Понеділок, 14 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Є альтернатива відключенню гарячої води у Тернополі

Опубліковано: 2 Липня о 14:00 76


Цілодобове подання гарячої води в неопалювальний період – дуже витратний вид послуг. Фактично витрачається той же ресурс, що й при подачі теплоносія, і при цьому з квітня до жовтня тернополяни за опалення, звісно, не платять.


Тернополянам знову доведеться гріти воду у каструлях. З 1 липня тернополянам, які мешкають у будинках з централізованим теплопостачанням, відключать гарячу воду. У КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” пояснюють, що це спричинено заборгованістю тернополян за спожитий природний газ. Сума боргу уже сягнула 47 мільйонів гривень. Комунальники закликають тернополян сплатити борг, щоб була вирішена проблема. Однак ціна на гарячу воду, яка нагріта дорогим газом, постійно зростає, тому є справжня альтернатива вирішення цієї проблеми – щоб воду нагрівали котельні на дешевому альтернативному паливі.

Конкретні приклади

Цілодобове подання гарячої води в неопалювальний період – дуже витратний вид послуг. Фактично витрачається той же ресурс, що й при подачі теплоносія, і при цьому з квітня до жовтня тернополяни за опалення, звісно, не платять. Наприклад, торік для того, щоб подавати гарячу воду в неопалювальний період, мерія Тернополя була змушена витрачати щомісяця з бюджету міста 2 мільйони гривень, які могли б піти на ремонт дворів та прибудинкових територій. Завдяки запровадженню розгалуженої мережі котелень на альтернативі вартість гарячої води значно знизиться і це дасть нам змогу надавати цю послугу цілодобово в усьому місті.
Як проблему вирішують у Тернополі?
Розуміючи масштаби проблеми, у Тернополі у 2010 році з обранням міським головою Сергія Надала було взято курс на глибоку реформу комунального господарства, що передбачає кілька етапів.
Перший — оптимізація витрат енергоресурсів самими комунальними підприємствами, що виробляють тепло. Завдяки заміні устаткування вдалося скоротити споживання електрики на 17 %, а споживання газу на 15 %. У цифрах — сьогодні підприємства теплокомуненерго споживають на 3 млн. м3 і на 3 тис. Мвт/год. менше.
Другим кроком стає поступова заміна чотиритрубної системи на двотрубну з паралельним встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Тепер з котельні постачається тільки теплоносій, а вода нагрівається безпосередньо у будинку на ІТП в тій кількості, яка необхідна саме цьому будинку. Адже у різний час та у різних будинках іде різний відбір води. Відтак не втрачається дорогоцінне тепло “гарячої води” від котельні до будинку. Нова система дозволяє економити від 30 до 50 % енергії (залежно від погодних умов), яку використовують для підігріву теплоносія. Ці проекти реалізовуються під контролем міжнародних організацій, таких, як НЕФКО, ЄБРР, E5P (Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології). Завдяки проведеній роботі в окремих будинках вже є регулярне гаряче водопостачання за графіком. А Тернопіль став місцем навчання для представників інших міст України, яким доводиться вирішувати схожі проблеми.
Третім кроком став запуск котелень на альтернативному паливі. У тих місцях, де такі об’єкти працюють, вдається економити на закупці альтернативного газу енергоносія близько 1 млн. грн. бюджетних коштів за сезон. Адже тепло, вироблене на альтернативному паливі і підігріта за його допомогою вода, коштують дешевше.

Альтернатива — це досвід розвинених країн Європи

Скажімо, у Латвії близько третини усього виробленого тепла включно з підігрівом води, отримують за рахунок біомаси. У Швеції та Фінляндії близько чверті тепла виробляють з альтернативи. Загалом по ЄС цей показник складає близько 15 % з тенденцією до зростання. Варто розуміти, що чим більшу частку тепла Тернопіль отримуватиме за рахунок альтернативи, тим менше платитиме за газ, тим швидше у місті буде забезпечено цілодобове гаряче водопостачання. Саме над цим останні роки активно працюють, попри всі економічні негаразди, представники мерії та їхні закордонні партнери. Тож майбутнє з гарячою водою за альтернативою.

Альтернатива – це реальна економія на тарифах

Верховна Рада ухвалила закон про стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел. Законопроект розв’язує руки місцевим радам у питаннях самостійного встановлення тарифів на тепло, виготовлене на альтернативному паливі. Він передбачає, що тарифи на теплову енергію, яку виробляють з альтернативних джерел і використовують для потреб населення та бюджетних організацій, на 10% нижчі, ніж тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням газу. Тобто закон гарантує, що місцеві громади будуть точно економити 10 %.
Разом з тим експерти стверджують, що можлива економія навіть на рівні 30 %!
Так що вихід є. Котельні на альтернативних дорогому газу джерелах палива здатні забезпечити тернополянам цілодобове гаряче водопостачання навіть влітку. Лише б так звані активісти, які працюють за гроші великих газових олігархів, припинили тероризувати місто та людей.

Оголошення

Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для котельні на вул. Лесі Українки, 4.
Для опалення житлових будинків і приготування гарячої води на побутові потреби встановлені котли газові ТВГ-8М – 4 шт. загальною потужністю 32,25 МВт, паливо – природний газ.
Для забезпечення функціонування котельні проводять ремонтні роботи з використанням електрозварювання.
Перевищень санітарно-гігієнічних нормативів при спалюванні природного газу та проведенню електрозварювальних робіт немає.
Зауваження приймаються протягом 30 календарних днів з дати опублікування за адресою: Управління житлово-комунального господарства та екології Тернопільської міської ради: 46001, м. Тернопіль, вул. Коперника, 1; тел/факс. 52-58-48; e-mail: gkge@ukr.net.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня