Понеділок, 31 березня 2025
• На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків • На тренінгу від НСЗУ Тернопільщину представила заступниця генерального директора Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон • 35 років рятував людей. Пожежник Степан Кунцьо з Тернопільщини святкує 90-річчя • Теребовлянську громаду оштрафували майже на пів мільйона гривень через забрудненням земель • Посварився з дівчиною і почав надсилати незнайомкам інтимні фото • Лелек із лози виготовили студенти у Кременці • Листівки для поранених воїнів намалювали юні тернополяни • Згорів столітній храм. У селі на Тернопільщині моляться просто неба • З 15 березня у Тернополі відновлюється опалювальний сезон
У Бережанах розпочалися зйомки фільму «Червоний. Без лінії фронту»

Автор: Опубліковано: 28 Лютого о 10:00 677


 «Не Бережани, а цілий тобі Голлівуд», — не стримують емоцій місцеві мешканці, котрі прийшли долучитися до історії творення кіно на Тернопіллі.


Данило Червоний — Микола Береза.

«Увага — тиша! Приготувалися, будемо знімати!..» З цими словами, а також із дзвоном розбитої символічної «кінотарілки» на Тернопілля прийшло Велике Кіно… Його кликали, чекали, до нього готувалися і ось — сталося! У суботу, 24 лютого, у Бережанах стартували зйомки фільму «Червоний. Без лінії фронту». Для скромного райцентру це вражаюче дійство — з розряду тих, про які ще онукам будуть розповідати. Отож, почнемо…

«Голлівуд» у Бережанах

На кілька днів центр Бережан поринув в минувшину. Колоритні панове та панянки у  «старосвітському» вбранні, стилізована під ярмарок 30-их років центральна площа Ринок, якою зрідка проїжджають вози, запряжені кіньми, та гуркотять ретроавтівки… Якби не окрики режисерів та клацання хлопавки-нумератора, тут почуваєшся цілком, немов у минулому столітті…

«Не Бережани, а цілий тобі Голлівуд», — не стримують емоцій місцеві мешканці, котрі прийшли долучитися до історії творення кіно на Тернопіллі. Хтось — як актор масовки, ще хтось як глядач чи «підтримуючий персонал», але осторонь не залишився ніхто!

Проте не бережанцями єдиними: участь у першому знімальному дні взяли голова Держкіно Пилип Іллєнко, голова тернопільської Кінокомісії Леонід Бицюра, режисер фільму Заза Буадзе, автор ідеї та сценарію Андрій Кокотюха, а також продюсери Володимир Філіппов та Андрій Суярко.

— «Червоний. Без лінії фронту» — це одна зі стрічок, які знімаються за підтримки Державного агентства України з питань кіно, — зазначив Пилип Іллєнко. —  Продовження (хоча насправді передісторія, так званий приквел) успішного фільму «Червоний». Для нас було важливо підтримати саме цю стрічку, яка розповідає про важливий етап української історії, про боротьбу за українську незалежність, —  те, що досі, на жаль, не знаходило належного втілення на українських кіноекранах…

Фото Володимира Неділька.
У кінокадрі — Площа Ринок.
Фото Володимира Неділька.

«Червоний» — це вже певний бренд, тому що попередній фільм успішно демонструвався у 2017 році, увійшовши до п’ятірки лідерів прокату серед українських прем’єр. Ми сподіваємося, що до нинішньої стрічки інтерес глядача буде ще більший.

— Ми йшли до цієї події майже два роки, займаючись популяризацією українського кіно, створюючи у місті елементи кіноінфраструктури  — Кінокомісію, кіномайстерню та кіношколу, — розповідає голова тернопільської Кінокомісії Леонід Бицюра, —  тож тішимося, що вдалося запросити до нас одну із найпотужніших продюсерських компаній, аби реалізувати зйомки повнометражного фільму. «Червоний. Без лінії фронту» — це наш перший потужний багатомільйонний проект, який потребує багатьох зусиль. Уже пропрацьовано локації для кінозйомок, які відбуватимуться не лише на Бережанщині, а й у самому Тернополі та Кременці, залагоджено організаційні питання.  Власне, це буде перший за багато років повноцінний повнометражний фільм, який будуть знімати на Тернопіллі, і хочеться, аби його побачили якомога більше українців…

У «Червоному» — навіть «гайдамака» Ярмола!

Олександр Ярмола (ліворуч) та мер Кременця Олексій Ковальчук ” у образах”.

Режисер фільму Заза Буадзе зізнається: — Я щасливий, що підготовчий період уже завершився, і нині ми беремося до справи.  Бережани — прекрасне місто, тут чудові люди, приємно, що і влада нас підтримує…  «Червоний. Без лінії фронту» — це «дотабірна» історія головного героя стрічки Данила Червоного. У його ролі — той же львівський актор Микола Береза, проте такого Данила глядачі ще не бачили! У першому фільмі ми показали його як  в’язня ГУЛАГу, а тут Данило — студент Кременецького ліцею. Не буду «спойлерити», але саме у Бережанах знімають одну з найголовніших сцен —  його першу «бойову ініціацію»…    У цій стрічці Данило Червоний пройде шлях від студента Кременецького ліцею до командира загону Української Повстанської Армії. На цьому шляху він зустріне кохання, здобуде перемоги, зіткнеться зі зрадою та виправить власні помилки.

Заза Буадзе зазначає, що у стрічці буде задіяно багато акторів із  театрів різних міст:  зі Львова та Івано-Франківська, Дніпра, Києва, Харкова, планується чимало акторських дебютів… Зокрема, кінодебют відомого співака – «гайдамаки» Сашка Ярмоли, який теж завітав цими днями до Бережан…

Письменник та сценарист Андрій Кокотюха розповідає, що якщо першу частину фільму «Червоний» знімали за його однойменним романом, то ситуація довкола  фільму «Червоний. Без лінії фронту» дещо інша: «Ми зараз не екранізуємо книгу —  її нема, вона буде написана постфактум на основі мого таки сценарію, коли вийде фільм. Роман «Червоний. Без лінії фронту» побачить світ одночасно з прем’єрою стрічки, запланованою на 2019 рік. Зрештою, персонаж Данила Червоного уже вийшов за рамки книги, він живе власним життям,  і нині ми бачимо його в різних іпостасях. У новому фільмі він тільки на початку свого шляху, і ще «наламає дров»… Ми намагаємося робити нашого персонажа героїчним, але при цьому даємо йому право на помилки…

Фільм називається «Червоний. Без лінії фронту», бо в той період, який він охоплює — з 1935 по 1945 рік, українці вели боротьбу за свою незалежність без чіткої лінії фронту, ведучи кругову оборону і від польських, і від німецьких, і від радянських окупантів…

Кіно «по-тернопільськи»: знімаються всі!

Олег Захарків у ролі поліціянта.

— Бережанські вулички вже з’являлися у кінокадрі: у 1994 та 95 роках тут знімали епізоди фільмів «Страчені світанки» та «Вишневі ночі» — розповідає заступник міського голови Бережан з гуманітарних питань Олег Захарків. — Проте «Червоний. Без лінії фронту» — наймасштабніший кінопроект для нашого регіону. Для масовки було задіяно понад 150 бережанців (а охочих потрапити у кадр було чи не вдвічі більше!) віком від 7 до 70 років. Навіть я долучився до кінопроцесу, знявшись у ролі поліцейського… Окрім того, місцеві мешканці активно допомагали знімальній групі зі збором унікального автентичного реквізиту, «вивуджуючи» з горищ та бабусиних скринь речі, які відповідають тому періоду, а бережанський майстер Ігор Крук виготовив снігові скульптури, що прикрасили площу Ринок. Для того ж, аби залити імпровізований каток у центрі міста, залучали і комунальні служби, і навіть МНС-івців… Зате місцеві дітлахи були подвійно щасливі: і на ковзанці накаталися, і у кіно знялися!.. Для бережанців зйомки фільму — це не лише захоплююча пригода, а й нагода подивитися на своє місто новими очима. Відновити практично поруйновану кіноінфраструктуру міста (на всі Бережани нині — жодного діючого кінотеатру!), бережливо ставитися до нашої історичної спадщини… Скажімо, на Бережанщині  у селі Слов’ятин є музей національно-визвольної боротьби, розташований просто неба, серед експонатів якого — три облаштовані підземні бункери, підстаршинська школа УПА… Я дуже сподіваюся, що коли знімальна група повернеться сюди влітку, зйомки відбуватимуться і тут. Бо ж «Червоний» — це ширше, ніж художній твір, це наш спільний наратив,  наша історія…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

З 18 березня 2025 року набуло чинності рішення Уряду щодо розширення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю...


Рубрика: , , Опубліковано: о 0:22


На війні загинув випускник і працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:20


Володимир Мамедов на псевдо Меч – гвардієць тернопільського підрозділу 2 Галицької бригади Нацгвардії...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:34


Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня вже вкотре перетворилася на осередок мистецького гарту, у простір, наповнений творчим натхненням та позитивною енергетикою, аже в стінах медичного закладу відбулася знакова, навіть історична подія — лікарню відвідав відомий український письменник, поет, перекладач, музикант, волонтер і військовослужбовець Сергій Жадан, а з ним — його творчий побратим, (а тепер ще й побратим по зброї), музикант і композитор, учасник гурту «Жадан і собаки» — Євген Турчинов...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Одержав 17 500 доларів США за документи, що дають змогу виїхати за кордон під час воєнного стану - у зловживанні впливом підозрюють поліцейського на Тернопільщині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:13



Теми дня
30 Березня
24 Березня
21 Березня
20 Березня
Відео