Понеділок, 23 грудня 2024
• Скандальний командир Олег Побережник вийшов під заставу майже в мільйон гривень • “Був символом якісної бізнес-освіти в Україні”. Не стало відомого вченого із Тернопільщини • Чи знаходять роботу ветерани війни з Тернопільщини? • Гість побив господаря, який напав на нього з ножем… • В аварії на Кременеччині загинуло чотиримісячне немовля • Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових • “Намасте”: перед Різдвом зіграють виставу за п’єсою тернополянки • Дар’ю Коменду звільнили з посади директорки Новосільської спеціальної школи • У Тернополі затвердили Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025-2027 роки • Чоловік із Микулинців вкрав на вокзалі в перехожого сумку • Помер викладач ЗУНУ Віталій Мельник • Як запобігти вербуванню дітей ворожими спецслужбами? • Смертельна аварія біля Смиківців: загинула 45-річна жінка • «Будьте й надалі для нашого народу світильником Божої правди», — глава УГКЦ до владики Василя Семенюка з нагоди ювілею • У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка
За кадром… мультфільму!

Автор: Опубліковано: 15 Листопада о 11:00 182


Подружжя тернопільських аніматорів — про творчу кухню та створення мультсеріалів.


Якщо двох творчих особистостей об’єднати в одну сім’ю, то креативу стане удвічі більше! Нинішні співрозмовники «НОВОЇ…», талановите творче подружжя Катерина та Роман Кутенські, — оригінальні й несхожі на інших у всьому, що б не робили: від творчих захоплень і до… небанального весілля у стилі стімпанк! Катя — художниця та творець оригінальних виробів і прикрас у стилі стімпанк, Роман пише книги та музику, займається комп’ютерною інженерією. А нещодавно Катя і Рома просто-таки «підірвали» мережу власноруч створеними… мультфільмами! Сценарій, режисура, анімація і навіть озвучка — усе від «а» до «я» — зроблене ними двома! Коли вони виклали на YouTube першу серію мультсеріалу «Самі по собі», інтернет відразу ж заряснів захопленими відгуками. «Мульт-бомбезний, мальованка супер», — не скупляться на компліменти інтернет-користувачі й чекають на продовження мультсеріалу. «Незабаром опублікуємо новий епізод», — тішать прихильників Катя та Рома і розповідають читачам «НОВОЇ…» про закулісся чи, точніше, «заекрання» анімації…

Самі собі режисери, сценаристи та мультиплікатори

А ви знали, що на підготовку коротенького кількахвилинного мультфільму може піти понад сто (!!!) годин невтомної праці?

— Це ще небагато, —  сміється Катя. — У нас на те, аби «випустити у світ» першу 12-хвилинну серію  мультфільму «Самі по собі», узагалі пішов… цілий рік! Проте на це є кілька причин: насамперед те, що фактично всю роботу ми з чоловіком робимо тільки удвох:  перетворивши свою однокімнатну квартиру на міністудію, де я малюю, Рома пише музику, разом творимо мультфільми і тут же їх озвучуємо. Окрім того, мультиплікацією займаємося у вільний від основної роботи час, тому не можемо присвятити себе їй повністю. Для нас це справа для душі, можливість виразити і презентувати себе та свої таланти й уміння. А ще з нами трапляється багато цікавих та кумедних ситуацій,  про які хочеться розповісти  та поділитися ними з іншими — ми усе це занотовуємо і згодом вплітаємо у сюжети наших мультфільмів. Фактично ми взялися за анімацію трохи більше двох років тому і за цей час уже створили три мультсеріали: нашим дебютним «дітищем» була короткометражка “Павло Супер Равлик”, що у результаті стала серіалом, далі йшов мультсеріал “Звичайні ми”, де ми стали прототипами головних героїв, а торік у вересні вийшла перша серія мультфільму “Самі по собі». Переглянути їх можна на нашомуYouTube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCvRGNxU8gBqcE1tizKvBW2w

Наші мультфільми — фактично мультфільми для дорослих, які і насмішать, і змусять задуматися над чимось серйозним. Статистика каже, що наші глядачі — здебільшого молоді люди, причому не лише з України, а й з Європи, Америки і навіть Індії!

За день — 5 секунд мультфільму

— Якщо вивчити ази жанру, то займатися мультиплікацією нескладно. Власне, найважче було їх опанувати, тим більше, що ми це робили самотужки: шукали в інтернеті і де тільки можна потрібну інформацію, опановували спеціальні програми, а тоді вже перейшли від теорії до практики і взялися «оживляти» у кадрі придуманих нами персонажів, — розповідає Катя.

Творчий процес розділяємо так:  Роман — головний сценарист, композитор та звукорежисер. Я ж — аніматор, режисер, дизайнер персонажів та фонів.

Загалом сюжет мультфільму та усі перипетії, що відбуваються з його героями, придумуємо разом. Буває, що можемо і трохи посперечатися щодо долі того чи іншого персонажа, але, все обговоривши, приходимо до спільного рішення.  Наприклад, у мультсеріалі «Самі по собі», в якому йдеться про домашніх тварин, котрі втратили господиню і тепер самі видають себе за неї, ми уже придумали розвиток подій у цілому сезоні (плануємо десь вісім серій в сезоні) і ще на кілька сезонів уперед, проте інколи нам здається, що наші персонажі живуть своїм життям…  (Сміється, — авт.)

Мультфільм починається з ідеї, підготовки сценарію, створення уявних персонажів. Потім я малюю їх, задній план і всі інші предмети, які потрібні для мульт-
фільму. Обов’язковим етапом є розкадровка — це процес, в якому я нашвидкуруч малюю те, як повинна виглядати сценка, де стоять персонажі і як вони взаємодіють.

Також перед тим, як почати працювати в програмі, потрібно озвучити мультфільм та зібрати всі необхідні звукові файли. Коли всі початкові процеси готові, я створюю необхідні сцени анімації, які намалювала на розкадровці. Коли все готово, залишається монтаж.

Незалежно від того, як ви творите анімацію – чи за допомогою зошита, ручки-олівця та фотоапарата, чи на планшеті або комп’ютері, головним інструментом насамперед є ваша фантазія та політ натхнення. Персонажів мультфільму я малюю на спеціальному графічному планшеті. Час, затрачений на творення мультфільму, залежить від того, якої складності анімація — скільки там фонів, локацій та подій, скільки персонажів рухається у кадрі. Наприклад, якщо у кадрі тільки один персонаж, то за день у мене виходить до п’яти секунд мультфільму.

«Персонажі говорять нашими голосами»

— Окрім того, що придумуємо та малюємо, ми самі і озвучуємо більшість наших персонажів, —  розповідає Роман. — Так, у мультику «Самі по собі» я озвучую аж трьох персонажів, а Катя — кицьку Пурпур. Намагаюсь виділити персонажів різною інтонацією, акцентом та тембром голосу. Окрім того, з озвучуванням радо допомагають наші друзі. Власне, охочих озвучувати так багато, що навіть персонажів на всіх не вистачає. (Сміється, — авт.)

До слова, мультфільм «Самі по собі» має ще й англомовну версію «PetsonTheirOwn». Ми познайомилися із членами «SBT Localization» — волонтерської організації, працівники якої перекладають комп’ютерні ігри українською, а також озвучують їх. Коли ми зв’язалися з ними, вони погодилися допомогти нам не лише з перекладом, а й в озвученні. Хоча навіть в англомовній версії озвучування одного характерного персонажа я залишив собі…

Готові мультфільми ми викладаємо на наш YouTube-канал та у соцмережах. Це – не комерційний проєкт, ми це робимо не задля заробітку, а для власного задоволення, тож спонсорів не маємо. Натомість для нас дуже важлива реакція публіки, відгуки глядачів. Ми зробили першу серію мультфільму, опублікували її, почитали відгуки, побачили певні помилки і відразу після цього я почав переписувати другий епізод, вийшов другий – почав переписувати третій… Словом, творчий процес ішов методом помилок і спроб, але чим довше ми цим займаємося, тим легше і захопливіше працюється.

Креативні у всьому!

— Якщо хочеться творити, то інструмент вторинний, — переконана Катерина Кутенська. — Адже продукуєш не вироби чи картини, а передусім творчі ідеї… Окрім творення анімації, Катя — «і швець, і жнець, і джанк-арту митець»)) Вона працює як художник-портретист і створює незвичайні та оригінальні аксесуари з… на перший погляд нікому не потрібного мотлоху! Джанк-арт — так називається у світі мистецтво творення художніх виробів з усього, що потрапить до рук. Коли Катя створює свої скульптури у стилі джанк-арт та стімпанк (підвид фантастики, дія якого відбувається у світі, де широко використовуються технології парових машин, що замінюють електроніку), у хід іде все: гайки та коліщатка, механізми від старих годинників, поламаних комп’ютерів та фотоапаратів.

— Уже всі родичі та друзі знають, що старі поламані механізми не можна викидати, а треба нести їх мені, — сміється Катя. — А я уже перетворюю їх на те, що продиктує фантазія: у мене в «творчому арсеналі» є і прикраси зі шкіри та металу, і навіть набір фігурок для гри в шахи у стилі стімпанк… Власне, у цьому стилі ми з Ромою обоє любителі фантастики та нестандартних рішень, і вирішили організувати наше весілля! Разом із мамою-художницею я розробила ескіз, за ним мені пошили сукню. Пригадую, як працівниці ательє, побачивши шкіряний корсет, страшенно дивувалися і запитували мене: «Скажіть, а ви що, байкери?» (Сміється, — авт.) А в Радехові, звідки Рома родом і де ми вінчалися, наше весілля узагалі цілий фурор спричинило серед місцевої публіки! Хоча, власне, нам не розходилося просто епатувати когось: ми — люди творчі і що б не робили — організовували весілля, малювали картини, писали книги чи створювали мультфільми —  робимо це на власний творчий лад!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

19 грудня в Тернопільському міськрайонному суді командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Олегу Побережнюку обрали запобіжний захід...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:06


Відійшов до Вічності наш видатний земляк, почесний громадянин Збаража, академік, відомий вчений, державний та громадський діяч, фахівець з менеджменту, професійний коуч та бізнес-консультант Богдан Будзан...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:56


Від початку 2024 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 684 учасників бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:34


З тілесними ушкодженнями 19 грудня до лікарні бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала 50-річного мешканця Тернополя...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:26


Поліцейські встановлюють обставини ДТП у Кременецькому районі, в якій загинуло немовля...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 12:22



Теми дня
22 Грудня
18 Грудня
15 Грудня