Для Західноукраїнського національного університету – класичного університету Тернополя – цьогорічна весна виявилася щедрою на міжнародне визнання, а також на нові звершення і досягнення.
Класичний університет Тернополя – університет інновацій
Так, нещодавно Західно-український національний університет увійшов до незалежного міжнародного рейтингу SCImago Institutions Rankings за інноваційністю й зайняв почесне 11-те місце. Високоповажна комісія враховувала такі критерії інноваційності: кількість патентів, технологічний вплив та інноваційні знання. Міжнародний SCImago Institutions Rankings – наукометричний рейтинг не тільки закладів вищої освіти, а й наукових організацій, закладів охорони здоров’я та приватних компаній, які займаються науково-дослідницькою діяльністю.
Рейтинг використовує дані лише з незалежних джерел: бібліометричної бази даних Scopus, бази даних міжнародних патентів Patstat та вебометричні бази даних. Впровадження нових методів роботи, креативність у наданні освітніх послуг, сучасні знання – основні пріоритети діяльності класичного університету Тернополя. Результати наукової роботи, оціненої незалежним міжнародним рейтингом, – це свідчення високих стандартів і, відповідно, якості освіти в університеті.
А ще класичний університет Тернополя – один із кращих
14 закладів вищої освіти України та єдиний у Тернополі, який став учасником програми проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Результати відбору підтверджують високу якість наукової діяльності професорсько-викладацького колективу Західноукраїнського національного університету, що забезпечує студентській молоді можливість отримувати сучасні знання й корисні практичні навики, необхідні для успішної самореалізації.
Партнер у проєкті USAID із кібербезпеки
– До групи партнерів проєкту, окрім університетів України, належать Міжнародний університет Флориди, Information Systems Security Partners (ISSP), Schweitzer Engineering Laboratories та інші, – розповідає ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий. – Зусилля учасників проєкту будуть спрямовані на покращення вищої освіти в галузі кібербезпеки і формування кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки. Конкурсний відбір по проєкту розпочався торік, а цьогоріч 30 березня відбулося оголошення результатів в онлайн режимі. Методика відбору учасників проєкту передбачала проведення порівняльного аналізу досягнень університетів різних типів на основі низки універсальних міжнародних критеріїв. У межах проєкту USAID планується напрацювати нові підходи до викладання дисциплін за спеціальністю «Кібербезпека» за рахунок навчання у закордонних організаціях майже трьох сотень викладачів із 14 українських вишів, серед яких і наш класичний університет Тернополя. Планується, що заняття будуть проводитися онлайн у червні, наразі відбувається підписання документів і меморандумів.
Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури в Україні» має зробити інфраструктуру нашої держави стійкішою до кібератак шляхом формування відносин довіри та співпраці між основними зацікавленими сторонами у сфері кібербезпеки, що представляють органи влади, приватний бізнес, наукову спільноту та громадянське суспільство. Мета діяльності USAID у кібербезпеці – допомогти Україні знизити уразливість її критичної інфраструктури й перетворити нашу державу на потужного, активного лідера галузі.
Цифрова грамотність – у пріоритеті
— Нині в Україні спеціалістів із кібербезпеки готує 51 заклад вищої освіти, і Західноукраїнський національний університет – один із них, – зазначає завідувач кафедри кібербезпеки Західноукраїнського національного університету Василь Яцків. – При цьому попит на таких фахівців в усьому світі зростає з неймовірною швидкістю, адже ІТ-галузь нині на підйомі, а кібербезпека – важлива складова цієї галузі. Кафедра кібербезпеки у нашому виші була створена у серпні 2017 року, зазначає Василь Васильович, і цьогоріч у нас буде перший випуск бакалаврів. Викладачі нашої кафедри виконують науково-дослідні проєкти і презентують результати досліджень на міжнародних науково-практичних конференціях.
Кібербезпека і цифрова грамотність нині надзвичайно важливі, наголошує Василь Яцків. Реалії сьогодення переконують – нині цифрова грамотність так само важлива, як вміння писати і читати, адже від її рівня залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, а й конкурентоспроможність кожного громадянина, вміння опиратися фейкам, ефективно використовувати сучасні цифрові технології та дбати про свою цифрову безпеку. В умовах сьогодення необхідно розуміти, що цифрова грамотність включає в себе вже значно ширший набір базових навичок, ніж, скажімо, років 10 тому. Сьогодні до цього поняття ми відносимо і цифрову гігієну, і захист персональних даних, і етичну поведінку у цифровому середовищі, і основи поводження з комп’ютерною технікою тощо. У попередні роки наші фахівці навіть ходили по школах міста із відповідними лекціями – на жаль, нині їм став на заваді карантин і такі заходи ми проводимо онлайн. Загалом такі ініціативи дуже позитивно впливають як на загальний рівень підготовки дітей до реального життя, так і дозволяють у ранньому віці виховати в них інтерес до інформаційних технологій, який може з часом визначити майбутню професію і точно не стане зайвим у дорослому житті.
Джерело: НОВА Тернопільська газета