П’ятниця, 03 квітня 2020
• Поліцейські розшукують 19-річного тернополянина • Як Тернопіль бореться з Covid-19? • Вимагали 200 тисяч гривень і погрожували розправою… • Уряд посилює карантин і вводить нові обмеження • У Тернополі підтвердили новий випадок СОVID-19 • «Матері дякували їй за дітей, а чоловіки – за дружин» • Спалах пневмоній на Тернопільщині триває ще з січня. Як область бореться з епідемією? • МОЗ дозволило поновити роботу торгівельних ринків • Козівські медики заявили, що неготові лікувати хворих на коронавірус • У Тернопільських лікарнях зростає кількість хворих на COVID-19 • За порушення карантину заплатять по 17 тисяч гривень • У голови Монастириської міської ради діагностували COVID-19 • Боротьба з коронавірусом: у Тернополі посилили заходи безпеки • Вандал познущався над пам’ятником воїнам Другої світової війни • Ринок землі в Україні: що потрібно знати? • Сергій Сивохо більше не радник секретаря РНБО • Верховна Рада призначила нових очільників МОЗ і Мінфіну • Верховна Рада звільнила очільників МОЗ і міністерства фінансів • У Тернопільській області діятимуть мобільні медичні бригади • “Корона”: як врятувати хворого
Тарифи на воду: починаючи з 2021 року, міста будуть самостійно визначати їх вартість

Опубліковано: 24 Лютого о 10:00 23


Наразі це робить одіозна НКРЕКП.


Міністерство розвитку громад і територій обіцяє повну передачу повноважень із регулювання діяльності постачальників комунальних послуг від НКРЕКП до органів місцевого самоврядування. Про це свідчить проєкт Концепції реалізації державної політики у сфері комунальних послуг. Якщо простішою мовою, то з 2021 року тарифи за комуналку будуть встановлювати вже не у Києві, а на місцях. Таким чином в українських громад з’явиться шанс на економічно прийнятні комунальні тарифи, а не ті, що їх «зверху» скидає НКРЕКП.

Як встановлюють тарифи сьогодні?

Сьогодні тарифи на воду встановлює не місцева влада, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Нові тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення Комісія затвердила 4 лютого, внаслідок чого їх вартість зросла у 45-ти містах України. Окрім обласних центрів, послуги водоканалів подорожчали в містах, де мешкає понад 100 тисяч споживачів.

Ціна у конкретному регіоні залежить, знову ж таки, від рішення НКРЕКП. Комісія вбачає доцільність у такій відмінності цін, зважаючи на різні обставини в регіонах: доступ до води, ціни на електроенергію та інші показники.

Щодо Тернополя, то наше місто отримує воду у мережі з підземних родовищ, що вимагає додаткових витрат. Натомість більшість міст України отримує воду з річок. Це також один із чинників, що впливає на кінцеву ціну.

Половину бюджету місцеві водоканали витрачають на електроенергію. Уряд підвищив для водоканалів ціну на електрику ще влітку минулого року. “Вільний ринок електроенергії” для комунальних підприємств запрацював з 1 липня 2019 року. Лише за десять днів роботи ринку вартість енергії зросла більш ніж на третину.

Що обіцяє 2021 рік?

У проєкті плану реалізації держполітики у сфері компослуг зазначено, що Мінрегіон до 30 вересня ц. р. має розробити і внести на розгляд Кабміну законопроєкт про зміни до законодавства щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення.

До 30 листопада мають бути затверджені ліцензійні умови і порядок контролю за ними. Передачу повноважень із регулювання діяльності постачальників комунальних послуг заплановано на 1 липня —
31 грудня.

З 2021 року тарифи на комунальні послуги для підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення мають встановлювати на місцевому рівні. Наразі на місцевому рівні встановлюють лише тариф на тепло, але він залежить від ціни за газ, яку затверджують в центрі.

Концепція передбачає також повне списання штрафних санкцій, накладених на підприємства комунальної сфери після 1 липня 2016 року.

Що новація дасть людям і громадам?

По-перше, очікується, що до реалізації інвестиційних проєктів тепло- і водопостачальних підприємств буде залучено кошти міжнародних фінансових організацій. У Тернополі такі роботи вже йдуть повним ходом. Наприклад, ведеться будівництво станції знезалізнення води, реконструція Верхньоівачівського водозабору, оптимізація й заміна мереж водопостачання й водовідведення.

По-друге, місцева влада краще знає потреби комунальних підприємств і фінансові спроможності людей, а тому може встановлювати економічно обґрунтовані і справедливі тарифи.

По-третє, коли місцевій владі дадуть змогу розподіляти тарифні надходження, то буде більше коштів іти на оновлення і модернізацію підприємств, оскільки місцева громада зацікавлена в оновленні своїх підприємств.

У свою чергу, модернізація дозволить зменшити витрати і зробити підприємства більш економічно ефективними. Буде змога також підвищити зарплати працівникам, покращити якість надання комунальних послуг.

Тепер головне завдання громади будь-якого з українських міст – тиснути на своїх депутатів, щоб законопроєкт про передачу на місця права на встановлення комунальних тарифів був проголосований у Верховній Раді. В іншому випадку НКРЕКП буде й надалі спускати з центру непідйомні тарифи як для комунальних підприємств, так і для пересічних громадян.

Тарас Беглій


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Працівники Тернопільського відділу поліції розшукують Довбуша Святослава Олеговича 2001 року народження ...


Опубліковано: о 16:00


Поки у райцентрах Тернопільщини медики і активісти б’ють на сполох через неготовність місцевих лікарень боротися з Covid-19, більшість хворих везуть до медичних закладів обласного центру. Тернопільський міський штаб для боротьби з коронавірусною інфекцією став базовим щодо координації роботи медзакладів, інформування населення...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:48


Двоє чоловіків вимагали у тернополянина 200 000 гривень, які той начебто їм заборгував. У випадку відмови погрожували страшною помстою...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Кабмін планує посилити заходи безпеки на період карантину – до 24 квітня 2020 року...


Рубрика: Опубліковано: о 12:00


Коронавірус виявили у 55-річного чоловіка, який повернувся із Польщі...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00Теми дня
2 Квітня
1 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео