Щоб отримати допомогу від Фонду з-за кордону необхідно звернутись до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте, та отримати документальне підтвердження факту тимчасової непрацездатності. Фахівці Міністерства охорони здоров’я України спростили процедуру – тож лікар в Україні зможе створити для вас медичний висновок дистанційно, на підставі іноземної виписки чи довідки із зазначеним діагнозом. Після створення медвисновку е-лікарняний сформується автоматично для всіх працевлаштованих – такий створений без особистого прийому лікарняний є підставою для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України.
А в разі вагітності та пологів лікар, який вів чи продовжує вести вагітність жінки, зможе створити медвисновок на підставі власних попередніх медичних записів. Детальніше про отримання декретної допомоги в разі виїзду за кордон: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/981494.
Для отримання допомоги роботодавець працівника, який знаходиться за кордоном, має опрацювати е-лікарняний, сформувати за ним заяву-розрахунок і подати її до Фонду на оплату. Саме від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати допомоги, слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.
Можливість створити медвисновок дистанційно діє для таких категорій непрацездатності:
● захворювання або травма загального характеру;
● догляд за хворою дитиною;
● вагітність та пологи;
● ортопедичне протезування.
Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:
● 30 днів – для категорій «Захворювання або травма загального характеру» та «Ортопедичне протезування» (якщо непрацездатність триває довше, необхідно буде надати актуальний медичний документ);
● 14 днів – для категорії «Догляд за хворою дитиною», якщо дитина лікується амбулаторно.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Джерело: НОВА Тернопільська газета