З першого погляду непомітно – соціологічна служба «Рейтинг» заявила, що, за її опитуваннями, в травні за Юлію Володимирівну були готові голосувати 15,2%. Однак якщо порівняти з результатами опитувань цієї соціологічної служби в листопаді минулого року, то стане помітно, що тоді рейтинг був усе ж таки вищим – 17,7%.
Що зробила Тимошенко не так? Чому 2,5% українців передумали голосувати за неї на найближчих президентських виборах?
Можливо, відповідь на це запитання можуть дати її постійні неправдиві заяви. Наприклад, 22 травня Юлія Володимирівна попередила всю країну про страшний рівень цензури, яка напала на Україну. Цитата з її виступу перед ЗМІ звучить як зведення з полю бою під час війни: “Практично телевізійні канали взяті під репресивний контроль президента та його оточення… Наприклад, на 112 каналі… мені заборонено входження у вечірні студії. Те саме, на NewsOne. На всіх без виключення каналах в прямих ефірах мене заборонено пускати!”
Проблема Юлії Володимирівни в тому, що за півтора тижня до цієї такої ж гнівної, як і фальшивої заяви, вона мала два кількагодинні ефіри: 11 травня на телеканалі ZiK, а 12 травня — на 112-ому каналі.
Враження, що ми вже вкотре почули банальну політичну брехню, стало переконанням, коли 30 травня Тимошенко знову вийшла в найкращий час телеканалу «Ньюсван». І вже б мовчала, але 6 червня після погоджувальної ради вона знову нагадала, що говорить неправду в найбільш очевидний і дещо комічний спосіб. Виступаючи у прямому ефірі «Ньюсван» і 112-го каналу, Юлія Володимирівна раптом заявила, що Порошенко не пускає її ні на один канал.
Одразу після цієї заяви Тимошенко отримала дві години у програмі «Свобода слова» на ICTV практично без опонентів. Можна було б і не описувати так детально походеньки по провідних телеканалах країни лідера «Батьківщини», якби не її заяви, що завдають реальної шкоди репутації України в світі.
Зрештою, політичні перебільшення, маніпуляції і брехня для Тимошенко давно є улюбленим способом обробки електорату. Як повідомляє партійний сайт «Батьківщини», у Харкові, де лідер партії перебувала з візитом, вона заявила, що падіння курсу гривні 2014-2015 року було навмисною політикою винищення українців. Так ніби й не було пограбованих резервів НБУ попередньою владою, ніби й не витрачали мільярди гривень на оборону, наче й не стояли велетенські черги переляканих вкладників, які майже рік поспіль забирали свої депозити.
Ми настільки звикли до неточностей та брехні, що забуваємо свою недавню історію. Без будь-якої війни за мирних часів курс упав від 5 до 8 гривень за долар за ті два роки, що Тимошенко була прем’єром (2008-2009 рр.).
На думку політтехнологів, такі заяви, як та, що прозвучала у Харкові, потрібні Тимошенко для маніпуляцій людьми. Вона постійно вишукує теми, які справді зачіпають суспільство. Якщо люди на це реагують, вона починає подразнювати тему, добиваючись максимальних емоцій, використовуючи їх у своїх інтересах.
Класичним прикладом такої операції, що зірвалася, став так званий «тарифний майдан». Рік тому всю весну і літо Тимошенко обіцяла вивести людей восени проти влади з вимогою дострокових виборів і зменшення тарифів. Однак через програму субсидій, яка реально працює, в останній момент «Батьківщина» згорнула підготовку акції, зрозумівши, що не буде підтримки людей.
Тема вже теперішнього політичного сезону – протидія ринку землі. Вимагаючи, щоб земля не стала товаром, лякаючи казочками, що чорноземи скуплять іноземці, Тимошенко все далі зносить вліво на поля соціалістичних партій. Роками тезу про неприпустимість продажів землі обстоює лідер Прогресивно-соціалістичної партії Наталя Вітренко. Прочитайте, що вона говорить і спробуйте знайти, чим це відрізняється від виступів Тимошенко: «Земля будет скуплена иностранцами за бесценок, и люди, оставшиеся на этой земле жить, станут безправними нищими рабами, продающими свою рабочую силу за копейки”.
Тим часом у 2008 році Юлія Володимирівна дотримувалась прямо протилежної думки і навіть 28.02.2008 р. зареєструвала у парламенті проект закону про ринок земель. До слова, там не було жодних обмежень на купівлю землі іноземцями.
Повертаючись до падіння рейтингів Тимошенко, яке зафіксували соціологи, треба сказати, що не варто недооцінювати український народ. Лицемірство і фальш, замішані на соціалістичній риториці, ще нікого не привели до перемоги на виборах. Якщо лідерка «Батьківщини» і далі буде використовувати ліві гасла Наталі Вітренко, то хай не дивується, що її підтримка в суспільстві зменшиться до рівня підтримки прогресивних соціалістів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: рейтинг, Юлія Тимошенко