На виставці представлені роботи художників, які в сатиричному стилі розповіли про дискримінацію та толерантність в Україні. На відкритті були почесні гості – директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Василь Вітенко, директор художнього музею Ігор Дуда, голова Тернопільської організації Спілки дизайнерів України Юрій Цуприк, член Національної спілки художників України, член Асоціації карикатуристів Микола Дмітрух.
На заході керівник ГО “Інформаційно-правовий центр “Права людини” Олександра Гриньків розповіла про проблему дискримінації в Україні, про міжнародні і всеукраїнські виставки і конкурси карикатур, які з 2001-го року проводить Асоціація карикатуристів.
Мета виставки – привернути увагу суспільства до проблеми дискримінації та нетолерантного ставлення, нерівного та (або) нетолерантного поводження з якими зустрічаються люди повсякдень.
Організатори виставки – Асоціація карикатуристів та Інформаційна кампанія проти дискримінації за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Партнери конкурсу у Тернополі – ГО «ІПЦ «ПЛ» та Тернопільська обласна бібліотека для дітей.
З 6 до 19 червня з роботами карикатуристів можна ознайомитися за адресою: м. Тернопіль, вул. Коперніка, 17.
Враження від виставки:
Директор Тернопільської обласної наукової бібліотеки Василь Вітенко: «…це дійсно потрібна справа, яка торує нашу молоду державу у справжнє демократичне суспільство».
Директор художнього музею Ігор Дуда: «… тематика виставки актуальна й доволі недитяча. Роботи виконані професійно. Мені здається, що представлені роботи цікаві не лише дітям, а й дорослим».
Голова Тернопільської організації Спілки дизайнерів України Юрій Цуприк: «…роботи гарні, заслуговують на увагу. Як дизайнер, я б звернув увагу лише на відсутність так званої експозиції».
Член національної спілки художників України, член Асоціації карикатуристів Микола Дмітрух: «Карикатура — це мистецтво, яким, на жаль, займається мало людей. Зокрема, у цій виставці участь узяли діти. Тема, направду, болюча для всіх, і роботи виконані на професійному рівні».
Дмитро Бубенчук (учень Юрія Цуприка): «…мені подобається. Роботи професійні. Є смішні, які піднімають настрій, а є такі, що надихають на те, щоб творити».
Директор обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька: «… ми співпрацюємо з ГО «ІПЦ «Права людини» вже другий рік і все, що ми не робимо разом – цікаво. Цей захід незвичний і нам приємно, що проходить він у нашій бібліотеці. Упродовж оформлення виставки ми помітили, як перехожі підходять до бібліотеки, щось обговорюють, бурхливо дискутують, усміхаються, словом, звертають увагу».
Керівник ГО «ІПЦ «Права людини» Олександра Гриньків: «…дискримінація — це перш за все, несправедливість, порушення прав людини. Згідно із законодавством України дискримінація – це, коли людина зазнає обмежень або відмову в користуванні своїми правами. Це факти менш прихильного поводження з особою або групою осіб через певні ознаки – колір шкіри, вік, політичні переконання, стан здоров’я, сімейний стан, стать, мову, громадянство, релігійні переконання тощо. Найвиразніші прояви дискримінації – расизм, сексизм, ейджизм. Вважаю, що нині ейджизм (упередження стосовно віку) набирає особливих обертів, позаяк дуже часто можна побачити оголошення на кшталт «приймаємо на роботу молодих людей», що свідчить про певне упереджене ставлення роботодавця».
Джерело: НОВА Тернопільська газета