Четвер, 22 серпня 2019
• Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду • Зарядка для пам’яті: як перестати все забувати • Поблизу Кооперативного коледжу авто збило жінку • Українська краса до Голлівуду дійде! • Нова українська школа: влада і громади повинні об’єднати зусилля для успішної реалізації завдань • Термомодернізація житлового фонду Тернополя прийшла на вул. Новий Світ, 45 • Андрій Крисоватий: «Пріоритет нині – це якісна освіта для студентів»
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ Акценти ЛИСТОПАДА

Опубліковано: 3 Грудня о 14:26 82


У наступному році щонайменше 10% коштів Фонду регіонального розвитку, а це 10-15 млн. грн., планують спрямувати на розвиток спортивної інфраструктури краю.


Тарас Юрик у Пiдгаєцькому р-нi, де завершують оснащувати футбольний майданчик.

У розвиток спорту на Тернопільщині планують вкласти понад 10 млн. грн.

На Тернопільщині суттєво покращиться спортивна інфраструктура. Вже цього року за сприяння народного депутата України Тараса Юрика у чотирьох районах області — Підгаєцькому, Козівському, Зборівському та Бережанському — будуть облаштовані футбольні поля із сучасним покриттям. Нещодавно нардеп особисто перевірив хід робіт на одному з них у м. Підгайці. Поблизу цього майданчика будуть встановлені також  спортивні тренажери.

За сприяння Тараса Юрика в обласній адміністрації у листопаді “заклали фундамент” для довготривалого проекту у цьому напрямку – підписали Меморандум про партнерство та співробітництво з Федерацією футболу України. У наступному році щонайменше 10% коштів Фонду регіонального розвитку, а це 10-15 млн. грн., планують спрямувати на розвиток спортивної інфраструктури краю.

Тернопільщина однією з перших в Україні розпочинає реформу бібліотек

Юрiй Юрик та Iгор Степурiн, засновник видавництва «Саммiт-Книга» пiд час стратегічної сесії.
Юрiй Юрик та Iгор Степурiн, засновник видавництва «Саммiт-Книга» пiд час стратегічної сесії.

Змоделювати образ ідеальної бібліотеки, розробити план дій та визначити команду, яка готова реалізовувати зміни – такими є основні напрямки проекту модернізації бібліотек. Аби зміни були результативними, в області спільно з Благодійним фондом “Бібліотечна країна” провели стратегічну сесію. До обговорення запросили міжнародних експертів, видавців, бібліотекарів, громадських активістів та студентів. Реалізація проекту почнеться вже цього року в Тернополі та в одній із територіальних громад, адже із децентралізацією фінансування бібліотек лягає на місцеве самоврядування.

За словами заступника голови Тернопільської ОДА Юрія Юрика, важливо напрацювати модель, за якою бюджетний ресурс будуть використовувати максимально ефективно, а читачі зможуть отримувати нову якість послуг. “Бібліотека має стати місцем зустрічей, тут мають народжуватися нові проекти. Треба зберегти якісні друковані книги, але водночас крокувати в ногу з часом і використовувати нові інформаційні технології”, — зазначає він.

ТНЕУ відмовився від 84 га на користь бійців АТО

Всебiчна пiдтримка захисникiв - спiльне завдання адмiнiстрацiї та громадськості.
Всебiчна пiдтримка захисникiв – спiльне завдання адмiнiстрацiї та громадськості.

Завдяки вдалим перемовинам керівництва Тернопільської ОДА поблизу обласного центру вдалося знайти територію, яка буде виділена під земельні ділянки учасникам АТО. Від права користування землями площею 84 га відмовився Тернопільський національний економічний університет. Наразі згадана територія у державній формі власності, а після завершення необхідних процедур на неї зможуть претендувати мешканці Тернопільської області, які мають статус учасника АТО, члени їхніх сімей, а також члени добровольчих батальйонів.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна наголошує, що процес передачі цієї землі має бути максимально прозорим. З цією метою він доручив створити робочу групу та напрацювати найбільш ефективний механізм. Як зазначають в обласному управлінні Держгеокадастру, попри те, що згадана ділянка має сільськогосподарське призначення, на ній цілком можна зводити садові будинки площею до 300 кв. м. Згідно з постановою Кабміну, такій будівлі може бути наданий статус житлового будинку, причому процедура переоформлення не є складною.

Результат децентралізації: в громадах доходи зросли у чотири рази

Олег Валов: «Ефективнiсть проектiв залежить вiд активностi самих громад».
Олег Валов: «Ефективнiсть проектiв залежить вiд активностi самих громад».

У Теребовлянському районі відбулася колегія за участю голови обласної адміністрації Степана Барни. Серед позитивів учасники зібрання відзначили успіх з розвитку територіальних громад. Як підкреслює Степан Барна, розуміння позитивів від реформи децентралізації у поєднанні з ефективним менеджментом приводить до того, що на місцях починає акумулюватися більше коштів, і це підтверджується цифрами. Порівняння соціально-економічних показників за перше півріччя нинішнього і минулого років свідчить, що власні доходи на одного мешканця громади зросли приблизно у чотири рази: якщо у 2015 році середній показник складав 147 грн., то у 2016 році – 720 грн. Загалом громади Теребовлянського району отримали цьогоріч близько 30 млн. грн. За ці кошти реалізовуються проекти, на які багато років не вистачало ресурсів, але які потрібні для місцевих мешканців.

Фінансування заходів культури збільшили приблизно на 30%

У 2016 роцi у сферу культури iнвестовано близько 20 млн. грн.
У 2016 роцi у сферу культури iнвестовано близько 20 млн. грн.

У 2016-ому році в середньому на третину зросла кількість коштів,  спрямованих на заходи у сфері культури. Важливо, що у цьому році вже спрямували понад 15 мільйонів гривень на реалізацію інфраструктурних об’єктів, зокрема, на реконструкцію будинків культури у Борщові, Зборові, Трибухівцях Бучацького району, Ангелівці Тернопільського району, Улашківцях на Чортківщині та в інших населених пунктах об’єднаних територіальних громад. Загалом протягом року у сферу культури інвестовано близько 20 млн. грн. – це кошти з Державного фонду регіонального розвитку, субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. У наступному році планують  реалізувати ще більше проектів у сфері культури.

На Тернопільщині розширюють програми соцзахисту учасників АТО

Степан Барна: «Пiдготовленi загони тероборони - гарантiя безпеки на мiсцях».
Степан Барна: «Пiдготовленi загони тероборони – гарантiя безпеки на мiсцях».

У листопаді цього року 31 мешканцю Тернопільщини призначено статус “учасник бойових дій – доброволець”. Члени комісії, створеної при Тернопільській ОДА, розглянули можливість компенсації бійцям-добровольцям сплати комунальних послуг. З даного питання вирішено звернутись до органів місцевого самоврядування з проханням спрямувати на відшкодування вартості комунальних послуг кошти з місцевих бюджетів.

Окрім того, Тернопільська облдержадміністрація, обласна рада та громадська спілка “Об’єднання учасників АТО “Українці — разом” підписали меморандум про співпрацю. Важливою складовою спільної роботи є те, що учасники АТО та члени їхніх сімей можуть отримувати картки зі знижками на товари та послуги. Такі картки також передбачають право на безоплатні правові та юридичні консультації, безкоштовне обстеження та медичні послуги, психологічну допомогу, участь в освітніх та оздоровчих програмах.  Як відзначив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик, діяльність громадських та волонтерських організацій є важливою складовою державної політики щодо підтримки та соціального захисту українських військових та добровольців. Він відзначив активність представників бізнесу Тернопільщини, які підтримують цю соціальну ініціативу та долучаються до проекту.

Кошти на підтримку загонів територіальної оборони планують передбачити в бюджеті

На початку листопада Тернопільщина однією з перших в Україні провела “Стрілецький день”. Загалом цей проект передбачає регулярну підготовку членів загонів територіальної оборони, основними завданнями яких є підтримання безпеки та правопорядку у районах, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника та антидержавними незаконно створеними збройними формуваннями. Участь в інструкторсько-методичних навчаннях з інженерної, військово-медичної, тактичної та вогневої підготовки взяли також голова ОДА та керівники райдержадміністрацій. На даний час загони оборони Тернопільської області укомплектовані в середньому на 40 -100% залежно від району. За словами голови ОДА Степана Барни, завдання на найближчий час — сформувати загони територіальної оборони в усіх без винятку районах області. При цьому важливо, щоб відібрані люди пройшли відповідний вишкіл. Крім того планують, що кошти на підтримку загонів територіальної оборони будуть закладені в обласний та районні бюджети на 2017 рік.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Минулої п’ятниці, 16 серпня, спокій Чорткова порушив рев «залізних коней», які на три дні заполонили місто...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Аварія, в якій потерпіла молода жінка з двома малолітніми дітьми, трапилася у п’ятницю, 9 серпня, близько 16-ої години у селі Ковалівка Монастириського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


У Польщі загинув ветеран АТО Андрій Савчук із Чорткова...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Ви ще встигаєте «застрибнути в останній вагон» відпочинку...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
22 Серпня
21 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео