Правильно відзначила креативна журналістка та керівник анімаційного гуртка “Руда миша” Олена Мудра: “На те вона і “КіноХвилька”, аби… кінохвилювати”! От Тернопіль і кінохвилювався — цілих три дні! З 7 до 9 квітня, під час І Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно, анімації і телебачення у Палаці Кіно та Українському домі “Перемога” вирували кіно- (і не лише!) пристрасті: це і майстер-класи від кращих українських аніматорів та мультиплікаторів – цьогорічного лауреата Шевченківської премії Степана Коваля, художника-аніматора Романа Дзвонковського, мультиплікатора Світлани Дахіної, зустріч з відомою письменницею, кіносценаристкою Ланою Ра, кастинг на головну роль в українському дитячому повнометражному фільмі Анатолія Матейка “Гаврик”, презентації дитячих телепередач та дитячої телешколи, де навчали творити власні відеошедеври і де навіть можна було спробувати себе в ролі телеведучих, спілкування з творцями мультфільмів та акторами кінострічок, і, звісно ж, їх перегляд!
“КіноХвилька” у цифрах – це понад півтисячі відвідувачів триденного фестивалю, понад 200 дітей, які упродовж двох днів прийшли на кастинг на роль у фільмі «Гаврик»; великодня листівка-привітання учасникам АТО від маленьких тернополяток під керівництвом тернопільської письменниці Ірини Мацко завдовжки 6 метрів і з 400-ма кольоровими відбитками дитячих пальчиків… Маленька, здавалося б, “КіноХвилька” (хоча маленька лише тому, що орієнтована на найменшого глядача, а сам фестиваль ще й який потужний!) насправді розлилася цілим морем вражень, емоцій та позитиву!
— “КіноХвилька”, як і її “доросла” попередниця — “КіноХвиля”, не просто фестиваль заради фестивалю, — каже ініціатор та натхненник проекту, заступник міського голови Леонід Бицюра. — Окрім того, що популяризує місто та привертає увагу туристів, цей кінофестиваль має за мету створити базу кінолокацій та акторів, напрацювати механізм підготовки кіносценаріїв, словом, зробити все необхідне для перетворення “файного міста” на столицю сучасного українського кіно.
Саме тому, зазначає Леонід Олексійович, ми прагнули не лише показати тернополянам дитячі кінострічки та анімацію, а й стимулювати їх стати його частиною… Формат “КіноХвильки” передбачав не лише перегляд фільмів, а й обговорення їх особливостей, логістики та механізмів творення, проведення творчих майстер-класів, тренінгів, дискусій та лекцій, творчих зустрічей… Якщо вважати цей форум своєрідною творчою “зав’яззю”, то його “плодами” стануть повноцінні зйомки у Тернополі кінофільмів та анімації. Зрештою, перші кроки у цьому напрямку ми робимо уже нині: з травня у Тернополі зніматиметься перша короткометражка за підтримки Державного агентства кіно, нині також триває робота над двома проектами повнометражних фільмів.
Проектом екранізації книжки тернополянина Олега Вітвіцького “Пригоди Алярмика” зацікавилися київські продюсери, а режисер стрічки про УПА “Жива” Тарас Химич як локацію для своїх наступних кінозйомок обрав саме наше місто… Словом, Тернопіль своїм прикладом доводить, що кіно забагато не буває!
Організатори фестивалю — ГО “Творче об’єднання “КіноХвиля” і Громадська спілка “Асоціація регіонального розвитку та міжнародного співробітництва Тернопільщини “Стратегія успіху” – висловлюють щиру вдячність Агрохолдингу “МРІЯ”, котрий доклався не тільки до подарунків талановитим тернополяткам, а ще й частково оплатив вартість проживання та проїзд гостей фестивалю.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: кінофестиваль, КіноХвилька, Тернопіль