Субота, 24 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Тернопіль став першим обласним центром, який створив Об’єднану Територіальну Громаду

Автор: Опубліковано: 15 Жовтня о 10:00 230


Мешканці населених пунктів, які виявили згоду на об’єднання із Тернополем в об’єднану територіальну громаду, отримуватимуть пільги і соціально необхідні послуги на рівні з тернополянами
.


 5 жовтня на черговому засіданні сесії Тернопільської міської ради депутатами було підтримано проект про надання згоди на добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади п’яти сільських рад Зборівського району, серед яких Курівецька, Малашовецька, Чернихівська, Кобзарівська і Городищинська.

Варто зауважити, що це перший випадок в історії України, коли ОТГ (об’єднана територіальна громада) утворюється навколо обласного центру.

Міський голова Тернополя Сергій Надал з цього приводу зауважив: «Це фундаментальне рішення, до якого ми довго йшли. І я пишаюся, що з цим рішенням погодилися практично всі депутати. Для Тернополя створення ОТГ відкриває нові можливості, оскільки це буде одна із перших новоутворених громад на базі обласного центру».

Ухвалене рішення «Про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади» тепер подадуть для отримання висновку до Тернопільської обласної держадміністрації. Але старт новоствореній громаді уже дали – без сумнівів. Відтак повноправними тернополянами незабаром стануть мешканці 10-ти сіл: Курівці, Малашівці, Чернихів, Кобзарівка, Городище, Глядки, Плесківці, Вертелка, Носівці та Іванівці.

Перемовини щодо приєднання сільських рад до Тернопільської міської територіальної громади тривали впродовж року. Тепер відповідне рішення було прийняте після розгляду звернень сільських голів і відповідних рішень сесій сільських рад, а також враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності, керуючись Законами України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і «Про місцеве самоврядування в Україні».

На сесії міської ради було також затверджено проект плану організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальних громад до Тернопільської міської територіальної громади. На даний момент створена робоча група з метою підготовки проектів бюджету і визначення пріоритетних напрямків.

Переваги для«нових тернополян»

Нагадаємо, згідно з рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради, мешканці населених пунктів, які виявили згоду на об’єднання із Тернополем в об’єднану територіальну громаду, отримуватимуть пільги і соціально необхідні послуги на рівні з тернополянами.

Медицина

– використання переваг програми «Здоров’я тернополян»;

– надання медичної допомоги лікувально-профілактичними закладами міста;

– забезпечення безоплатними рецептами;

– забезпечення безоплатним зубопротезуванням.

Освіта

– надання безкоштовних освітніх послуг в закладах позашкільної освіти (гуртки, секції, позашкільні групи);

– надання безкоштовної дошкільної освіти (садочки);

– надання безкоштовної освіти в інших закладах культури, фізичної культури і спорту.

Транспорт

– видача пільгового електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» на безоплатній основі особам, яким законодавством надано право на пільговий проїзд;

– забезпечення персоніфікованою «Карткою тернополянина» інших категорій на платній основі на рівні мешканців міста;

– надання права на пільговий проїзд у міському транспорті загального користування (крім таксі), а саме: оплата половини вартості проїзду учнями шкіл, професійно-технічних навчальних закладів і студентами вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання.

Соціальна сфера

– поширення програми «Турбота» (регулярні виплати соціально незахищеним);

– при бажанні громад — створення філій ЦНАПів та управлінь ЖКГ;

– модернізація амбулаторій та облаштування пожежних станцій.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео