Масово для продажу його заготовляють постійні користувачі лісових угідь (лісгоспи), а також підприємці, які отримують для цього «лісовий квиток». Такий документ дає право для добування соку у спеціально відведених місцях та з дотриманням встановлених правил заготівлі, повідомляє komun.te.ua.
Часто тернополяни, збираючи сік самостійно, для власних потреб, можуть своїми діями спричинити загибель дерева. Зазвичай це стається тому, що люди не дивляться ні на вік дерева, ні на площі, де це можна робити. Як наслідок, в середині берези розпочинаються процеси гниття, грибкові захворювання й дерево втрачає свої якості.
Державна екологічна інспекція у Тернопільській області повідомляє, що заготівля березового соку у межах населеного пункту є порушенням п.4.2 Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, відповідальність за яке передбачена ст.152 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 1360 грн.
Як зазначалось вище, заготівля березового соку неможлива без отримання спеціального дозволу – так званого «лісового квитка», який передбачений ст.10 ЗУ «Про рослинний світ». За недотримання даних вимог порушників чекатиме покарання згідно ст.70 КУпАП. Збирати березовий сік на об’єктах ПЗФ (природно-заповідного фонду) суворо заборонено! Відповідальність за дане порушення природоохоронного законодавства передбачено ст.91 КУпАП.
З метою недопущення незаконного збору березового соку працівниками екологічної інспекції проводитимуться рейдові перевірки із залученням громадських інспекторів. Однак, якщо саме ви стали свідком такого правопорушення, Інспекція закликає звертатись за телефоном гарячої лінії 067-37-08-730 або до правоохоронних органів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: березовий сік, збір, штраф