З ініціативи міського голови Сергія Надала на пленарному засіданні п’ятої сесії міської ради Тернополя, що відбулася 23 квітня, було ухвалено звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо присвоєння почесного звання «Герой України» полковнику армії УНР, Голові проводу ОУН Євгену Коновальцю.
Євген Коновалець – натхненник і організатор Української державності
Євген Коновалець був творцем перших збройних формувань незалежної української республіки і стояв біля витоків потужного політичного формування — Організації Українських Націоналістів, котра у 1941 році проголосила у Львові про створення Української держави і створила одну з найбільших народних армій — УПА. Все своє життя Євген Коновалець поклав на вівтар боротьби за незалежність України. Саме тому, на переконання міського голови Тернополя, він заслуговує на належне визнання від нащадків – присвоєння звання Героя України.
«14 червня 2021 року виповнюється 130 років від дня народження Євгена Коновальця. І ми вважаємо, що той внесок, який був зроблений Головою проводу українських націоналістів для становлення незалежної України, сьогодні не оцінений належно, тому закликаємо Президента присвоїти Євгену Коновальцю звання Героя України. Аналогічні звернення уже прийняли й подали до Президента України також деякі інші органи самоврядування України», — заявив Сергій Надал.
Молодь бере приклад з Героя
Міський голова Тернополя переконаний, що Українська держава відбулася та вистояла, бо живе за дороговказом Євгена Коновальця.
«Згадаймо безсмертні слова Коновальця: “У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії”. Україна відбулася і вистояла. Україна стала творцем, а не жертвою історії. В XXI столітті українці продовжують свою боротьбу з Росією – тим самим ворогом, тільки з новою назвою. З державою, яка продовжує використовувати таку ж політику стосовно України, як і тоталітарний Радянський Союз. При цьому, як і в XX столітті, коли молодь під впливом Євгена Коновальця виступила проти нацистських і радянських окупантів, так і сучасне молоде покоління бере собі за приклад ідеї Провідника ОУН і боронить Україну», — підкреслив Сергій Надал.
Отож, присвоєння Євгену Коновальцю звання Героя України не лише відновить історичну справедливість, а й зміцнить українську державність. Адже саме на повазі до власних героїв, до власної історії, на вивченні історичних уроків і ґрунтується міць сильної Української національної держави.
Довідка
14 червня 2021 року виповниться 130 років від дня народження Євгена Коновальця. Євген Михайлович Коновалець – полковник Армії УНР, командир Січових Стрільців, член Стрілецької Ради, командант УВО, голова Проводу Українських Націоналістів (1927 р.), перший голова ОУН (з 1929 р.), один із ідеологів українського націоналізму. Постать, яка стала символом боротьби за створення суверенної і незалежної української держави у XX столітті. 23 травня 1938 р. Євген Коновалець був убитий у Роттердамі в результаті спецоперації НКВД. Убивство Коновальця здійснив Павло Судоплатов (пізніше — керівник розвідувально-диверсійного управління НКВД СРСР, генерал КДБ). Він зумів увійти в довіру до Коновальця під псевдом «Павлусь Валюх». 23 травня 1938 р. Судоплатов передав у Роттердамі в кафе готелю «Атланта» вибухівку, замасковану під пачку цукерок з українським орнаментом як подарунок «від друзів». Після того, коли пачка була перевернута у горизонтальне положення, вона вибухнула. Поховано Євгена Коновальця на цвинтарі Кросвейк.
Джерело: НОВА Тернопільська газета