Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Уряд змушує українців заплатити за борги «Нафтогазу»

Опубліковано: 5 Листопада о 15:54 76


Тарифи на газ підвищили, щоб покрити збитки газового монополіста, спричинені керівництвом компанії.


Що відбувається?

НАК “Нафтогаз України” з 1 листопада ц.р. підвищив ціну на газ для населення. Порівняно з серпнем вартість газу зросла на 80%. Головна причина зростання ціни на газ — помилкові рішення, що були ухвалені керівництвом “Нафтогазу” навесні цього року. Про це розповів ексвиконавчий директор державного газового оператора Юрій Вітренко в інтерв’ю виданню “Економічна правда”. За словами колишнього посадовця, збитки компанії виникли через неправильне управління. “Нафтогаз” не продавав газ у “високий сезон”, тобто навесні, коли його можна було продати дорожче, а натомість продовжував зберігати у сховищах. Тепер цей газ намагаються продати за ціною вищою від ринкової.

Пояснення екскерівника “Нафтогазу” підтверджує колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко. Він каже, що навесні цього року “Нафтогаз” закупив газ за завищеною ціною — по 8 грн. за кубометр. Ця ціна була вищою від ринкової приблизно на 30-35 %. Тепер, щоб покрити збитки, “Нафтогаз” прикриваючись “формулами” та “європейською ціною”, регулярно підвищує вартість “блакитного палива” для населення. Адже за пів року “Нафтогаз” через безглузді рішення власного керівництва має збитків на 11,5 млрд. грн. При цьому уряд воліє не помічати відвертих схем, що їх влаштував державний монополіст, а перекладає увесь тягар боргів газового монополіста на простих людей. Чим це обернеться, — зрозуміло. Підвищення ціни на газ неодмінно призведе до зростання вартості на тепло і гарячу воду, а відтак і цін практично у всіх сферах життя.

Як ціна стає «європейською»?

Як відомо, Україна видобуває зі своїх надр близько 20 млрд. куб. м газу. За даними фахівців, власного газу для споживання населенням і теплокомунальними підприємствами вистачає на 30 років. 70 % усього власного видобутку припадає на державну компанію “Укргазвидобування”, яка передає цей газ “Нафтогазу” за ціною, що приблизно у два рази менша від європейської. А вже “Нафтогаз” з подачі уряду робить ціну європейською, яку розраховують за так званою формулою “Амстердам +”. Суть цієї формули проста: до європейської ціни на газ додають ще і вартість “доставки з Амстердама”, хоча газ реально видобувався десь на Полтавщині чи Прикарпатті.
За рахунок таких оборудок українцям продають дешевий український газ, але вже за європейською ціною. Хтось платить напряму, а хтось сплачує через тарифи на тепло і гарячу воду, які також залежать від вартості газу. Крім того, щоб задовольнити апетити олігархів — власників обл- та міськгазів, уряд дозволив нараховувати так звану “плату за розподіл”, що відома українцям як так звана “друга платіжка”.

Що можна і треба зробити?

На сьогоднішній день у конфлікті між народом і урядом на боці народу — лише місцеве самоврядування. Наприклад, у Тернополі з ініціативи міського голови Сергія Надала вже більше 5-ти років діє програма з впровадження енергоефективних технологій. Зокрема, місто модернізує міські мережі теплокомуненерго, на умовах співфінансування здійснює утеплення будинків, встановлення індивідуальних теплових пунктів. Як результат, Тернопіль сьогодні споживає в середньому на третину менше газу і на чверть менше електроенергії, ніж це було ще 5-7 років тому.

Завдяки таким заходам на рівні міста рахунки у кожній квартирі вдалося зменшити на 200-400 грн. у місяць. Однак, зрозуміло, глобально вирішити проблему може тільки розважливе управління надрами з боку уряду, коли принаймні на потреби населення газ надходитиме за собівартістю видобування з розумною націнкою.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада