Українські спортсмени поки що перебувають в Австрії на другорядних ролях і за основними подіями спостерігають якось збоку, однак віримо, що друга частина чемпіонату принесе нам привід порадіти.
Наразі ж головна увага біатлонного світу прикута до його королів — колишнього і теперішнього. Щоправда, дивлячись на виступи 43-річного норвежця Оле-Ейнара Бьорндалена, якось і в голову не прийде назвати його “колишнім”. Біатлонний “дід” і надалі дає фору багатьом молодим і в Австрії вже здобув бронзову нагороду в гонці переслідування.
Під час нагородження на дві сходинки вище від Бьорндалена розмістився француз Мартен Фуркад, і рукостискання двох великих біатлоністів вийшло дуже символічним.
Для Мартена перемога в гонці переслідування стала першим “золотом” на чемпіонаті, а загалом у трьох гонках він зібрав уже повний комплект нагород — крім золотої, срібна за змішану естафету та бронзова за спринт (і це з двома промахами).
Старт чемпіонату Мартен провів під впливом резонансу від скандалу, який сам і спровокував. Точніше, першими провокаторами виступили росіяни — попри меч допінгового відсторонення їх збірної вони заявили на чемпіонат двох своїх “зірок” — Логінова та Старих, які лише місяць тому відбули дворічну дискваліфікацію саме за вживання заборонених препаратів. Це, звісно, не сподобалося “чистим” спортсменам, однак Міжнародний біатлонний союз не має важелів впливу в цій ситуації — дискваліфікація спортсменів закінчилася. І Мартен вирішив діяти самотужки. Під час передачі естафети у першій гонці чемпіонату він навмисно повернув у бік Логінова, і коли той вже розслабився, адже естафету передав, ніби ненароком, але дуже стрімко зачепив його у русі і збив з ніг. Потім під час нагородження Логінов і Шипулін не подали рук Фуркаду. Француз залишив п’єдестал, не дочекавшись, коли російській четвірці вручать їхні бронзові медалі, і скандал почав набирати обертів.
Цікаво, що, як бачимо, на Фуркада протистояння з росіянами майже не вплинуло — він здобуває нагороди у кожній гонці. А ось для збірної Росії наступні гонки минули “вхолосту” — у них не було більше жодної медалі.
Без нагород поки що й збірна України. У першій гонці чемпіонату — змішаній естафеті — наша команда посіла п’яте місце і більше до п’єдесталу не наближалася. Очевидно, на відміну від багатьох суперників, під’їзд до стрільбища в Хохфільцені є поки що для наших невирішеною головоломкою. Лише цим можна пояснити таку кількість промахів майже всіх українців, що заважає їм вести реальну боротьбу за високі місця.
Єдиною, кому вдалося поки що пройти дві гонки чемпіонату без браку, є наймолодша учасниця команди тернополянка Настя Меркушина. З бездоганною та швидкою стрільбою у неї два найкращі особисті результати нашої команди — 10-те місце у спринті та 8-ме у гонці переслідування. Юний вік поки що не дозволяє Насті сперечатися у швидкості з головними зірками біатлонного бомонду, але її потенціал вражає вже сьогодні.
Між тим, уже в середу, 15 лютого, після двох вихідних, чемпіонат продовжить свій хід. Очевидно, що тренери жіночої збірної основну ставку робитимуть на класичну естафету, а чоловічої — на індивідуальну гонку. Ще до початку чемпіонату президент Всеукраїнської федерації біатлону Володимир Бринзак зауважував, що конкретних цілей перед командою не ставлять, однак навряд чи за відсутність медалей на планетарному форумі наших біатлоністів погладять по голівці. Отже, напруга зростає, але шанси ще не втрачені…
Розклад чемпіонату світу з біатлону
15 лютого. 15.30. Жінки. Індивідуальна гонка. 15 км
16 лютого. 15.30. Чоловіки. Індивідуальна гонка. 20 км
17 лютого. 15.45. Жінки. Естафета 4х6 км.
18 лютого. 15.45. Чоловіки. Естафета 4х7,5 км
19 лютого. 12.30. Жінки. Мас-старт. 12,5 км
19 лютого. 15.45. Чоловіки. Мас-старт. 15 км
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: біатлон, допінг