Понеділок, 14 жовтня 2019
• Українка отримала титул найкрасивішої мами Європи • Українська письменниця Марія Матіос втратила єдиного сина • «Обжинки» по-тернопільськи: зі співами, танцями, парадом домашніх тварин і конкурсом на кращу консервацію • Дзідзьо вразив виконанням Державного гімну перед матчем з Литвою • Збірна України вартує 172 мільйони євро • Тернопіль переміг у престижному всеукраїнському конкурсі як найбільш відкрите інноваційне місто • Де моє авокадо? • «Розбрат у власних рядах б’є сильніше, ніж меч кривдника» • Змагання, після якого… не підеш «на пиво» • Чи встигнуть об’єднані громади використати державні кошти? • «Свободівець» Олег Сиротюк: «Скажи «Ні!» капітуляції 14 жовтня на майдані Незалежності в Києві» • Подружжя поверталося з Італії. Повернулось у трунах… • Як тернополяни на краю світу побували • «My Pol» – поліція у смартфоні! • Усик – без суперника • А ви йдете… на «Культурні пікніки»? • Помер депутат облради Олександр Башта • У п’ятницю – вирішальна гра! • Скільки коштує зняти кліп? • «Нам сурми свободу заграли»
Тернопіль став першим обласним центром, який створив Об’єднану Територіальну Громаду

Автор: Опубліковано: 15 Жовтня о 10:00 255


Мешканці населених пунктів, які виявили згоду на об’єднання із Тернополем в об’єднану територіальну громаду, отримуватимуть пільги і соціально необхідні послуги на рівні з тернополянами
.


 5 жовтня на черговому засіданні сесії Тернопільської міської ради депутатами було підтримано проект про надання згоди на добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади п’яти сільських рад Зборівського району, серед яких Курівецька, Малашовецька, Чернихівська, Кобзарівська і Городищинська.

Варто зауважити, що це перший випадок в історії України, коли ОТГ (об’єднана територіальна громада) утворюється навколо обласного центру.

Міський голова Тернополя Сергій Надал з цього приводу зауважив: «Це фундаментальне рішення, до якого ми довго йшли. І я пишаюся, що з цим рішенням погодилися практично всі депутати. Для Тернополя створення ОТГ відкриває нові можливості, оскільки це буде одна із перших новоутворених громад на базі обласного центру».

Ухвалене рішення «Про добровільне приєднання до Тернопільської міської територіальної громади» тепер подадуть для отримання висновку до Тернопільської обласної держадміністрації. Але старт новоствореній громаді уже дали – без сумнівів. Відтак повноправними тернополянами незабаром стануть мешканці 10-ти сіл: Курівці, Малашівці, Чернихів, Кобзарівка, Городище, Глядки, Плесківці, Вертелка, Носівці та Іванівці.

Перемовини щодо приєднання сільських рад до Тернопільської міської територіальної громади тривали впродовж року. Тепер відповідне рішення було прийняте після розгляду звернень сільських голів і відповідних рішень сесій сільських рад, а також враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності, керуючись Законами України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і «Про місцеве самоврядування в Україні».

На сесії міської ради було також затверджено проект плану організаційних заходів щодо добровільного приєднання територіальних громад до Тернопільської міської територіальної громади. На даний момент створена робоча група з метою підготовки проектів бюджету і визначення пріоритетних напрямків.

Переваги для«нових тернополян»

Нагадаємо, згідно з рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради, мешканці населених пунктів, які виявили згоду на об’єднання із Тернополем в об’єднану територіальну громаду, отримуватимуть пільги і соціально необхідні послуги на рівні з тернополянами.

Медицина

– використання переваг програми «Здоров’я тернополян»;

– надання медичної допомоги лікувально-профілактичними закладами міста;

– забезпечення безоплатними рецептами;

– забезпечення безоплатним зубопротезуванням.

Освіта

– надання безкоштовних освітніх послуг в закладах позашкільної освіти (гуртки, секції, позашкільні групи);

– надання безкоштовної дошкільної освіти (садочки);

– надання безкоштовної освіти в інших закладах культури, фізичної культури і спорту.

Транспорт

– видача пільгового електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» на безоплатній основі особам, яким законодавством надано право на пільговий проїзд;

– забезпечення персоніфікованою «Карткою тернополянина» інших категорій на платній основі на рівні мешканців міста;

– надання права на пільговий проїзд у міському транспорті загального користування (крім таксі), а саме: оплата половини вартості проїзду учнями шкіл, професійно-технічних навчальних закладів і студентами вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання.

Соціальна сфера

– поширення програми «Турбота» (регулярні виплати соціально незахищеним);

– при бажанні громад — створення філій ЦНАПів та управлінь ЖКГ;

– модернізація амбулаторій та облаштування пожежних станцій.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

37-річна львів’янка Наталія Тропак отримала престижний титул на конкурсі «Місіс Європа’2019» у номінації «Мама Європи» (Mrs. Mother of Europe 2019)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Трагедія сталася 10 жовтня...


Опубліковано: о 17:00


Навіть якщо ви не знали, що таке обжинки, то упродовж цих вихідних мали нагоду на власні очі їх… побачити! 4-6 жовтня у парку ім. Тараса Шевченка «дебютував» новий для тернополян фестиваль “Обжинки’2019”! ...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Нині під орудою Андрія Шевченка перебуває склад вартістю 172 млн. євро, вважає авторитетний transfermarkt.de. До матчів відбору Євро’2020 проти Литви (11 жовтня, Харків) і Португалії (13 жовтня, Київ) нині готуються 24 футболісти національної збірної України...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00Теми дня
14 Жовтня
11 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео