Понеділок, 20 травня 2024
• Олега Вийванка переобрали головою Тернопільського міськрайонного суду • “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках
Офшорні ломбарди Тимошенків

Опубліковано: 12 Листопада о 14:00 360


Багато з компаній, якими володіє Тимошенко, зареєстровані в офшорах і за офіційними фінансовими документами є збитковими.


Олександр Тимошенко, чоловік колишньої української прем’єрки Юлії Тимошенко, заснував у Чеській Республіці кілька власних фірм. З ним пов’язані підприємницькі структури, що співпрацюють з російським державним підприємством “Севастополь-енерго” у Севастополі.
Про це пише чеське видання Parlamentnilisty у статті “Це відбувається в нас, у нашій країні: Юлія Тимошенко, її чоловік-багатій, таємні служби України в Чехії і сотні мільйонів зі Сходу”, повний переклад якої наводить Zik.ua:
Про це редакції видання повідомила людина, яка, природно, захотіла залишитися анонімною. Особливо з огляду на можливу активність українських шпигунів на чеській території.
Український біженець, який отримав притулок у Чехії, Олександр Тимошенко, не є бізнес-новачком у Чехії. Багато з компаній, якими володіє Тимошенко, зареєстровані в офшорах і за офіційними фінансовими документами є збитковими. Так, Тимошенко, який отримав притулок у Чехії в 2012 році у винятково короткий термін, за даними двох наших незалежних джерел, отримує зарплатню, наприклад, від кіпрської офшорної компанії Diafox Consulting Limited. За допомогою Чесько-Центральноазіатської змішаної торгової палати він вже давно лобіює свої інтереси серед чеських політиків. За словами колишнього українського депутата від Партії регіонів Вадима Колесніченка, головна мета бізнес-діяльності Олександра Тимошенка — намагання приховати кошти, отримані від колишніх політичних спонсорів його дружини.
Олександр Тимошенко почав свою діяльність у Чеській Республіці в 1990-их роках. У 1999 і 2000 роках він започаткував дві компанії: International Industrial Projects і Industrial Projects. Після отримання офіційного чеського притулку (у 2012 році) він заснував ще й компанію Britico Products, що співпрацює з Medical Invested Capital True Standing Europe Limited, Ltd.
“Єдиним власником компанії Britico Products є Medical Stand Europe Limited, яка базується в західноафриканській Гвінеї. У 2016 році компанія (Тимошенка) Britico Products показала збиток 195 тисяч крон. Фірма Medical Invested — 54 тисячі крон. Тимошенко також отримує дохід від кіпрської Diafox Consulting Limited, якій належить уся мережа ломбардів в Україні під назвою “Дешева Готівка”. У 2017 році він отримав 2,4 мільйона гривень від цієї компанії”, — повідомило джерело, посилаючись на зарубіжні ЗМІ. Джерела ретельно перевірила редакція видання Parlamentnilisty.

На диво збитковими є, за джерелами, й інші компанії, пов’язані з Тимошенком.
“У Britico Products Олександр Тимошенко має ділового партнера Вацлава Франца. Вацлав Франц є членом ради директорів DANYLIV CAPITAL, a. S.,” — доповнило джерело.
Вацлав Франц був видалений зі складу ради директорів цієї компанії у серпні 2018 року. При цьому в даному акціонерному товаристві він працював з листопада 2012 року. Так само до складу ради директорів (DANYLIV CAPITAL, a. S) входили (що можна простежити): Василь Данилів, Річард Чичко, Анета Гурайчікова, Анета Шомшакова, Шарка Вінклерова або Ростислав Пивоваров.За словами джерела, Олександр Тимошенко побудував свій бізнес і важливі політичні контакти у Чехії завдяки Їржі Неставалу. Разом вони працюють у Чесько-Центральноазіатській торговій палаті, яка, наприклад, брала активну участь у газових переговорах з колишнім міністром фінансів Властімілом Тлустим, організувала і оплачувала перебування сім’ї міністра Пароубека в Сирії і лобіювала інших політиків.

Голова Палати Їржі Неставал в минулому надавав Тимошенку доступ до колишнього прем’єр-міністра Мірека Тополанека і його політичного консультанта Марка Даліка.
Цей газ став фатальним для Олександра Тимошенка. У 2000 році разом з батьком і дружиною Юлією його звинуватили в шахрайстві при продажі газу через Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ), за якими стояв колишній прем’єр-міністр України Павло Лазаренко. Олександр Тимошенко був одним з директорів ЄЕСУ. Пізніше Лазаренка заарештували і засудили за відмивання грошей. Звинувачення ж щодо Олександра Тимошенка скасували через відсутність доказів.
Саме цим у 2012 році чеське міністерство закордонних справ пояснювало, чому Тимо-
шенко отримав притулок у рекордно короткий термін. Адже середній час, необхідний для отримання притулку в Чеській Республіці за допомогою неурядової організації з надання допомоги біженцям, — від 90 до 180 днів. Але у випадку Олександра Тимошенка все було зроблено менш ніж за місяць.
Марина Мачіткова, юрист російського походження, яка допомогла Тимошенкові впоратися з його заявою про надання притулку, не бачить в цьому нічого незвичайного. За її словами, запит був заснований на тому факті, що Україна не могла гарантувати права на справедливий судовий розгляд.

Однак колишній український депутат Вадим Колесніченко вважає, що притулок було фінансово-мотивовано. За його словами, Юлія Тимо-
шенко за допомогою свого чоловіка намагалася врятувати хоча б частину своїх коштів за кордоном.
Це твердження ґрунтується, зокрема, на тому факті, що ні Юлія, ні Олександр у своїх податкових деклараціях у 2015 і 2016 роках не вказали свій інвестиційний капітал у вищезгаданій True Standing Europe Limited.
Один з критиків Юлії Тимошенко Анатолій Ірінюк здивований тим, що засоби масової інформації тільки тепер зацікавилися бізнесом Олександра Тимошенка за кордоном.
За його словами, гроші сім’ї Тимошенків проникли в Чехію в 1990-их роках. Ірінюк стверджує, що кошти, отримані Юлією Тимошенко і екс-прем’єр-міністром Лазаренком, були поступово інвестовані в Чехію з 1994 року, коли тут була створена фірма United Energy International Ltd.
Ситуацію з Лазаренком прокоментував у своєму профілі Facebook український депутат Сергій Лещенко: “Чи знаєте ви, який страшний сон Юлії Тимошенко? Це повернення Павла Лазаренка із США в Україну. Його статус у США невідомий. Міграційний суд не прийняв рішення щодо надання політичного притулку Лазаренкові. Це означає, що в будь-який час суд може зажадати, щоб Лазаренко покинув Сполучені Штати та його депортували в Україну”.

Спірна історія людей, пов’язаних з Олександром Тимошенком і економічною діяльністю підприємств навколо нього, викликає багато запитань. Наприклад, голова згаданої Чесько-Центральноазіатської торгової палати Їржі Неставал взяв участь у Кримській конференції в листопаді 2017 року “Крим в сучасному міжнародному контексті”.
Незважаючи на офіційну позицію як Чеської Республіки, так і Європейського Союзу, які послідовно розглядають Крим як окуповану Росією територію України, він зустрівся в Криму з представниками “окупаційної влади”.
“Збитковість компаній, пов’язаних з Олександром Тимошенком, його сумнівні зв’язки і дії людей, пов’язаних з ним, що суперечать офіційній позиції Чеської Республіки, — все це ще не отримало оцінки чеської влади і не викликало бажання перевірити бізнес цього олігарха в Чеській Республіці”, — заявило джерело видання.


Джерело: Zik
Позначки:

Нещодавно опубліковане

17 травня 2024-го року на зборах суддів Тернопільського міськрайонного суду обрано голову суду - Вийванка Олега Михайловича, який дотепер вже обіймав цю посаду...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00Теми дня
19 Травня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня