Потерпілий повідомив, що до нього зателефонував невідомий чоловік. Відрекомендувавшись працівником мобільного оператора, той попередив про технічні роботи та можливі несправності зі зв’язком. Аби згодом без труднощів відновити з’єднання, необхідно повідомити останні набрані номера. Краянин не задумуючись про наслідки так й зробив. Вже через деякий час він отримав два сповіщення: про зняття з кредитної картки грошових коштів в розмірі 3000 грн та оформлення кредиту через мережу Інтернет на суму 3000 грн.
Правоохоронці попереджають, що мета афери в тому, аби отримати дублікат SIM-картки. Це допоможе зловмиснику розпоряджатися вашими коштами як йому заманеться.
Схема проста й водночас дієва. Аферисти можуть представлятися співробітниками різних установ, аби дізнатися набрані й вхідні дзвінки. Якщо це їм не вдається, телефонують до жертви під будь-яким приводом, аби залишити на телефоні абонента пропущені або вхідні дзвінки. Того ж дня потерпілі отримують сповіщення або навіть не здогадуються, що їх SIM-карту заблоковано.
Шахраї звертаються до оператора під виглядом власника номера та називають перелік останніх дзвінків, які самі ж раніше спровокували, й виготовляють дублікат SIM-карти. Здобиччю шахраїв стають кошти з мобільного рахунку жертви. Але основна мета пройдисвітів спустошити електронні гаманці людей, адже мобільні телефони прив’язані до банківських карт.
Правоохоронці наголошують, що такий вид шахрайства не загрожує абонентам, які мають контракти з мобільними операторами. Адже усі операційні послуги по їхніх рахунках здійснюються після підтвердження особи. Натомість більшість громадян користуються мобільним зв’язком анонімно, тож працівники телекомунікаційних компаній не можуть точно встановити, хто звертається по дублікат SIM-карти.
Але вихід зі ситуації є, адже у різних операторів є можливість зареєструвати свої особисті дані та прив’язати SIM-карту до паспорту й отримати додатковий захист на випадок непередбачуваних ситуацій. Такожможна уточнити інформацію у оператора мобільного зв’язку про можливу послугу: блокування самостійної заміни вашої SIM-картки сторонніми особами. Саме завдяки цьому громадяни можуть якнайкраще убезпечити свої кошти від рук невідомих осіб.
Джерело: НОВА Тернопільська газета Позначки: афера, Чортківщина