Субота, 20 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Наталя Земна відповідає на запитання читачів «НОВОЇ…»

Опубліковано: 4 Травня о 17:04 512


Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції, або на електронну адресу.


Головне джерело фітотерапії — сила лікарських рослин, а головна її мета — навчити людей користуватися цією силою, правильно застосовувати природні багатства, якими щедро обдарував нашу зелену планету Господь. Саме це і є покликанням лікаря-фітотерапевта, народної цілительки цілительки, засновницi мережі здравниць «Зелена планета Земної» Наталі Петрівни Земної.

 

 

 

Не бійтеся гіркоти!

— Наталя Земна завжди радить навесні вживати кульбабу. А що саме можна з неї готувати?

Марія Івашків, м. Тернопіль

— Завдяки кульбабі за весну можна суттєво зміцнити свій організм і підсилити його захисні властивості. Якщо у вас слабкий імунітет, погано працює шлунок, немає нормального травлення — обов’язково вживайте кульбабу. Як? Насамперед подрібнити її листочки і додавати до будь-якого салату. Якщо вони видаються вам занадто гіркими, можна в одному літрі води розчинити
1 ч. л. солі і замочити листочки кульбаби у цьому розчині на годину — уся гіркота зійде.

Але я вас просто благаю: не бійтеся гіркоти! Як же буде працювати печінка? Як же буде вона виконувати свої функції — кровотворну, жовчетворну та очисну? З чого буде утворюватися жовч, якщо немає гіркоти? Гіркота також дуже потрібна для шлунка, щоб він добре працював.

Треба знати, що кульбаба лікує не тільки печінку і шлунок, а ще й підшлункову залозу. Той, хто вживає достатню кількість кульбаби, ніколи не хворіє на цукровий діабет. Якщо ви зібрали кульбабу з корінцями, то ви їх у жодному разі не викидайте. Помийте, подрібніть і покладіть, щоб підсохли. Потім у духовці підсмажте, коріннячко карамелізується і буде чудова кава — дуже корисна для підшлункової залози.

А з квіточок кульбаби можна наварити такого смачного і корисного варення для усієї родини! Треба назбирати 650 жовтеньких квіточок кульбаби, залити літром води кімнатної температури і нехай настоюється цілу добу. А потім процідити, відтиснути ті квіточки і до тієї водички, кульбабового настою, додати кілограм цукру. Поставити на слабкий вогонь і варити 40 хвилин. Утвориться кульбабовий мед — смачний і корисний. Якщо підступає застуда, дошкуляють кашель чи нежить або ж якщо погано працюють шлунок чи кишківник — обов’язково смакуйте з чаєм кульбабовий мед.

Від втомлюваності — селера

— Уже кілька років поспіль навесні почуваюся особливо втомленою. До лікаря не йду, бо навіть не знаю, що сказати, — конкретно нічого не турбує. Кожен ранок починаю з горнятка міцної кави. Вона бадьорить, але водночас чую, що так «саджу» серце і підшлункову. Що порадите?

Наталя Підлісна, м. Підгайці

— Якщо у жінки хвора щитовидна чи підшлункова залоза або й обидві відразу, а між ними ж знаходиться клубок нервів — сонячне сплетіння, вона з настанням весни відчує погіршення здоров’я. Часто починаються нервові зриви, загальне виснаження, вона погано спить, постійно втомлена, тому допомагати собі потрібно тоді, коли захворювання тільки починаються, а не доводити їх до хронічного стану.

Якщо вас діймає втомлюваність, не відмовляйтеся від селери: корисні й листки, і пагони, й корені. Її можна споживати в салатах, як приправу до м’ясних, рибних та овочевих страв. І ви відчуєте, як покращиться робота серцево-судинної системи, як у вас покращиться сон і ви станете набагато спокійнішою. При фізичному виснаженні, ослабленні після хвороби краще пити не каву, а сік селери: одну-дві чайні ложки тричі на день. Уже за три дні ви будете почуватися краще.

Можна робити й так: дві столові ложки подрібненого кореня селери залити літром колодязної води, настояти ніч. Вранці процідити і приймати по півсклянки три-чотири рази на день. Ці ліки мають сечогінну, протизапальну й заспокійливу дії. Корисна селера і літнім людям — вона їм допоможе поліпшити водно-сольовий обмін, особливо якщо таке порушення супроводжується ожирінням, подагрою та ревматизмом. А для чоловіків, до речі, селера корисна ще й тим, що відновлює їхню чоловічу силу.

Хрін тонізує шлунок

— На Великдень разом з іншими продуктами усі посвячували корінець хрону, який передусім відомий своїми бактерицидними властивостями. А чи правда, що настоянкою хрону можна вилікувати гастрит?

Оксана Степанівна, м. Тернопіль

— А навіщо з хрону робити настоянку? Настій! У наших предків завжди у відрі чи трилітровій банці з водою плавав корінець хрону. І тією водою справді користувалися для того, щоб лікувати шлунок. Аналізуючи скарги людей, які приходять до наших аптек, можу сказати, що більшість гастритів — з пониженою кислотністю, з пониженою секреторною діяльністю. А хрін тонізує і шлунок, й підшлункову залозу, і печінку. Тому хрін буде корисним усім, у кого атонія, опущений шлунок. Його, до речі, можна давати й дітям, які мають проблеми зі шлунком, але, звичайно, небагато. Ніколи не забувайте відомої істини: те, що у помірних дозах лікує, у великих може дуже зашкодити.

Шановні читачі «НОВОЇ Тернопільської газети». Якщо у вас є запитання до народної цілительки та досвідченого фітотерапевта Наталі Земної — надсилайте їх на адресу редакції: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 1а або на електронну адресу novagazeta.ternopil@gmail.com. Відповіді на свої запитання ви знайдете на сторінках «НОВОЇ…».


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня