Інтрига звершилася і водночас розгорілась з новою силою акурат «під ялинку». У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня шоумен Володимир Зеленський проголосив спіч про те, що йде в президенти.
Прикметно і символічно, що на «1+1» це прозвучало саме у час, коли традиційно народ мав вітати гарант діючий… У принципі, якщо подивитися об’єктивно, то у факту висування Зеленського, або просто Зе, як його почали називати іміджмейкери, нічого дивного нема. У ситуації, коли постмайданівська влада довела країну і народ «до ручки», є великий запит суспільства на нові обличчя. Після Революції Гідності українці не хочуть далі жити у злиднях, миритися з несправедливістю, розгулом корупції і брехнею, незаконним збагаченням купки наближених упирів і т.д., і т.п., словом, з усім тим потвориськом, що його виплодила, а тепер прагне за всяку ціну законсервувати і зберегти нинішня влада на чолі з Порошенком. Звідси — величезне розчарування і глибокий протест мас народу. Той же Зеленський, може, навіть не думав нікуди іти, і найімовірніше, що саме так і було, як його несподівано винесла на поверхню хвиля суспільного збурення. Після успішного показу фільму «Слуга народу», де Зеленський блискуче зіграв роль президента Голобородька, його в народній свідомості серйозно почали уявляти в реальному образі, а відтак соціологи не забарились з високими рейтингами.
Нині, за даними практично усіх провідних соціологічних служб, Зе та його нещодавно наспіх сколочена однойменна із фільмом партія посідають друге-третє місця відразу за зубром української політики Юлією Тимо
шенко. Дехто у президентських перегонах відводить йому навіть перше місце. Сам Зе у властивій йому манері з цього приводу лише прикольно іронізує, мовляв, перемога вже в першому турі була б непоганим подарунком для коміка з нагоди 1 квітня, тобто Дня сміху…
Ну, а якщо без приколів і жартів, то, зважаючи на кон’юнктуру моменту і політичні розклади, недооцінювати кандидатуру Зеленського зовсім не варто. Він — молодий і амбітний, талановитий та інтелектуальний, а головне, що вже у такому віці заробив чималі статки. З іншого боку, ми мало знаємо, що він за людина в моральному сенсі, наскільки патріотичні у нього переконання. Якщо до цих сумнівів додати ще й відсутність політичного досвіду і практики державного управління, то це, звичайно, суттєві мінуси, але при належній організації роботи і вмілому веденні виборчої компанії їх цілком можливо, якщо не обернути плюсами чи нівелювати, то принаймні мінімізувати.
Саме над цим сьогодні найбільше сушить мізки і працює команда кандидата у президенти Володимира Зеленського. Звичайно ж, її основу складають найближчі його друзі і соратники по студії «Квартал 95». Це передусім лідер партії «Слуга народу» і товариш з дитинства Іван Баканов, брати Борис та Сергій Шефіри, Сергій Трофімов, Юрій Костюк та ін. Усі вони є керівниками підрозділів і сценаристами «Кварталу», креативними і талановитими людьми, а тому можуть придумувати що завгодно. Вже очевидно те, що виборчий штаб Зе відмовився від послуг традиційних політтехнологів і самостійно вибудовує нестандартну закриту кампанію. Наразі з більшменш публічних заходів 21 січня відбувся лише з’їзд партії «Слуга народу», на якому у неформальній обстановці художнього керівника студії «Квартал 95» було одностайно висунуто кандидатом у президенти України. Всі подальші кроки кампанії кандидата Зе, як заявив його штаб, будуть висвітлюватися в режимі онлайн через інтернет. Звичайно, там добре розуміють, що в їхнього ставленика дуже складне електоральне ядро — переважно люди від 18 до 30 років, які не цікавляться політикою і ніколи не ходять на вибори, а тому завдання завдань — переконати їх обов’язково прийти і проголосувати. Робота у цьому напрямку має цільовий характер і її цілеспрямовано ведуть через соціальні мережі.
Говорячи загалом, йдеться про протистояння, а відтак і вибір між старим і новим, між учорашнім і завтрашнім, між законсервованим «совком» і все тим же, заради чого починалися Майдан і Революція Гідності. Та чи достатньо виявиться креативу, щоб привести до кардинальних змін у зовсім некреативній і убогій країні? Відповідь на це запитання ми одержимо після 31 березня, а наразі цікаво дізнатися, якою бачить Країну Зе…
Народовладдя через референдуми
Одразу хочу запевнити — іду на один термін, щоб змінити систему заради майбутнього.
Торгувати принципами, репутацією, країною заради збереження влади не стану. Буду чесним і відданим Україні та передам її в руки нового покоління політиків.
Хочу нагадати, що саме воля народу, висловлена на референдумі 1 грудня 1991 року, — народила Україну як державу. З того часу в нас не було референдумів, на яких народ вирішував би щось.
Мій перший законопроект: «Про народовладдя». У ньому ми разом закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. У сучасній Україні це повинно відбуватися із максимальним використанням новітніх технологій.
Людина – вища цінність
Держава для Людини, а не Людина для держави. Повага до людської гідності повинна стати основним принципом у діяльності держави.
Реформи мають позитивно відображатися на кожній Людині, а не на десятьох сім’ях.
Моя мета побудувати державу, яка надає своїм громадянам якісний сервіс. Для цього потрібно максимально скоротити кількість функцій держави.
Менше Держави в житті Людини, більше Людини в житті Держави!
Справедливість і Рівність усіх перед Законом
Справедливість — основа довіри у суспільстві. Немає довіри — немає держави.
28 років нам обіцяють суспільство рівних можливостей, натомість щоразу поділяють нас за різними ознаками. Насправді є тільки один поділ: ми і вони. Ми — це Народ України. Вони — це «політичні пенсіонери», які «кочують» із влади до опозиції, із партії в партію, і постійно створюють собі вигідне місце, прикриваючись недоторканністю.
Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе. Мої законопроекти у цьому напрямі: «Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів»; «Про імпічмент Президента України»; «Про відкликання народного депутата України».
Ніяких «корочок», ніякого «телефонного права». Невідворотність відповідальності та справедливе і законне покарання — основа чесної України.
Вибори до Парламенту та місцевих рад мають проходити за відкритими списками. «Кнопкодавство», «депутатські прогули» — автоматична підстава для позбавлення депутатського мандата.
Судова гілка влади повинна стати Владою, а не прислужником у Президента, уряду, Парламенту, місцевої влади. Ми повернемо довіру і повагу до суду. Для простих спорів — мирові судді, які обираються народом. Для кримінальних злочинів — ефективний суд присяжних, який складається з народу.
Безпека Людини. Безпека Країни
Ми повинні вибороти мир для України. Перед гарантами Будапештського меморандуму і партнерами з ЄС ми ставитимемо питання підтримки України у прагненні завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати завдані збитки. Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин.
Професійна армія має стати школою лідерства і свободи. Армія повинна бути престижною службою, де отримані навички і знання будуть успішно застосовані і в реальному секторі економіки. Бюджет на армію має перестати бути «годівницею» для «кабінетних генералів», а повинен забезпечити гідні умови служби і розвиток солдата.
Рух України до НАТО та інших подібних об’єднань — запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання — зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів.
Органи правопорядку повинні припинити займатися економічним тиском на бізнес і повернутися до виконання своїх прямих обов’язків із забезпечення безпеки громадян. Час повернути довіру до правоохоронних органів, яку ми плекали на початку реформи. СБУ не буде займатися економічними злочинами.
Заможний громадянин — заможна держава
Головна мета моєї діяльності – заможний Українець. Наш вибір — економіка, зорієнтована на потреби кожного громадянина.
Усі роки влада штучно створювала ситуацію, за якої чесно вести бізнес в Україні для підприємця було практично неможливо. Тому ми запровадимо одноразову «нульову декларацію» для бізнесу. Кожен бізнесмен за 5% зможе задекларувати та легалізувати свої доходи. Отримані кошти підуть на зменшення тарифного навантаження для малозабезпечених. Пройшовши «економічне чистилище», кожен отримає шанс у подальшому чесно вести бізнес у країні.
Першочергові завдання розвитку економіки: детінізація економіки, свобода конкуренції, розвиток внутрішнього виробництва, довгострокове недороге кредитування. Я, як Президент, буду гарантом кожному великому інвестору, який прийде в Україну.
Податки стануть простими і зрозумілими. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск. Платити податки мають усі.
Бюджет держави повинен стати народною казною, а не системою забаганок народних депутатів.
Не боротьба з корупцією, а перемога над нею
«Не вкради!» – основна заповідь у боротьбі з корупцією.
Нульова толерантність до корупції на всіх рівнях. Підозрюваний у корупції не вийде під заставу. Засуджений за корупцію отримає конфіскацію майна і довічну заборону обіймати державні посади. Викривач корупції перебуватиме під захистом держави та отримуватиме матеріальне заохочення. Я сам не крав і нікому не дозволю!
Новоствореним антикорупційним органам і Вищому антикорупційному суду – максимальну державну підтримку для ефективного виконання їхніх завдань.
Чесні посадовці отримають гарантовані гідні заробітні плати, відкриті конкурси на посади, високий соціальний статус і державне страхування.
Моя ціль – повна відкритість діяльності влади, автоматизація публічних процесів онлайн, зведення всього функціоналу держави до розмірів смартфону.
Мета: не брати, не давати, а хто не зрозумів – саджати! *
Здорова та освічена нація
Професії лікаря та вчителя повинні стати престижними і високооплачуваними.
Лікарні і школи отримають сучасне обладнання, оновлять свою інфраструктуру. Скоротимо адміністративну надбудову системи охорони здоров’я та освіти.
Найважливіший крок в охороні здоров’я — перехід до страхової медицини.
Пацієнт буде сам визначати програму страхування, обирати заклад, лікаря, спосіб лікування. Базовий рівень страхування для малозабезпечених верств населення — за рахунок держави.
Ліки, які пройшли реєстрацію в країнах ЄС та США, в Україні не будуть отримувати додаткових дозволів.
Велика увага — медицині профілактичній. Запобігти хворобі легше, ніж її лікувати. Програма популяризації здорового способу життя. Введення обов’язкового безкоштовного щорічного медичного огляду.
Освіта — це майбутнє нації! Початкова освіта повинна формувати дитину щасливу. Загальна освіта — людину сучасних знань. Професійнотехнічна освіта — людину, яка вміє. Вища освіта — людину майбутнього.
Ми запровадимо принцип «гроші ходять за талановитим студентом». Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будьякому обраному ним закладі вищої освіти.
Створимо всі умови для того, щоб державні та приватні заклади освіти отримали рівні права. Держава гарантуватиме прозоре та легке ліцензування, підтримку і розвиток приватної освіти. Ми відкриємо український ринок для кращих іноземних закладів освіти.
Світ удосконалюється щодня. Тому наш принцип — «освіта впродовж усього життя». Кожен матиме шанс підвищити свій рівень до того, який є затребуваним на ринку сьогодні.
Українці — нація, яка навчається!
Комфортна країна
Україна повинна стати країною, де зручно і затишно всім.
Молоді — якісну освіту, працевлаштування, простір для самореалізації. Відновимо програми молодіжного житлового кредитування. Молодим підприємцям — державну підтримку і рік пільгового оподаткування.
Старшому поколінню — гідне пенсійне забезпечення. Перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи. Усі страхові накопичення, зроблені людиною за життя, не будуть пропадати у фондах, а переходитимуть у спадщину. Ми забезпечимо монетизацію пільг і субсидій.
Країна потребує капітального ремонту інфраструктури. Будівництво доріг за європейськими стандартами, автоматичний контроль ваги та швидкості автомобілів, відновлення аеропортів у кожному обласному центрі, підписання угоди «Відкрите небо» з ЄС, усунення монополізму на транспорті — мої пріоритети.
Для рівного розвитку регіонів ми перестанемо концентрувати центральні органи влади у Києві. Влада повинна бачити проблеми на місцях, а не з вікон своїх київських кабінетів. Це підвищить благоустрій у регіонах і дасть шанс працевлаштування на місцях.
Ми створимо умови, щоб люди, які роз’їхалися по світу, забажали повернутися додому. «Хочу виїхати» ми повинні замінити на «хочу повернутися».
Екологія країни — це інвестиція в майбутні покоління. Введення європейських стандартів промислового і продовольчого виробництва. Україна має стати світовим екологічним продовольчим супермаркетом.
Сортування та переробка сміття, відмова від пластику, контроль за вирубкою лісів, забрудненням річок, виснаженням чорноземів — наш внесок у майбутнє країни.
Електронна країна
Держава забезпечить усіх мешканців доступом до швидкого Інтернету. Ми сприятимемо розвитку цифрової грамотності населення незалежно від віку.
Уся інформація про формування та використання бюджетів, проведення тендерів, закупівель, аукціонів буде в загальному доступі. Публічні процеси будуть автоматизовані, адже комп’ютер хабара не бере. Послуги, які можуть надаватися електронно, будуть впроваджені першочергово.
Громадяни України отримають можливість долучатися до прийняття важливих рішень влади через мережу Інтернет, зокрема і до голосування на виборах і референдумах.
Україна має всі можливості стати одним із найбільших у світі хабів для стартапів і високотехнологічного виробництва.
Подивимось правді в очі. Україна, яка 28 років будувалася руками «професійних державотворців», на сьогодні є просто неконкурентоспроможною у світі. Сучасні політики пов’язані давніми образами, кумівством, бізнеспроектами, не здатні змінити Україну.
Україна сьогодні потребує не просто нових облич. Вона потребує НОВИХ ІДЕЙ! Моє головне завдання — привести до влади порядних і патріотичних фахівців.
Треба міняти країну і змінюватися самим. Треба брати відповідальність на себе і показувати приклад майбутнім поколінням. Треба єднатися усім, хто, незалежно від статі, мови, віри, національності, просто ЛЮБИТЬ УКРАЇНУ!
ЗМІНИМО УКРАЇНУ РАЗОМ!
ВІЗИТКА
Народився 25 січня 1978 р. у
м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.).
Освіта: вища юридична — Криворізький економічний інститут Київського НЕУ ім. Вадима Гетьмана.
Професійна діяльність: актор, продюсер, засновник студії «Квартал 95».
Сімейний стан: одружений, дружина Олена Зеленська (дівоче прізвище — Кіяшко), дочка Олександра (2005 р.н.), син Кирило (2010 р.н.).
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Володимир Зеленський