класів складали випускні іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання, серед тернопільських одинадцятикласників було 147 претендентів на золоті медалі і 25 – на срібні. Що ж, перефразовуючи народну мудрість про курчат та осінь, «медалістів по закінченню ЗНО рахують»… А що тернопільські випускники не лише красиві, а й розумні, «НОВА…» може довести хоч вже, незважаючи на те, що офіційні результати ЗНО на Тернопіллі від Українського центру оцінювання якості освіти будуть відомі лише за тиждень. Скажімо, випускник Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Ярослав Андрушко за результатами ЗНО отримав з історії України 195 балів із 200 можливих! А з української мови – 189 балів, і це при тому, що готувався до ЗНО без традиційного для більшості школярів репетитора. «Українська мова мені завжди легко давалася, — зізнається Славко. — Зрештою, з нею напряму буде пов’язана моя майбутня спеціальність, яку обрав для себе – журналістика (вочевидь, далися взнаки сімейні творчі гени: Ярослав-онук тернопільської письменниці Лесі Романчук та син журналістки Наталки Колтун і актора Сергія Андрушка. — авт.). А історією України глобально зацікавився, чесно кажучи, останніх кілька років — завдяки своєму вчителю Сергію Васильовичу Ковалю. Може, це прозвучить банально, але у зв’язку з сумнозвісними подіями в Україні починаєш реально усвідомлювати, що іти в майбутнє неможливо без знання свого минулого…»
Справжнім феноменом серед цьогорічних тернопільських випускників можна назвати колишнього одинадцятикласника ЗОШ №24 Мирослава Корицького. Хлопець, узявшись за «граніт науки» у п’ять років, екстерном склав усі іспити та ЗНО і закінчив школу на рік швидше за своїх однокласників, у 15 (!) років. Незважаючи на юний вік, Мирослав — переможець багатьох конкурсів ерудитів, брав участь у загальноміських конкурсах та олімпіадах з історії і географії, проявив себе як творчий та здібний учень. «Я змалку поспішав навчатися, — розповідає сам хлопець. – Пригадую, як у садку «перескочив» через одну групу, бо дуже хотів до школи, а у школі, хоча й так був наймолодшим серед однокласників, «перескочив», здавши екстерном іспити, через один клас… Коли я ішов здавати ЗНО, маючи ще тільки свідоцтво про народження, усі тільки диву давалися… але маю хороший результат і нині готуюся вступати до вишу. Подав документи у кілька вузів, тому усі «карти» наперед не розкриватиму, скажу тільки, що майбутня спеціальність — у площині менеджменту або маркетингу…»
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Випускний’2017, Тернопіль