Субота, 08 серпня 2020
• Покатався на викраденому… навантажувачі • Тернопіль — у зеленій зоні! • Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком • Три білоруски пограбували тернопільську пенсіонерку • «Донечка носить сорочечку, яку вишила моїй мамі ще її бабуся!» • «Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн • Жебраки збирали вербувальникам від 3 до 6 тис. гривень за день • Як центральна влада буде блокувати непокірний Тернопіль карантином? • Незряча тернополянка пече солодощі на замовлення • Децентралізація насправді: як Київ обкрадає бюджет Тернополя • Тернопіль під час карантину втратив 100 мільйонів гривень • Степан Циріль: «Ми таємно спілкувались із Сенцовим у Криму. ФСБ полювала і на мене…» • Шахраї видурили в пенсіонерки 100 тисяч гривень через “грошову реформу” • На Кременеччину привезуть картини Тараса Шевченка • На Тернопільщині за добу 27 випадків зараження на COVID-19 • Сергій Надал: “Тернопіль хочуть взяти у карантинну блокаду” • Чому літо не “вбило” коронавірус? • “Дзвони Лемківщини” через карантин відбуваються в онлайн форматі • Медикам і водіям “швидкої” піднімуть зарплати • Директори тернопільських шкіл танцювали на набережній!
Влада знищує бізнес, або Як у Тернополі підприємці годинами стоять у черзі, щоб знятися з реєстрації (ФОТО)

Опубліковано: 30 Грудня о 15:54 206


Сьогодні, як і вчора, в Управлінні державної реєстрації ТМР, а, зокрема, біля відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців, – людно.


Довжелезна черга з підприємців вишикувалася для того, щоб знятися з реєстрації, адже з 1 січня вступають в силу законодавчі зміни щодо сплати податкових внесків фізичними особами-підприємцями, за які Верховна Рада проголосувала, а президент підписав.

Якщо раніше ставка єдиного податку для платників першої та другої груп встановлювалась у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, то згідно із законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», тепер вони прив’язані: – для платників першої групи у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня; – другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня; – третьої групи – відсоток від доходу.

Інша річ – це сплата Єдиного страхового внеску (ЄСВ). Раніше ЄСВ сплачувався щомісячно у випадку отримання доходу (прибутку). Відповідно, якщо підприємець не отримав дохід, то ЄСВ міг не сплачувати. І багато людей, будучи зареєстрованими ФОП, часто-густо і діяльність не здійснювали, і звіти не здавали, і ЄСВ не сплачували. Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця: 3200 на 22% = 704 грн.

Таким чином, тим, хто діяльність не здійснює, варто припинити існування ФОП, інакше за результатами року їх очікує непоганий рахунок від держави: 704х12=8 448 грн.

Відтак підприємці, щоб не платити цих грошей, адже платити нема з чого, масово знімаються з реєстрації.

– Учора відділ працював до сьомої вечора у зв’язку з тим, що півдня по всій країні був збій у системі, – розповідає підприємець Андрій. – Тут наразі в чергу записано близько 370 осіб. Я прийшов о десятій ранку і вже у списку був 302.

Офіційно відділ державної реєстрації юридичних і фізичних осіб – підприємців працює до 16-ої год., а знятися з реєстрації потрібно встигнути до 1 січня, інакше будуть нарахування цих внесків і нарахування, вважають підприємці, будуть не за місяць, а за цілий квартал, і якщо їх не платити, то будуть застосовувати штрафні санкції, що потягне за собою ще більші витрати.

– Гадаю, це все зробили з тією метою, щоб наповнювати Державний бюджет, але, якою ціною? Таке рішення дуже не мудре, – переконаний Андрій. – Поки я зареєстрований, як підприємець, то не стою на біржі, а у зв’язку з даними змінами, така сама черга з нового року може бути на біржі праці. Підприємство ж, яке тимчасово не працює, й так не приносить збитків державі. Є багато людей, які справді не  працюють, але числяться як підприємці і тепер віддати 704 гривні ні за що, а в рік це майже дев’ять тисяч гривень при зарплаті у дві тисячі гривень – це вже занадто.

– І це не лише постраждають підприємці, – продовжує Андрій, – а й працівники, бо їх або поскорочують, або вони працюватимуть неофіційно, бо роботодавці просто не потягнуть усіх податків та інших виплат при тому, що з нового року піднімуть мінімальну зарплату до 3200 гривень. Це буде ще гірше тінізації, бо якщо все в розумних межах, то підприємцеві простіше заплатити і бути спокійним, а якщо сплачувати податки фінансово ніяк не виходить, то це вже абсурд. Такими темпами малого й середнього бізнесу скоро взагалі не буде. І над тим ніхто не задумується, влада придумує цифри, а де підприємцям взяти гроші, то це виходить проблема підприємців…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

17-річного мешканця села Кривеньке підозрюють у викраденні… навантажувача...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:34


Міністерство охорони здоров'я оновило перелік "червоних", "помаранчевих" і "червоних" зон в Україні...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:00


Про це повідомила його мама, ексдружина Павліка Лариса Созаєва

...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:14


Зловмисниця, котра представилася пенсіонерці працівницею комунального підприємства, зайшла до будинку не сама, а ще з двома жінками...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:40


Наталя Гуцол з Малого Урманя передала у Бережанський музей колекцію родинного вишиття
...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:14Теми дня
7 Серпня
6 Серпня
5 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео