Щоб зрозуміти як інтроверту перетворитися в екстраверта, слід розібратися з ключовими характеристиками обох типів особистості. При цьому варто враховувати, що повністю змінити свою особистість не вийде, проте можна розвинути в собі вміння і діяти як естраверт в ситуаціях, коли це дійсно необхідно.
Основні риси інтровертів:
- Відсутність потреби перебувати в суспільстві або великій компанії, любов до самотності.
- Любов до невеликих компаніях і тихим бесід. Знаходження в колективі відбирає життєву енергію і для її відновлення такій людині необхідно побути на самоті.
- Продуктивна робота тільки в поодинці або з парою колег, але не в команді.
- Прагнення до рутинних дій і складання планів, тяга до передбачуваності.
Хто такі екстраверти?
Екстраверти – повні протилежності інтровертів, вони:
- Активні. Воліють якомога більше часу перебувати серед людей, тривала відсутність спілкування пригнічує і забирає енергію.
- Командні гравці. Робота в великому колективі більш ефективна ніж самостійна діяльність.
- Гонорові. Бути в центрі уваги для таких людей приємно і весело.
- Жадають новизни. Пригоди, ризик, нові види діяльності і враження викликають відчуття захоплення.
Визначити свій тип особистості найпростіше за допомогою спеціальних тестів. Якщо необхідність спілкування засмучує і пригнічує, інтроверту варто попрацювати над деякими своїми якостями, щоб взаємодія з іншими людьми давалося легше і приємніше.
8 способів стати екстравертом:
Вихід із зони комфорту. Важливо розуміти, в який момент необхідність контакту з іншими людьми починає доставляти занепокоєння, і постаратися подолати це почуття. Варто підштовхувати себе до нової діяльності, нехай навіть і невеликими кроками, і поступово навчитися насолоджуватися такою новизною. Замість обіду в домашній тихій обстановці варто спробувати поїсти в невеликому кафе і замовити нове для себе блюдо.
Виклик самому собі. Можна спробувати дати собі обіцянку раз в тиждень робити що-небудь нове, щоб звикнути до виникає занепокоєння і навчитися з ним справлятися.
Спонтанність. Один з варіантів – вчинення дій всупереч складеним планам. Можна погодитися на запрошення одного або колеги в незнайоме місце, заздалегідь не вивчаючи інформації про те, куди ви збираєтеся.
Підготовка. При необхідності участі в багатолюдних заходах слід обміркувати свої слова і дії. Важливо постаратися зав’язати розмову з незнайомою людиною, продумати як до нього звернутися, і що сказати.
Спостереження. Варто звертати увагу на людей, які стримуються під час масових заходів: не танцюють, не беруть участі в конкурсах або іграх і постаратися познайомитися з ними. Поруч з людиною схожого типу долати труднощі в спілкуванні буде легше.
Незнайомці в гостях. Якщо складно самому відправитися в нове місце з великою кількістю людей, можна спробувати організувати вечірку у себе вдома і запросити близьких друзів, попросивши їх взяти з собою кого-небудь ще. У знайомій обстановці спілкування буде більш приємним, а познайомитися ближче і повеселитися допоможуть настільні ігри для компанії.
Навчання. Варіантів розвинути в собі товариськість в сучасному світі дуже багато. Можна записатися в книжковий клуб, на курси ораторського або акторської майстерності, тренінг з комунікацій, і в невеликій компанії однодумців придбати необхідні для себе навички.
Відпочинок. Після інтенсивних зусиль з підвищення власної активності в соціумі інтроверту важливо відновити свої фізичні і емоційні ресурси. Громадську діяльність слід чергувати з тишею і самотою.
Не варто намагатися перетворити себе в екстраверта, якщо вам це чуже і неприємно, особливо на догоду іншим людям. У будь-якій ситуації важливо залишатися самим собою, любити і приймати себе.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: екстраверт та інтроверт, психологія