П’ятниця, 17 травня 2024
• “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках • У Тернополі нацгвардійці поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій
Яскраво квітує «Розумний город» родини Кусенів

Автор: Опубліковано: 4 Серпня о 8:00 152


У Козівській громаді за одним з обійсть квітує яскрава фіолетово-жовта плантація.


Сім’я Кусенів цьогоріч засадила частину городу мальвою мавританською і календулою. Щоденно двоє братів — 13-річний Юрій і 18-річний Тарас — збирають квіти і виносять на горище для висушування. Згодом лікарські рослини здадуть на переробку і матимуть дохід. Ця працьовита сім’я вперше вирішила долучитися до проєкту «Розумний город», який реалізовує аграрна компанія «Контінентал Фармерз Груп». Упродовж літа це їхня квіткова справа!

«Контінентал» прищеплює молоді любов до землі
«Розумний город» — соціальний і навчальний проєкт компанії «Контінентал Фармерз Груп» для юнаків і молоді з сільської місцевості, започаткований у 2020-ому році. Ідея цієї програми — залучити молоде покоління до вирощування сільськогосподарських культур, а ще — продемонструвати ефективність праці на землі. Навіть на невеличких ділянках при мінімальних ресурсах учасники проєкту можуть реалізувати свій потенціал.

— У рамках проєкту «Розумний город» навесні забезпечуємо юних аграріїв насінням, засобами захисту рослин і органічними добривами, а також надаємо консультації, — розповів провідний менеджер соціально-інвестиційного відділу компанії «Контінентал Фармерз Груп» Василь Капустинський. — У 2020-ому взяли участь у програмі три школи з Тернопільщини, торік долучилося понад 100 учасників, у 2022-ому — близько 150 — із Львівщини, Хмельниччини, Тернопільщини та Івано-Франківщини. Цьогоріч ми запропонували три типи насіння: виткової квасолі, овочів для борщового набору (червоний буряк, морква, цибуля, капуста) і лікарських рослин (мальва мавританська і календула). Реалізовуємо проєкт у співпраці з львівською і тернопільською аграрною дорадчими службами і кооперативами «Стрийський Ясь» і «Файні ґазди», які допомагають нам створити готову продукцію. В Україні триває війна, тож вирощене спрямуємо на фронт нашим захисникам: квасолю використаємо для м’ясних тушківок, овочі — для сухих борщових сумішей, а квіти — для чаю. З мальви мавританської виходить напій синього кольору, а з календули — жовтого. Ніби український стяг! Набір таких «патріотичних» чаїв має різні назви — «Слава нації», «Слава Україні». Наші воїни вже спробували напій із лікарських рослин — додає бойового духу. А кожній дитині, яка виростила квіти, приємно надихати захисників на перемогу.

— «Розумний город» цьогоріч — особливий, бо молодь власноруч зрощує перемогу! Готові пакунки ми разом із учасниками відправимо для ЗСУ, — наголосила директорка департаменту комунікацій та соціальних проєктів «Контінентал Фармерз Груп» Нонна Шмідік.
У «Розумний город» «контіненталівці» вклали чудову ідею з минулого нашого краю. Понад сто років тому при товаристві «Сільський Господар» у Галичині діяла організація «Хліборобський вишкіл молоді», завданням якої було виховати зразкових хліборобів і свідомих громадян. Учасники проєкту «Розумний город» — це теж відповідальна, допитлива й працьовита молодь.

Юні аграрії щоденно зрощують перемогу
Сім’я Кусенів засіяла мальвою і календулою 10 сотих городу. Два тижні тому почали цвісти ці лікарські рослини, зараз триває збір квіткового врожаю.
— Не сподівалися, що буде так багато цвіту! Зберемо половину грядки, а за нами знову розквітає, — ділиться досвідом середульший син Юрій. — Торік вирощували малину, заробили гарну суму, цьогоріч спробували лікарські рослини. Спершу я думав, що квіти легше збирати, ніж картоплю, але теж треба зігнутися біля кожного куща (усміхається, — авт.). А ще в квітах трудяться бджілки. Не побачу — вжалить. Зате нанесли нам у вулики багато запашного нектару, вощина виглядає, як мандаринки.

Про «Розумний город» ми дізналися від представників «Контінентал» — презентували у нашій школі. Окрім нас, ще кілька родин у селі взялися вирощувати квіти. Щодня зриваємо цвіт утрьох: брат, мама і я. Іноді найменший Богданчик прибігає. Приловчилися збирати квіти у відра, я чіпляю собі на пояс, щоб руки були вільні. Отримали від компанії сітки, збили каркаси — сушимо врожай на горищі. Сухий цвіт легенький, наразі ми зібрали шість кілограмів. Чай із квіток виходить, як стяг України! Мені смакує з медом, мамі — з лимоном. Радіємо, що фіточаї поїдуть на фронт.
Старший брат Юрія Тарас навчається в Тернопільському національному педагогічному університеті на вчителя інформатики.
— Працюємо на квітковому полі без вихідних, але в задоволення, особливо за цікавою розмовою, — каже Тарас. — Хтось каже, що це важка праця під пекучим сонцем, проте все залежить від самоорганізації. Виходимо на грядку вдосвіта, пригріє сонце — трохи відпочинемо. Нас ніхто не змушує, самі зацікавлені отримати результат. Це корисний досвід! Перші квіти у нас з’явилися 24 червня, будуть цвісти до вересня. Загалом ми цьогоріч засадили 40 сотих городу: 10 — квітами, а 30 — овочами. Водночас вирощуємо кролів, маємо три бджолині сім’ї. Ще не смакували мед із мальви і календули, але у вулику — неповторний аромат! Зібрані квіти передадуть військовим. Ми вболіваємо за наших захисників. Військові виборюють перемогу, а ми — зрощуємо вдома.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


«Контінентал Фармерз Груп» закінчила посадку картоплі та завершила посів ярих культур на своїх полях...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:02



Теми дня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня