П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Замість газу – дрова, або Якою буде зима на Тернопільщині у 2017 році?

Автор: Опубліковано: 25 Грудня о 13:05 254


Як відомо, прогнози погоди, особливо останнім часом, річ невдячна, однак і професійні, і народні синоптики віщують суворі морози цієї зими.


Найлютішим і найбільш сніжним передбачається січень. Різке зниження температури до -22-25 °С прогнозують на Водохреща, 19 січня. Багато снігу прогнозують й у лютому. За прогнозами синоптиків, до середини місяця сніг ітиме кожні три дні. Друга хвиля сильних морозів має настати 9-10 лютого – температура знову знизиться до -20 °С.

Зважаючи на прогнози синоптиків, щоб не платити за дорогий газ, вартість якого цього року зросла удвічі, люди в сільській місцевості та приватному секторі міст запасаються дровами й вугільними брикетами. Однак подорожчав не лише газ, — ціни на дрова й брикет також значно зросли — удвічі, а подекуди й утричі.

– Якщо торік машину дубових дров ми купували за 1700 гривень, то цього року заплатили 3500, – розповідає 54-річний Микола Молінський із села Лідихів Кременецького району. – У машині шість кубічних метрів дров, отже, виходить по 300 гривень за куб плюс 500 гривень доставка додому. У нас одноповерхова, площею 93 кв.м, хата й на зиму потрібно дві машини дров, а це майже сім тисяч гривень. Дрова з м’яких порід дерев – сосни, берези, осики, — дешевші й коштують до двох тисяч гривень за машину, але вони згоряють значно швидше за дубові чи грабові, тому не дуже вигідні.

Щоб опалити будинок середніх розмірів за умов холодної зими, двох машин дров може не вистачити. Якщо зовсім не використовувати газу, потрібні ще й вугільні брикети, ціна на які цього року також підскочила. Якщо торік за тонну брикетів потрібно було заплатити 700-800 гривень, то тепер – більше тисячі. Причому, зауважимо, продавці, які рекламують свої послуги з доставки брикетів, на сайтах безкоштовних оголошень пропонують значно вищу ціну – аж 1800 гривень за тонну й більше. Радимо на такі пропозиції не вестися, адже безпосередньо на заводах, де виготовляють брикети, їх можна придбати значно дешевше. Так, за словами того ж Миколи Івановича, неподалік від Кременця, у селі Смига, що у Рівненській області, на тамтешньому заводі брикети продають по 650 гривень за тонну. Якщо підрахувати, то навіть з тим, щоб найняти вантажівку для доставки брикетів додому, вийде значно дешевше, ніж купувати у когось з рук.

– Усе залежить від розміру будинку, – розмірковує пан Микола. – Якщо невеличкий будинок, то вистачить двох машин дров і тонни брикетів, якщо великий, то відповідно більше. Ми палимо не лише дровами, використовуємо ще й газ. Переобладнали старий котел у такий, щоб палити дровами, й купили новий – для газу. Маємо субсидію, тому коли надворі нехолодно, дровами не палимо, а коли вже морози, доводиться палити, бо тоді виходять дуже великі затрати газу. На нашу сім’ю виділили лише 400 кубів газу, а нам на зиму потрібно хоч би 700. Через антинародну політику влади виживати в селі стає дедалі складніше.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Телескопічна палиця: стильний і надійний помічник...


Рубрика: Опубліковано: о 16:21


У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада