П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Як захистити пам’ять від старіння

Опубліковано: 29 Жовтня о 10:00 77


5 простих правил .


Як і будь-який складний механізм, наш головний мозок потребує уваги і турботи, щоб і у зрілому віці він продовжував діяти так активно й швидко, як в юні роки, а пам’ять ніколи не підводила.

  1. Займайтеся фізкультурою і спортом

Фізичне та психічне здоров’я залежать один від одного більше, ніж це може здатися з першого погляду. Так,

– регулярні вправи знижують ризик появи гіпертонії, діабету та інсульту – факторів, що вкрай негативно впливають на роботу мозку;

– тренування покращують функцію легень, як наслідок – у мозок потрапляє більше кисню і він працює продуктивніше;

– фізичні навантаження допомагають створювати нові зв’язки між клітинами мозку і сприяють збільшенню нейротрофінів – речовин, що живлять мозкові клітини і допомагають захистити їх від пошкоджень.

Які вправи для покращення пам’яті? Щоденна зарядка, піші прогулянки, плавання та інша фізична активність мають стати невід’ємною частиною життя тих, хто планує жити повноцінним життям до глибокої старості. Вчені радять дотримуватися помірних і водночас енергійних тренувань. Варіантів безліч – від жвавої ходьби, поїздок на велосипеді та водної аеробіки до настільного тенісу і танців. Обирайте, що вам найбільше до вподоби – і насолоджуйтеся!

  1. Не їжте шкідливих жирів

Ожиріння згубне, зокрема, й для головного мозку. Холестерин, що нагромаджується в артеріях, обмежує доступ крові до мозку. В результаті порушеного кровотоку йому буде бракувати необхідної для нормального функціонування кількості їжі і кисню.

Гарна новина полягає в тому, що певні речовини, як-от жирні кислоти Омега-3, а також вітаміни D і B12, гальмують старіння мозку. Це пояснює, чому в людей похилого віку, які дотримуються середземноморської дієти, когнітивні навички довго зберігаються.

Отож, включення до раціону зернових, риби та овочів допомагає покращити здоров’я серця, а також знизити ризик погіршення пам’яті та проблем з мисленням у майбутньому. Середземноморська дієта допомагає уникнути хвороби Альцгеймера і сповільнює перетворення незначних когнітивних відхилень у повноцінну деменцію. Це результати дослідження, що відстежувало стан здоров’я понад двох тисяч учасників упродовж чотирьох років. І не забудьте про жири. Корисні!  Вживання корисних жирів (яких багато в рослинних оліях, жирній рибі, молочних продуктах) значно покращує пам’ять.

  1. Вивчайте мови і грайте на музичних інструментах

Чудова «гімнастика» для мозку – гра на музичних інструментах або вивчення іноземної мови. І те, й інше активізує цілу низку навичок, розвиваючи пам’ять, увагу, моторику і сенсорне сприйняття.

Опанування іноземної мови або техніки гри на музичному інструменті надають мозку гнучкості й еластичності, допомагаючи йому не втратити цих властивостей з роками.

У результаті проведеного нещодавно дослідження з’ясувалося, що у музикантів вірогідність виникнення старечої деменції на 60% нижча, ніж у людей, які не грають на музичних інструментах.

Інше дослідження встановило, що вивчення однієї іноземної мови віддаляє небезпеку розвитку хвороби Альцгеймера на п’ять років.

Музична або мовна практика принаймні дадуть вам можливість виявити і гідно оцінити свої здібності.

  1. Не втрачайте віри у свої здібності

Вам коли-небудь траплялося, увійшовши в кімнату, відразу забути, навіщо ви, власне, сюди прийшли? Людина у віці може припустити, що це ознака того, що її пам’ять слабшає. Але таке цілком може статися і з молодими.

Чому ж, коли йдеться про наші здібності, ми з такою готовністю припускаємо найгірше? Адже негативні припущення, що не мають під собою реального підґрунтя, можуть врешті-решт і матеріалізуватися. Щоби цього не сталося, просто вірте у себе. Не спирайтеся відразу на різноманітні “милиці” — автонавігатор, записну книжку в мобільному телефоні та інше. Адже не піддаючи свій мозок регулярній перевірці, ми цим прискорюємо його регрес.

Отже, якщо переступивши поріг кімнати, ми справді забуваємо, що нам у ній потрібно, необхідно почати тренування пам’яті або зробити тренінг більш інтенсивним, ніж раніше.

  1. Не замикайтеся у собі

І ще одна порада: один із найкращих способів зберегти мозок від старіння – спілкування.

Людина – істота соціальна і потребує спілкування із собі подібними. Спілкування з друзями і родичами стимулює нас, надихає на експерименти, звільняє від стресів і депресії. Собаки, котики і рибки – це чудово. Але завжди в оточенні знайдеться бодай одна людина, якій ви захочете сказати добре слово чи запросити на чай, чи не так? Не замикайтеся у собі!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада