Неділя, 13 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Як врятувати Тернопіль від передвиборчого політиканства і популізму?

Опубліковано: 17 Вересня о 12:00 37


Серед усіх гілок влади українці найбільше довіряють місцевому самоврядуванню.


Україна вже у виборчому процесі. Це час, коли політикани звикли руйнувати. Як же вижити громаді в «епоху» виборів і не дати зруйнувати те добре, що маємо?

Місцевому самоврядуванню довіряють

Опитування громадської думки, що проводяться протягом останніх років, показують чітку тенденцію. Серед усіх гілок влади українці найбільше довіряють місцевому самоврядуванню. Безперечно, і тут є певний рівень недовіри. Але за останніх п’ять років він не опускався нижче 12%, тоді як центральним інституціям недовіряють у межах від 50 до 80% українців. У цій ситуації зрозуміло, чому практично абсолютною довірою користуються різні суспільно-соціальні організації, як-от Церква, Волонтери, Армія. Об’єктивно кожен українець розуміє, що від діяльності цих структур залежить існування Української держави.

З першого погляду, незрозумілим є різне ставлення до центральної влади і місцевого самоврядування. Однак відповідь доволі проста. На рівні країни влада далека від щоденного життя пересічної громади і абсолютно відірвана від реальності. Все заплутано і затуманено. Незрозуміло, хто ставить завдання і хто контролює їх виконання. Місцеве самоврядування натомість добре видно. З ним щодня контактують люди. Вони бачать дії місцевого самоврядування. Розуміють, до кого можна прийти і розв’язати наболіле питання. На відміну від центральної влади, місцеве самоврядування набагато ближче до людей. Власне кажучи, воно і є громада, тому краще розуміє громадян, краще бачить поточні проблеми і в межах своїх повноважень їх вирішує.

Політика і вибори: розбрат замість поступу

Так чи інакше, але всі ми вступаємо у виборчий процес. Навіть, якщо нас політика не цікавить. Поки що йдеться про загальноукраїнські вибори президента й парламенту. З цією метою до Тернополя все частіше прибувають “політичні десанти” з центру, зомбують ЗМІ.

На жаль, в Україні склалася погана традиція — будувати політичні кампанії на скандалах і сварках. При цьому страждають не самі “політики”, а більше накручені ними виборці. У більшості старих демократій Європи під час виборів, особливо місцевих, не заведено говорити про “високі матерії”. Там говорять про конкретні речі: місцевий бюджет, плани щодо поліпшення благоустрою, культурну політику на місцевому рівні. В Україні практикують іншу політику. Головний її принцип полягає у тому, щоб розділити місцеву громаду. Часом навколо цілком вигаданих проблем. Для цього кидають величезні гроші у ЗМІ. Народні депутати приїздять на місцеві громадські слухання, де влаштовують скандали і бійки. На центральних телеканалах транслюються “розгромні передачі”, що ґрунтуються на вигаданих фактах. Мета одна — посварити місцеву громаду, а тим часом урвати свій шматок електорального поля.

Саме “електоратом” вони називають нас — тернополян. Від тернополян їм потрібні лише голоси. І лише на короткий період виборів. Потім вони про нас традиційно забудуть. Тому маємо бути мудрими і розважливими. У громади Тернополя є більш нагальні проблеми, аніж бавлянки у політику. Це — ремонти доріг і будівель, облаштування місць відпочинку, оновлення житлово-комунального господарства, енергоощадливість і термомодернізація житлового фонду. Сьогодні ці проблеми у нас вирішують разом громада, місцеве самоврядування, місцеві підприємці. Суть такої єдності проста. Всі ми живемо у Тернополі і будемо тут жити і після виборів, на відміну від «київської десантури».

Коли є команда позитивних змін

За останніх вісім років наше місто щороку змінюється на краще. Тернопіль з провінційного містечка перетворюється в один з провідних центрів України. У нас відбувається велика кількість фестивалів. Реалізовуються значні інфраструктурні проекти за підтримки ЄС. До нас приїздять вчитися з інших міст, і не тільки студенти. Наприкінці вересня відбудеться муніципальний форум, на якому мери інших міст України будуть вчитися розвивати місцеве самоврядування на прикладі Тернополя.

Можна по-різному ставитися до чинного міського голови Сергія Надала. Але правда така: саме за його каденції в місті сталися великі позитивні зміни. Причому це заслуга команди фахівців, яких ми, можливо, навіть не знаємо. Власне, хист доброго управлінця і господаря якраз полягає в тому, щоб зібрати команду професіоналів і однодумців. А підтримка на останніх виборах міського голови прихильниками різних політичних сил саме Сергія Надала вказує на те, що і громада Тернополя стала частиною своєрідної команди позитивних змін у місті, де живемо.

Ці зміни відбуваються, попри намаганння нав’язати нам згори керований конфлікт заради чиїхось політичних інтересів. В одному з виступів Сергій Надал навів слова Митрополита Андрея Шептицького: «Скупчуйте свої сили, бо сили поділені є завжди слабі». І додав, що «розбрат руйнує, а згода будує». Тернопільський міський голова нагадав просту і водночас дійову істину. Українець перемагає тоді, коли у спільній справі єднаються зусилля громади, самоврядування, підприємців і духовенства. Це шлях відродження не лише нашого міста, а й України, бо Українська держава традиційно сильна своїми самоврядними громадами. Тому замість того, щоб поринати у чергові політичні чвари, бережімо все те добре, що маємо, і разом рухаймося вперед.

Ігор Вознюк


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня