Великий резонанс викликала інформація про затримання директора Бучацького держлісгоспу Ігоря Романишина в нетверезому стані за кермом. Під ранок 15 вересня правоохоронці зупинили його в райцентрі і склали відповідний протокол. Так посадовець «відмічав» з колегами… прощу.
14 вересня у Марійському духовному центрі в Зарваниці відбулася проща працівників лісового та мисливського господарства. Напередодні свого професійного свята, яке відзначають у третю неділю вересня, лісники здійснили паломництво. Ну, а після молитви поїхали на застілля. У кафе «Зевс», що в Трибухівцях неподалік Бучача, вже були накриті столи — щедрі наїдки, випивка. Лісники забавлялись до пізньої ночі, коли ж заклад зачинився — продовжили святкування у місцевому лісництві.
Хтозна, чи Ігоря Романишина перевіряли б правоохоронці тієї ночі, якби не надійшов дзвінок громадському активісту Романові Довбенку про можливе правопорушення посадовцем. Зателефонував один із підлеглих головного лісничого Бучаччини. Повідомив, що його керівник вживає алкоголь і, вочевидь, сяде в такому стані за кермо. Роман Довбенко здійснив контроль за даним випадком, викликав поліцію. Громадський активіст давно бореться за те, щоб водії не сідали в нетверезому стані за кермо, щоб не ставалося смертельних аварій на дорогах.
Ігор Романишин на посаді директора Бучацького держлісгоспу з 10 січня 2019-го. Раніше працював лісничим у ДП «Кременецьке лісове господарство». Як відомо з його електронної декларації, зареєстрований чиновник у Ланівцях, мешкав у селі Заруддя Збаразького району. З дружиною Людмилою виховують доньку і сина. У його власності лише автомобіль Toyota (2008 р.в.), все інше майно — на дружині й синові. Зокрема, на сина записаний будинок у Зарудді площею 141 кв. м та дві земельні ділянки у цьому ж селі, дружина має два уділи в сусідньому селі Колодне. У Ланівцях сім’я Ігоря Сергійовича користувалася службовим будинком, у Бучачі чиновник теж наймає службове житло.
Про затримання головного лісничого Бучаччини правоохоронцями «НОВІЙ…» розповів Роман Довбенко.
— Підлеглі Ігоря Романишина повідомили, що їхній керівник добряче випив і може сісти за кермо нетверезий, оскільки часто так робить,— каже громадський активіст. — Згодом я дізнався від поліцейських, що головного лісничого раніше двічі зупиняли, коли він був напідпитку, але змушені були відпустити через тиск зверху. Розповідають, що Романишин приятелює з прокурором Теребовлянської місцевої прокуратури, має «дах» в Тернополі. Після прощі головний лісничий нашого району поїхав з колегами до кафе «Зевс», що в Трибухівцях. Автомобіль його був біля будинку в Бучачі, де він наймає квартиру. Від 19-ої години вечора до 3-ої ночі я чекав, щоб перевірити інформацію, чи справді Романишин сяде п’яний за кермо. О 3-ій годині частина компанії, зокрема й керівник районного лісгоспу, поїхала на таксі до лісництва. Там продовжили пиятику. Перед ранком керівник подався пішки в центр міста, сів за кермо, щоб підвезти економістку держлісгоспу. На годиннику було 5.20. До поліцейських я тієї ночі телефонував багато разів, повідомив, що, можливо, викличу їх затримати одну особу в нетверезому стані за кермом. Прізвища не називав, щоб раптом хтось не попередив головного лісничого. Невідомо було, коли Романишин сяде за кермо і чи взагалі сяде. Поліція не могла усю ніч чекати. Я моніторив ситуацію. Коли чиновник сів за кермо, я відразу зателефонував правоохоронцям. Романишин рушив, з ним в автомобілі була його підлегла. Поки їхала поліція, я супроводжував авто чиновника, щоб не втратити з поля зору. На сигнал правоохоронців зупинити автомобіль Романишин не реагував. Коли ж увімкнули мигалки, водій кинувся тікати. Врешті таки зупинився, вийшов із легківки і почав… бігти.
Правоохоронці наздогнали, одягнули йому кайданки. Ігор Романишин ледве на ногах тримався.
Продути драгер відмовився, грав «комедію», нібито не керував автомобілем. Бачив, що я все знімаю на камеру, тож намагався не говорити нічого зайвого. Головний лісничий попросив поїхати до районного відділу поліції для складення протоколу, мабуть, сподівався, що там усе «порішає». Проте я теж подався з ними. У райвідділі поліції ми були о 6-ій ранку. В якийсь момент я вийшов із приміщення поліції, щоб випити каву, але залишив там увімкненим телефон. Що говорили без мене! «Ви обманюєте, що не сиділи за кермом, що авто не ваше. Вам не соромно?» — запитав я Романишина. «А тобі не соромно так чинити?» — дорікнув мені. «Що я такого зробив, за що мало б бути соромно?» — здивувався я. «Ти повівся на інформацію про мене…» — невдоволено буркнув. «А як я мав вчинити? Порадьте!» — продовжив я. «Промовчу…» — відмахнувся. Правоохоронці склали протокол, все належно задокументували, будемо доводити в суді.
Після розголосу цієї події до мене звернулися два лісники. Один скинув інформацію про величезні обсяги нестачі лісу на Бучаччині, про те, що нібито закуповують одні й ті ж запчастини на транспортні засоби кожні кілька місяців, а насправді відмивають гроші. Інший лісничий попередив, що Романишин шукає когось, хто би мене «провчив»… У соцмережах люди підтримують мене, хоча дехто пише, що я втручаюся в приватне життя. Усе, що я зробив, — перевірив інформацію про можливе правопорушення і повідомив поліцію. Ніхто не має права сідати за кермо в нетверезому стані, тим більше посадовець! Знаємо сумні випадки, коли через п’яних водіїв гинуть люди… Повинна бути відповідальність кожного за свої дії.
На сайті обласної поліції повідомили таку інформацію про затримання Ігоря Романишина: «Водій категорично відмовився на вимогу поліцейських пред’явити документи на право керування та автомобіль. Під час спілкування у кермувальника були виявлені зовнішні ознаки алкогольного сп’яніння, тож правоохоронці запропонували йому пройти освідчення на місці або у медзакладі, проте він відмовився та почав поводити себе зухвало. На неодноразові зауваження та попередження поліцейських чоловік не реагував і намагався втекти з місця події. Порушником виявився керівник одного із державних підприємств району. Стосовно нього поліцейські склали протоколи за двома статтями КУпАП: за ч 1 ст. 130 (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) і ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського) та винесли адмінпостанову за ст. 126 (керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки).
За коментарем «НОВА…» звернулася й до Ігоря Романишина.
— Поки що нічого не коментую. Правосуддя як має бути, так і буде, ніхто нікого не буде відкуповувати. Порушили провадження, але спершу визначимо, чи дії поліції були правомірними. Захищатимусь! — сказав директор Бучацького держлісгоспу.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Бучач, держлісгосп, лісничі