Суть полягає в тому, що у міському транспорті почне діяти система оплати «Єдиний квиток». Згідно з новацією, запроваджується 100-відсоткова безконтактна система оплати за проїзд і єдиний квиток буде діяти у всіх видах громадського транспорту, в тому числі у приватних перевізників, а пасажири зможуть робити пересадки без додаткової оплати.
Безкоштовні пересадки
Нова система дає можливість безкоштовно пересісти в інший автобус чи тролейбус. Квиток дозволяє їхати будь-яким громадським транспортом міста: приватним чи комунальним, тролейбусом чи автобусом. Ви також можете пересісти в інший транспорт, якщо з моменту купівлі квитка не мине більше 30 хвилин. Наприклад, вам потрібно доїхати з масиву «Новий Світ» на «Дружбу», але підходящого автобуса немає. Тоді ви можете скористатися іншим маршрутом, доїхати до «Центру» і пересісти на маршрут, який доїде до потрібної зупинки. Якщо з моменту купівлі квитка не мине 30 хв., то за пересадку платити не потрібно. Обмежень щодо кількості пересадок немає. Діє лише часовий ліміт – 30 хвилин.
Розумні тарифи
Перевізники неодноразово зверталися до міськради з вимогою підвищити ціну за проїзд. Незалежні аудитори підтвердили обґрунтованість тарифу у розмірі 12 гривень. Пояснюється це подорожчанням палива, запчастин, електроенергії і т.д. Востаннє вартість квитка у Тернополі змінювали у 2018 році. Однак міський голова Сергій Надал виступив категорично проти такої високої ціни за проїзд і запропонував розумний тариф. Перевізники погодилися. Отже:
– при розрахунку за проїзд у тролейбусі, комунальному автобусі або маршрутному таксі «Соціальною картою тернополянина» тариф складатиме
8 гривень;
– для пасажирів, що здійснюватимуть оплату за проїзд у міському громадському транспорті (автомобільному або електричному) неперсоніфікованим електронним квитком (так званим проїзним квитком) – тариф складатиме 9 гривень;
– для пасажирів, що сплачуватимуть за проїзд у громадському транспорті безконтактною банківською картою, пристроєм з функцією NFC або разовим проїзним квитком, тариф складатиме 10 гривень (незалежно чи це тролейбус, чи маршрутне таксі).
Всі пільги збережені
Усі діючі сьогодні в Тернополі пільги на проїзд у громадському транспорті для учнів, студентів, пенсіонерів та пільгових категорій населення зберігаються й надалі. Зокрема, в міських тролейбусах, комунальних автобусах та автобусах приватних перевізників категорії «Соціальні»:
– безкоштовно мають право їздити мешканці Тернопільської громади, що належать до пільгових категорій населення, за наявності електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» категорії «Пільгова»;
– також безкоштовно їздитимуть впродовж року студенти вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації денної форми навчання, учні загальноосвітніх шкіл, середніх та професійно-технічних навчальних закладів за наявності «Соціальної карти тернополянина» категорій «Учнівська/Студентська».
В автобусах приватних перевізників, що працюють в режимі маршрутного таксі (маршрутки):
– щодня з 10:00 ранку безкоштовно їздитимуть мешканці Тернопільської громади, що належать до пільгових категорій населення, за наявності електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» категорії «Пільгова»;
– з 50-відсотковою знижкою вартості впродовж навчального року (окрім канікул) їздитимуть учні загальноосвітніх шкіл за наявності персоніфікованої «Соціальної карти тернополянина» категорії «Учнівська». Компенсація за проїзд здійснюватиметься за рахунок коштів перевізника.
З’їжджати з маршрутів стане невигідно
Донедавна до міської ради надходило багато скарг, що водії часто, особливо вранці і пізно ввечері, з’їжджають з маршрутів, позаяк буває мало пасажирів і невигідно. Відтепер, за новою системою, з’їжджати з маршрутів стане просто невигідно, адже оплату водії будуть отримувати не від кількості пасажирів, а за кілометри, що проїдуть по визначеному маршруту. Критерій простий і чіткий: не виїхав на маршрут чи швидше з’їхав, – не отримав оплати.
Де купити «Є-квиток»?
Для зручності тернополян і гостей міста станом на сьогодні функціонують 44 авторизованих пункти поповнення електронних квитків (персоніфікованих і неперсоніфікованих) у різних мікрорайонах Тернополя. Крім того, у місті з 1 жовтня працюватимуть понад 110 терміналів самообслуговування EasyPay, що будуть встановлені на зупинках громадського транспорту по всьому місту і через які можна буде придбати разовий «Є-квиток» на проїзд у громадському транспорті.
Джерело: НОВА Тернопільська газета